08.05.2019 | Mladinski pokal
Domžalčani in Mariborčani tudi za pokalno lovoriko

Mladinci Domžal in Maribora se tudi letos borijo za naslov državnega prvaka. Za zdaj bolje kaže rumenim, ki Štajercem bežijo za pet točk. Tekmeca, ki se že nekaj let borita za prevlado v mladinskem nogometu, pa se bosta 30. maja udarila tudi za pokalno lovoriko.

Domžalčani in Mariborčani so si finalno vstopnico zagotovili brez večjih preglavic, saj so eni in drugi zabili kar štiri zadetke. Domžalčani so bili uspešni v Kopru, na Bonifiki so z 0:4 ugnali domačega drugoligaša, ki se poleti vrača v prvoligaško druščino. Domačo mrežo je v 24. minuti načel Benjamin Markuš, izid polčasa pa je dobrih deset minut kasneje postavil Dario Kolobarić. Sredi drugega polčasa je udaril Benjamin Šeško, po stažu sicer še kadet, končni rezultat srečanja pa je pet minut pred koncem tekme postavil Mark Čeh.

Mariborčani so bili z 1:4 boljši od Aluminija, odpor gostiteljev pa so strli ob koncu prvega polčasa, ko je v razmaku dobre minute dvakrat udaril Nino Žugelj. Kidričani so slabo odprli tudi drugi polčas, Nick Hanik Horvat je v drugi minuti nadaljevanja zadel za 0:3, vprašanje o zmagovalcu pa je bilo dokončno odločeno v 70. minuti, ko je v polno meril še Chris Cener. Poraz gostiteljev je v končnici srečanja omilil David Flakus Bosilj.

Domžalčani, ki so dvakratni pokalni prvak, branijo lansko zmago iz Stožic, ko so v finalu premagali Aluminij, v Maribor so doslej slavili štiri pokalne lovorike, zadnjo pred dvema letoma. Letošnji finale bo 30. maja odigran v Šmartnem ob Paki.