19.01.2022 | Prva liga Telemach
Dinamo premočan za Domžale

Nogometaši Domžal so se znova odpravili v hrvaško Istro, v Rovinju so se pomerili z zagrebškim Dinamom. Vodilni klub hrvaškega prvenstva je v drugem polčasu dosegel tri zadetke.

Prvi polčas ni postregel z zadetki, čeprav je Dinamo preko Luke Ivanušca zadel okvir gola, na drugi strani pa je Benjamin Markuš streljal za las mimo desne vratnice. Hrvaški prvak je povedel v 57. minuti, ko je napako Domžal na sredini igrišča kaznoval Deni Jurić. Nekdanji napadalec Triglava je v mrežo pospravil žogo po obrambi Klemna Mihelaka. Le tri minute kasneje je udaril še Marko Tolić, ki je izkoristil napako Janeza Piška. Črno obdobje rumenih se je podaljšalo v 62. minuto, ko je Jurić po novem spodrsljaju Domžalčanov krenil sam proti golu Mihelaka.

Jutri Domžalčane čaka še obračun z reškim Orijentom.

DINAMO ZAGREB - DOMŽALE 3:0 (0:0)

Strelca: Jurić (57', 62'), Tolić (60').
Domžale: Mihelak, Ja. Pišek, Klemenčič, Jurilj, Ibričić, Markuš, Karič Šoštarič, Jakupović, Strajnar, Ilenič, Vuk. Igrali so še: Žinič, Georgijević, Jovičević, Hodžić, Podlogar, Dajčman, Martinović, Gorenc Stankovič, Perc, Husmani. Trener: Dejan Djuranović.