Znana so imena moštev zaključnega turnirja Nogomet za prijateljstvo

Mednarodni dobrodelni otroški projekt Nogomet za prijateljstvo je začel s svojo ekološko pobudo, katere del je tudi poimenovanje 32 mednarodnih Moštev prijateljstva po ogroženih živalskih vrstah z rdečega seznama IUCN.     
 
Moštva prijateljstva, ki bodo sodelovala na zaključnem turnirju Nogometa za prijateljstvo v Madridu med 28. majem in 2. junijem,  bodo oblikovana v skladu z vrednotami Nogometa za prijateljstvo: mladi igralci različnih narodnosti, spola in fizičnih sposobnostih bodo tako igrali skupaj v istih moštvih. Na turnirju bodo sodelovala moštva: Azijski slon, Kalifornijski kondor, Tasmanski vrag, Orientalska štorklja, Fosa, Filipinski krokodil, Snežni leopard, Amsterdamski albatross, Činčila, Rdeča panda, Malezijski luskavec, Veliki pasavec in drugi.

Ekološka pobuda programa Nogometa za prijateljstvo je usmerjena k promoviranju ekološke ozaveščnosti udeležencev in obiskovalcev. Moštva prijateljstva so bila prvič poimenovana po ogroženih živalskih vrstah v sklopu projekta Nogomet za prijateljstvo leta 2018, ki je potekal ob robu dogajanja na Svetovnem prvestvu v nogometu leta 2018. V času zaključnega turnirja v Moskvi so za prevoze mladih udeležencev uporabljali ekološko prijazne avtobuse, katere je poganjal zemeljski plin. K ekološki pobudi projekta so pristopili narodni parki in rezervati širom sveta.

“Preteklo leto smo bili izjemno veseli povabila organizacijskega odbora Nogometa za prijateljstvo in njihove pobude, da predstavimo pomen zaščite naravnih virov otrokom udeležencem zaključnega turnirja iz 211 držav in regij sveta,” je dejal Sergey Aramilev, generalni director Amurjevega centra za tigre.

 

Tekst: MAl

Foto: F4F

SORODNE NOVICE

  • 04.12.2025 | Nogomet za vse (splošno)
    Fundacija za šport podpira slovenski množični nogomet
    Nogometna zveza Slovenije poleg tekmovalnega nogometa v svojih programih izvaja tudi programe množičnosti, ki sodijo med družbeno odgovorne projekte, saj so namenjeni promociji gibanja in spodbujanju zdravega življenjskega sloga. Koristnost teh aktivnosti in njihov pozitiven vpliv na družbo je prepoznala tudi Fundacija za šport, ki je prek rednih letnih razpisov finančno podprla več programov s področja množičnosti.
  • 09.10.2025 | Nogomet za vse (splošno)
    Po festivalnem dnevu deklic v Kidričevem
    Festivalni dan v Kidričevem je bil drugi v jesenskem delu sezone. Jeseni sledita še dva dogodka, in sicer 18. oktobra 2025 v Radljah ob Dravi ter 8. novembra 2025 na Obali (Koper/Gažon).
  • 17.09.2025 | Nogomet za vse (splošno)
    Na Festivalu regijskih centrov tudi o vlogi staršev
    V Kidričevem se je zbralo več kot 500 mladih nogometašev iz vseh devetih Medobčinskih nogometnih zvez, ki so sodelovali na Festivalu regijskih centrov. Dogodek je bil vrhunec celoletnega programa, v katerem se mladi nogometaši merijo, spoznavajo in rastejo pod okriljem Nogometne zveze Slovenije.
  • 04.09.2025 | Nogomet za vse (splošno)
    SPOŠTUJ: kampanja Nogometne zveze Slovenije za odgovorno vlogo staršev v športu
    Nogometna zveza Slovenije (NZS) začenja kampanjo Spoštuj, s katero opozarja na pomen podpore staršev pri športnem razvoju otrok ter na škodljive posledice pritiska in neprimernega vedenja na tribunah.
  • 15.04.2025 | Nogomet za vse (splošno)
    UEFA Grassroots konferenca z jasnim sporočilom: Nogomet je za vse
    Med 8. in 11. aprilom 2025 je v poljskem mestu Sopot potekala UEFA Grassroots konferenca, ki se je udeležilo vseh 55 članic UEFA s skupno več kot 200 delegati. Nogometno zvezo Slovenije sta zastopala vodja tehničnega sektorja Matjaž Jaklič in vodja programov »Nogomet za vse« Rajko Korent.
  • 11.04.2025 | Nogomet za vse (splošno)
    NZS Center U14: Najperspektivnejši igralci v Goriških Brdih
    V torek, 8. aprila, je v Goriških brdih potekala razvojno-usmerjena tekma v sklopu programa NZS Center U14, katerega cilj je spodbujanje napredka in spremljanje najbolj nadarjenih nogometašev letnika 2011.
  • 22.11.2024 | Nogomet za vse (splošno)
    NZS gostila Evropsko nogometno konferenco Specialne olimpijade
    Od srede do petka se je na 16. Konferenci nogometnih koordinatorjev Specialne olimpijade Evrope in Evrazije (SOEE) na Brdu zbralo 42 predstavnikov iz 26 držav. Dogodek je organizirala Specialna olimpiada Slovenije v sodelovanju z Nogometno zvezo Slovenije (NZS).
  • 18.11.2024 | Nogomet za vse (splošno)
    Fundacija za šport in NZS skupaj podpirata množičnost
    "Z nogometom izboljšujemo življenje" je slogan, s katerim Nogometna zveza Slovenije (NZS) poudarja svojo družbeno odgovornost za spodbujanje gibanja in športa. Zdrav življenjski slog prispeva k zdravi družbi, nogomet pa privablja množice mladih, ki gibalne navade, pridobljene v mladosti, prenesejo v odraslost in starost.
  • 01.11.2024 | Nogomet za vse (splošno)
    Finale lige SOS v Zagorju
    Konec oktobra je na mestnem stadionu NK Zagorje ob Savi potekal finale nogometne lige Specialne olimpiade Slovenije, ki ga je organiziral Varstveno delovni center (VDC) Zasavje.
  • 04.10.2024 | Nogomet za vse (splošno)
    Z nogometom izboljšujemo življenje: Slovenska ekipa na Unity Cupu v Nyonu 2024
    Nogometna zveza Slovenije (NZS) sporoča, da bo slovenska ekipa prvič sodelovala na mednarodnem tekmovanju Unity Euro Cup, ki bo potekalo od 9. do 11. oktobra 2024 v Nyonu, Švica. Tekmovanje, organizirano v sodelovanju z UEFA in UNHCR, združuje begunce in lokalne igralce ter predstavlja močan simbol integracije in vloge nogometa pri izboljševanju življenja.

DELI NA