Zmaga, ki odpira vrata v ligo prvakinj

Slovenske državne prvakinje ekipa ŽNK Nona Pomurje Beltinci je na drugi tekmi kvalifikacij za vstop v ligo prvakinj prišla do prve zmage. Varovanke trenerke Nuše Ladinek so v Beltincih s 4:0 ugnale gruzinske prvakinje.

S to zmago so si domačinke zagotovile, da o potniku v ligo prvakinj (tja gre le zmagovalec kvalifikacijske skupine) odloča medsebojna tekma med Pomurkami in škotskimi podprvakinjami, ki so dopoldan z 2:1 porazile Waližanke.

KVALIFIKACIJE ZA LIGO PRVAKINJ

ŽNK POMURJE – FC Nike 4:0 (2:0)
Stadion Beltinci, gledalcev 400, sodniki: Gonzalez (Španija), Mompo (Španija), Irodotou (Ciper).
Strelke: 1:0 Prša (4./11m), 2:0 Prša (19./11m), 3:0 Zajmi (52.), 4:0 Makovec (89.)
Rumeni kartoni: Zajmi; Pasikashvili, Narsia, Jojua, Bebia
Rdeč karton: /
ŽNK Pomurje: Gardijan (od 85. Nemet), Korošec, Kolbl, Juršnik (od 90. Potočnik), Nemec, Zajmi, Prša, Tibaut (od 74. Sok), Erac, Janković, Makovec.
FC Nike: Miklashevich, Kadagishvili, Pasikashvili, Narsia, Akobidze, Danelia (od 63. Mtskerashvili), Khandaziani, Jojua (od 46. Ejibia), Bolkvadze, Sutidze, Babayan (od 17. Bebia).

Videoposnetek tekme:

Nemec namesto Žolek

Slovenske prvakinje so se izkazale z domiselno, odločno in kombinatorno igro. Zagotovo jih je dodatno ohrabril še rezultat med Škotinjami in Valižankami.

V ekipi Pomurk je prišlo v prvi postavi do ene spremembe. Na prvi tekmi jo je skupila Vita Žolek, ki jo je v prvi enajsterici nadomestila Tjaša Nemec.

Kapetanka zbrano

Uvod v tekmo je bil tak, kot so si ga v domačem taboru želeli. Po 20 minutah so vodili 2:0, oba zadetka pa so dosegli z enajstmetrovke. V 4. minuti so gostje v svojem 16-metrskem prostoru najprej zrušile Špelo Kolbl. Za 1:0 je zadela kapetanka Anja Prša, ki je bila uspešna tudi v 19. minuti, ko je 11-metrovko izsilila Tjaša Tibaut.

Pomurke so izvrstno začele tudi 2. polčas. V 52. minuti je s kakih 20 metrov izvrstno pomerila Kim Juršnik, gostujoča vratarka je posredovala, akcijo pa je izvrstno spremljala Luana Zajmi. Ki se je sama znašla pred vratarko gruzijskih prvakinj in jo matirala za vodstvo 3:0.

V torek odločitev

Piko na i dobri predstavi je v 89. minuti s prostega strela z desne strani postavila Sara Makovec, ki je s pravim evrogolom postavila končni rezultat tekme 4:0, ki je realen pokazatelj razmerij moči med ekipama. Pomurke so imele 31 nevarnih napadov, gostje pet, proti vratom Pomurja pa niso uspele sprožiti strela. Gostiteljice so imele 11 strelov v okvir vrat.

Vse skupaj pa je tudi lepo vabilo za vse ljubitelje nogometa, da Pomurke podprete v torek, 13. avgusta, ko v Beltincih ob 17. uri igrajo proti škotski vrsti Hibernian Ladies FC. V torek bo štela za slovenske prvakinje le in samo zmaga. Tudi to po pa boste lahko prenos tekme spremljali na spletni strani Nogometne zveze Slovenije.