15.07.2024 | Ženska A
Zanima jih le zmaga

Slovenska ženska nogometna reprezentanca bo v torek ob 19. uri odigrala zadnjo tekmo prvega dela kvalifikacij za EP 2025.

V torek v Kidričevem gostuje Severna Makedonija.

:: Vstopnice za tekmo v Kidričevem so na voljo na Eventimu

Kvalifikacije za EP 2025:

Kidričevo, 16.7.
Slovenija – Severna Makedonija (19.00) (prenos na Sportklubu)

Izpolnili pričakovanja

Varovanke selektorja Saše Kolmana so že tekmo pred koncem tega dela kvalifikacij potrdile 1. mesto na lestvici, napredovanje v Ligo B ter napredovanje v končnico kvalifikacij za uvrstitev na EP 2025.

Slovenija in Severna Makedonija sta se v prvem delu že merili: Slovenija je v gosteh slavila s 5:0.

„V tekmo v Kidričevem bomo šle kot na vse dosedanje v teh kvalifikacijah. Prepričana sem, da jih bomo uspele z našo igro še enkrat nadigrati. Cilj je jasen: zmaga brez prejetega zadetka,“ je pred tekmo v Kidričevem povedala izkušena Lana Golob, ki je na zadnji tekmi na gostovanju v Moldaviji nosila kapetanski trak.

„Ekipa zelo dobro sodeluje in deluje, s strokovnim štabom nadgrajujemo našo igro in to je dobra popotnica za nadaljevanje kvalifikacij v oktobru,“ se je Lana Golob ozrla na nadaljevanje kvalifikacij, ko bo tudi Slovenija iskala svoje priložnosti.

Izvrstno koledarsko leto

Slovenija je v tem koledarskem letu odigrala sedem tekem: šestkrat je zmagala, enkrat izgubila (0:1 proti Finski). V petih tekmah kvalifikacij in še eni testni tekmi Slovenija ni prejela gola, nanizala pa je šest zmag. Na vseh teh šestih tekmah vratarka Zala Meršnik ni prejela gola.

Slovenija je na Fifini lestvici napredovala za eno mesto (z 41. na 40.), dosedaj najvišje je bila lani junija (39. mesto).

Potrditi kvalitete

„Plan je uresničen: smo prvi v kvalifikacijski skupini, pokazali smo, da sem ne sodimo. Pred nami so dodatne kvalifikacije. Upam, da bo malce sreče pri žrebu. Postajamo resna reprezentanca. Menim, da lahko mešamo štrene največjim. Vse, kar bo zdaj več, bo to nagrada za delo. Zakaj ne bi sanjali, da se tudi mi enkrat uvrstimo na veliko tekmovanje,“ pred zadnjo tekmo razmišlja selektor Saša Kolman.

„Glede na rezultat med Severno Makedonijo in Latvijo (1:2 za Latvijo; op.a.) bo morala v torek, 16.7., Severna Makedonija v Kidričevem pristopiti resno k tekmi, mi smo si 1. mesto v skupini že zagotovili. Priložnost bodo za to dobile igralke, ki so v teh kvalifikacijah igrale manj, zaslužijo pa si, da priložnost dobijo. Ker so bile vedno 100-odstotno poleg. A vse to ne sme vplivati na naš pristop k tekmi – mi moramo gledati na to, da gremo po zmago, da smo povsem pri stvari in osredotočeni ter še enkrat dokažemo, da smo boljši od vseh. Igralke, ki bodo dobile priložnost, pa lahko pokažejo, kako gre na njih računati v končnici kvalifikacij,“ je jasen Kolman.

Tekst: D.P.
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 19.12.2025 | Ženska A
    Kaja Eržen v elitnem klubu 100
    Na tekmi UEFA Lige narodov proti Turčiji v Ljubljani je 100. nastop v reprezentančnem dresu zabeležila nepogrešljiva članica slovenske ženske reprezentance Kaja Eržen.
  • 28.11.2025 | Ženska A
    Z dobrim vtisom s Poljske
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je odigrala še zadnjo tekmo v tem koledarskem letu. V Gdansku se je na prijateljski tekmi pomerila s Poljsko in izgubila z 0:1 (0:1). Varovanke selektorja Saše Kolmana so pustile dober vtis.
  • 28.11.2025 | Ženska A
    Danes s Poljsko
    Ženska članska reprezentanca se bo danes na Poljskem ob 17.45 pomerila z domačo reprezentanco. Prenos tekme bo na Šport TV.
  • 27.11.2025 | Ženska A
    S Poljsko končujejo uspešno leto
    To bo druga medsebojna tekma reprezentanc, ki na Fifini jakostni lestvici zasedata 26. (Poljska) in 38. mesto (Slovenija). Ekipi sta doslej odigrali le eno tekmo – leta 2016 se je veselila Slovenija.
  • 26.11.2025 | Ženska A
    Primeren test ob koncu leta
    Slovenska ženska članska reprezentanca je na Poljskem, kjer jo v petek, 28.11., ob 17.45 čaka pripravljalna tekma z domačinkami.
  • 24.11.2025 | Ženska A
    V petek s Poljsko
    Z zadnjo reprezentančno akcijo v letu 2025 pričenja ženska članska reprezentanca. Varovanke selektorja Saše Kolmana bodo leto sklenile na Poljskem. V petek, 28.11., bodo v Gdansku odigrale pripravljalno tekmo s Poljsko.
  • 14.11.2025 | Ženska A
    Znan seznam članic za tekmo s Poljsko
    Pred žensko člansko nogometno reprezentanco je prijateljska tekma na Poljskem. Z gostiteljicami se bodo naše nogometašice pomerile v petek, 28. 11., ob 17.45 v Gdansku. Selektor Saša Kolman je razkril seznam igralk, na katere računa.
  • 06.11.2025 | Ženska A
    Trije goli Maje Sternad, zadeli tudi Agrež in Golob
    Po reprezentančni akciji so se naše nogometašice vrnile v klube, kjer nadaljujejo z dobrimi predstavami.
  • 04.11.2025 | Ženska A
    Slovenija dobila tekmice za kvalifikacije SP 2027
    V Nyonu, na sedežu Evropske nogometne zveze (UEFA), je potekal žreb kvalifikacij za žensko člansko svetovno prvenstvo, ki bo leta 2027 v Braziliji. Slovenija, ki je prvič v zgodovini del elitne Lige A, bo igrala v skupini A4 skupaj z Nemčijo, Norveško in Avstrijo.
  • 01.11.2025 | Ženska A
    V pričakovanju žreba kvalifikacij za SP 2027
    Pred ženskimi članskimi reprezentancami so novi izzivi. V torek, 4. novembra, ob 13. uri bo v Nyonu na sedežu Uefe, Evropske nogometne zveze, potekal žreb kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2027 v Braziliji. Slovenija prvič v elitni Ligi A.

DELI NA