30.05.2014 | A
Za Slovenci že prvi trening

Slovenska nogometna reprezentanca je po približno 19 urah potovanja v Buenos Aires včeraj ob 22. uri po slovenskem času opravila prvi, po pričakovanju lažji in krajši enourni trening, ki je bil namenjen predvsem odpravljanju posledic dolgega sedenja na letalu.

Izbranci selektorja Srečka Katanca so prvo vadbo opravili na tako imenovani La Bomboneriti oziroma "majhni Bomboneri", sosedi slavne La Bombonere, ki je domovanje enega najbolj uglednih svetovnih klubov Boce Juniors.

Kot zanimivost velja omeniti, da so v soseščini pod vodstvom legendarnega Carlosa Bianchija na drugem igrišču vadili tudi Xeneizes oziroma igralci prve ekipe Boce Juniors, ki so za razliko od Slovencev tokrat "resneje" delali.

"Danes je bilo bistveno, da smo se po tej dolgi poti, ki pusti posledice, tudi utrujenost, malo raztekli in poigrali z žogo. Danes bo že bolje in bolj intenzivno," je po treningu pojasnil vezist Dalibor Stevanović, ki je zadovoljen s pogoji za vadbo.

"Igrišče je v redu, primerno namočeno, žoga je hitra, ampak nismo imeli nobenih težav. Vreme je idealno, torej je vse v najlepšem redu," pravi Stevanović, ki dodaja, da je v mislih že prisoten prijateljski obračun z Urugvajem v Montevideu. Ta bo po slovenskem času 5. junija ob 1.30.

"Seveda, malo že mislimo na Urugvaj. Verjetno bodo pa naslednji treningi več povedali, kako igrati proti njemu. Vsekakor pa se bo treba dobro pripraviti," še meni Stevanović.

Soigralcem se bo predvidoma že danes pridružil tudi Milivoje Novaković, ki ga čaka prav tako dolga pot z Japonske.

Tekst: STA, MKo
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 06.05.2025 | A
    Gol, pozna zmaga in dvojno slavje na Slovaškem: Šeško, Elšnik, Bajrić in Zeljković spisali popoln nogometni vikend
    Trije slovenski reprezentanti so konec tedna navdušili na treh različnih koncih Evrope. Benjamin Šeško je v spektaklu proti Bayernu zadel iz 35 metrov, Timi Max Elšnik je s prostim strelom odločil tekmo Crvene zvezde, Adrian Zeljković pa je s Spartakom Trnava dvignil slovaški pokal.
  • 20.04.2025 | A
    Šeškov zadetek za točko na nemškem derbiju Slovencev
    Nogometaši v Nemčiji konec tedna igrajo tekme 30. kroga. Po današnjih popoldanskih tekmah ima Bayern začasno spet devet točk naskoka pred Bayerjem, potem ko je visoko s 4:0 premagal Heidenhem. V slovenskem obračunu pa je Holstein Kiel Davida Zeca na gostovanju pri Leipzigu Benjamina Šeška - ta je v 74. minuti izenačil - igral neodločeno 1:1.
  • 16.04.2025 | A
    NZS določila prizorišče tekme z BiH
    Slovensko moško člansko reprezentanco v začetku junija čakata pripravljalni tekmi pred septembrskim začetkom kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Najprej bodo varovanci Matjaža Keka 6. junija gostovali v Luksemburgu, 10. junija ob 18. uri pa bodo reprezentanco Bosne in Hercegovine gostili v Celju.
  • 15.04.2025 | A
    Slovenci odločajo o prvakih po Evropi
    V boju za naslove državnih prvakov po Evropi se izpostavljajo slovenski nogometaši. Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat s Sturmom ostajata na vrhu avstrijske Bundeslige, medtem ko Kenan Bajrić s Slovanom še naprej narekuje ritem na Slovaškem. V ospredju pa je tudi Rijeka z Dejanom Petrovićem, ki cilja na dvojno krono.
  • 07.04.2025 | A
    Prvenstva se bližajo koncu, slovenski reprezentanti pa nadaljujejo v strelskem in podajalskem slogu
    Večina slovenskih reprezentantov je vstopila v zaključno fazo državnih prvenstev, ko postajajo tekme vse bolj napete, vsaka točka pa je vredna zlata. Pretekli teden je bil posebej strelsko uspešen za slovenskega asa Benjamina Šeška, znova pa se je izkazal tudi Tomi Horvat, ki je podal za pomembno zmago v boju za naslov prvaka.
  • 31.03.2025 | A
    Vipotnik junak Swanseaja, Horvat znova med strelci
    Slovenska reprezentanta Tomi Horvat in Žan Vipotnik sta tudi v minulem krogu državnih prvenstev poskrbela za zadetka svojih ekip ter potrdila odlično formo pred zaključkom sezone. Horvat je bil natančen v dresu Sturma, Vipotnik pa je v izdihljajih tekme utišal Elland Road in Swanseaju prinesel dragoceno točko.
  • 27.03.2025 | A
    Dogodki Nogometne zveze Slovenije med najuspešnejšimi na področju prodaje vstopnic
    Pred tekmo med Slovenijo in Slovaško v Stožicah sta predsednik Nogometne zveze Slovenije, Radenko Mijatović, in generalni sekretar Martin Koželj prejela posebno priznanje podjetja Eventim za izjemne dosežke na področju prodaje vstopnic.
  • 23.03.2025 | A
    Slovenija z golom Gnezde Čerina do obstanka v ligi B
    Reprezentanca Slovenije po zmagi na tekmi s Slovaško ostaja del lige B UEFA Lige narodov. Povratni obračun je z golom v polurnem podaljšku odločil Adam Gnezda Čerin, Jan Oblak pa je z nekaj odličnimi posredovanji še drugič v spopadu s Slovaki zaklenil svoja vrata.
  • 23.03.2025 | A
    Slovenija danes proti Slovaški za obstanek v ligi B
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Stožicah igrala povratno tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški. Prva tekma se je v Bratislavi končala z 0:0. Zmagovalec dvoboja bo v naslednji izvedbi lige narodov igral v ligi B, poraženec pa v ligi C.
  • 22.03.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v nedeljo, 23. marca 2025, ob 18:00 v Stožicah pomerila s Slovaško. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.

DELI NA