Z novo zmago v drugi krog

Nogometaši Maribora so preboj v drugi krog kvalifikacij UEFA Lige prvakov potrdili z novo zmago. Valur je klonil tudi v Ljudskem vrtu, že v prvem polčasu sta odpor islandskega prvaka strla Rok Kronaveter in Marcos Tavares.

KVALIFIKACIJE UEFA LIGE PRVAKOV - POVRATNA TEKMA PRVEGA KROGA

MARIBOR - VALUR 2:0

Stadion: Ljudski vrt, 6.716 gledalcev, sodniki: Pinheiro, Tavares in Rodrigues (vsi Portugalska).
Strelca: Kronaveter (11.), Tavares (32.).
Rumeni kartoni: Požeg Vancaš; Adolphsson, Sigurbjörnsson.
Rdeči karton: /.
Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec (od 74. Kramarič), Cretu, Hotić, Kotnik (od 57. Mešanović), Kronaveter (od 58. Požeg Vancaš), Tavares.
Valur: H. Halldorsson, Saevarsson, Omarsson, Sigurbjörnsson, Jonsson, H. Sigurdsson (od 19. Andersen), Ingvarsson, K. Sigurdsson (od 77. Hedlund), Bartalsstovu, Adolphsson (od 62. Ingason), Pedersen.

Izbranci Darka Milaniča so že v prvem polčasu povratne tekme potrdili preboj v drugi krog, kjer jih čaka švedski AIK Stockholm. Po golih Roka Kronavetra in Marcosa Tavaresa so skupno povedli že s 5:0 in tako le še oplemenitili prednost s prve tekme. Hkrati so nadaljevali niz Valurja brez zmage na osmih gostujočih tekmah v evropskih pokalih brez zmage. Islandci bodo nadaljevali v kvalifikacijah evropske lige.

Štajerci so že v tretji minuti opozorili nase, ko je Dino Hotić z roba kazenskega prostora zadel prečko. Isti igralec pa je v 11. minuti lepo vrnil žogo Kronavetru, ki je s približno enajstih metrov zadel za 1:0.

V 22. minuti je imel novo priložnost Andrej Kotnik z 18 metrov, a je ostalo pri 1:0, na 2:0 pa je v 32. minuti povišal Tavares, ko je zadel s 14 metrov. Gosti so v 40. minuti zahtevali enajstmetrovko, to je sodnik že dosodil, po posvetovanju s pomočnikom pa je Andriju Adolphssonu pokazal rumeni karton za simuliranje.

V drugem polčasu je v 48. minuti priložnost za domače zapravil Blaž Vrhovec, ki je izgubil dvoboj ena na ena z gostujočim vratarjem Hannesom Halldorssonom. V 65. minuti je strel Rudija Požega Vancaša preprečil Halldorsson, v 69. minuti pa je Hotić meril za malo previsoko.

V 71. minuti je novo priložnost za mariborski zadetek zapravil Požeg Vancaš, ki je bil le malce premalo natančen s strelom z glavo po podaji Jasmina Mešanovića.

Tekst: STA/PDo