29.05.2009 | Pokal Slovenije
Vrnitev v Ljudski vrt tri desetletja zatem

Prvič v zgodovini pokala Slovenije oziroma Pokala Hervis se bo po en navijač vsakega od finalistov dobesedno prelevil v del ekipe oziroma postal 12. igralec ter tako doživel nepozabno izkušnjo. Ljubljansko moštvo bo spremljal Roman, koprsko pa Mateja.

Kaj je lepšega, kot da se navijač svojega ljubljenega kluba prelevi v del ekipe in se z navijaške tribune dobesedno preseli na igrišče? Takšno izkušnjo prvič doslej omogoča Hervis, glavni sponzor pokalnega tekmovanja, skozi akcijo »Postani 12. igralec in dvigni Pokal Hervis tudi ti!«, kjer je bil izžreban po en navijač Interblocka in Kopra. Akcija je potekala med 9. in 23. majem, srečna izžrebanca pa sta postala Roman Zupan iz Lukovice, ki bo spremljal moštvo Interblocka, ter Mateja Bon iz Gažona, ki bo spodbujala koprsko moštvo.

Za Roman bo dogodek nekaj posebnega. »Veselim se izkušnje, predvsem zato, ker se tudi sam ukvarjam z nogometom. Sem namreč kapetan veteranske ekipe iz Doba, sicer pa slovensko prvoligaško sceno redno spremljam,« je povedal Roman, ki pogosto obiskuje tekme Interblocka. »Tudi v tej sezoni sem bil na veliko tekmah, tako da ekipo Interblocka dobro poznam.«

Na drugi strani bo koprsko moštvo od blizu spodbujala Mateja, ki ob nogometu redno spremlja tudi ostale športe, predvsem rokomet in odbojko. O razpletu finalnega srečanja Pokala Hervis na kratko pravi: »Rezultata ne želim napovedovati, pomembno je le, da zmaga Koper.«

V zmago »svojih« varovancev je prepričan tudi Roman, ki napoveduje zmago Interblocka z 2:0. »Po mojem mnenju bo odločila mladostna zagnanost in borbenost Interblocka. Moštvo je mlado in prepričan sem, da bo to odločilnega pomena,« pravi Roman, ki mu je od igralcev najbližje Dejan Gerič, kot strelca zadetkov pa napoveduje Roberta Beriča in Ermina Rakoviča.

Zakaj sta se kandidata pravzaprav odločila za sodelovanje v nogometnem »reality showu«? »Ob nakupu nogometnih čevljev za sina v Hervisu, sva se z ženo odločila, da izpolniva prijavne kupone. Vesel sem, da sem bil izbran. Pričakujem nepozabno izkušnjo in lep dan z nogometnimi profesionalci, predvsem pa sem navdušen, da se vračam na zelenico Ljudskega vrta več kot trideset let kasneje – takrat sem namreč kot mladinec Slavije na tem stadion igral proti Mariboru.« Bolj redkobesedna je bila Mateja: »Pričakujem nekaj, kar doslej še nisem doživela, predvsem pa upam, da bo na koncu slavil Koper.«

Kakšna bo sicer vloga Romana in Mateje? Dan finalne pokalne tekme bosta preživela v krogu enega in drugega moštva, prav tako pa bosta z igralci prišla na igrišče, finalno tekmo pa spremljala na posebnem sedežu, neposredno ob klopi za rezervne igralce. Kot se za pravega navijača spodobi, bosta v primeru zmage prisotna tudi na podelitvi priznanj in dvigu Pokala Hervis, v primeru poraza pa na podelitvi priznanj, ki jih prejme finalist. Skratka, gre za pravi nogometni privilegij in nepozabno izkušnjo.

Tekst: Jure Doler