Vodilna trojka uspešna v uvodni preizkušnji

Vodilna trojka Prve lige Telekom Slovenije je sredo izkoristila za prvo pripravljalno srečanje v sklopu priprav na nadaljevanje sezone. Uspešni so bili tako Mariborčani kot tudi Ljubljančani in Domžalčani.

Prvouvrščeni Maribor, ki se je v nedeljo preselil v Moravske Toplice, je gostoval v bližnji Lendavi. Štajerci so se pomerili z domačo Nafto 1903, ki se v 3. SNL vzhod bori za preboj med drugoligaše, saj bo v nadaljevanje tekmovanja krenila s prvega mesta. Trdoživi Lendavčani so po hitrem protinapadu povedli z golom novinca Marka Marciuša, a so Milaničevi varovanci v nadaljevanju prišli do preobrata. Že v prvem polčasu je v polno meril Dare Vršič, sredi drugega polčasa pa je za zmago zadel Damjan Bohar. Mariborčane v soboto čaka dvoboj z ZTE-jem.

Olimpija, ki se bo v nadaljevanje državnega prvenstva in derbi z Mariborom podala z enakim točkovnim izkupičkom kot rival s štajerske prestolnice, je Ljubljano zamenjala za Čatež, že nekaj ur po zamenjavi okolja pa se je četa trenerja Luke Elsnerja potila v uvodni preizkušnji letošnjega leta. Zeleno-beli so se pomerili z Zagrebom, ki v letošnji sezoni nastopa v drugi hrvaški ligi. Obračun klub z dveh prestolnic so s tremi zadetki dobili zmaji, ob debiju v dresu državnega prvaka je najprej v polno meril Daniel Avramovski, zmago pa sta potrdila Aris Zarifović in Dorian Babunski. Ljubljančani bodo v sklopu prvega gostovanja v Čatežu v soboto odigrali še tekmo z Roltek Dobom.

Slovenijo pa so za nekaj ur zapustitli Domžalčani, saj so se rumeni odpravili na avstrijsko Koroško in se že uvodoma pomerili s tekmecem, ki tekmuje v enakem rangu tekmovanja. Rožmanova zasedba se je v Pokrčah pomerila z Wolfsbergerjem, ki že nekaj let tekmuje med najmočnejšimi avstrijskimi klubi. Srečanje je ponudilo zgolj en zadetek, dobre četrt ure pred koncem pa je zmagovalca dvoboja odločil Ivan Firer. Izkušeni Rogatčan po enoletnem igranju v Vietnamu z Domžalčani vzdržuje pripravljenost.

Včeraj bi morali uvodno pripravljalno srečanje odigrati tudi nogometaši Kopra in Krškega, a sta bili tekmi s Crveno zvezdo in zagrebško Lokomotivo odpovedani.

WOLFSBERGER AC - DOMŽALE 0:1 (0:0)

Strelec: Firer (76.)
Domžale: Golubović, Brachi, Volarič, Huč, Halilović, Blažič, Majer, Žinko, Vrandečič, Batrović, Jarović. Igrali so še: Milić, Vetrih, Firer, Matjašič, Žužek, Ivkić, Širok, Grvala, Petric, Rom, Osikel, Bratanović. Trener: Simon Rožman.

NAFTA 1903 - MARIBOR 1:2 (1:1)

Strelci: Marciuš (15.); Vršič (32.), Bohar (68.)
Maribor - prvi polčas: Irgolič, Palčič, Šuler, Defendi, Uskoković, Kabha, Pihler, Sallalich, Vršič, Tavares, Novaković. Drugi polčas: Irgolič, Vujčić, Mertelj, Rajčević, Hotić, Vrhovec, Ogrinec, Mezga, Bohar, Ahmedi, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.

18. januar 2017 NAFTA 1903 (SLO3) 2:1 Vršič, Bohar