27.10.2011 | Ženska A
V sodnikovem podaljšku ostale brez zmage
Slovenija in Hrvaška sta se v današnji ženski kvalifikacijski nogometni tekmi za nastop na evropskem prvenstvu na Švedskem leta 2013 (skupina 6) v Vrbovcu razšla z neodločenim izidom 3:3 (1:0).

Ostali brez Benakove

Za Slovenijo so gole dosegle Allison Lee Scurich (20./avtogol), Tanja Vrabel (54.) in Urška Žganec (66.). Slovenija je od 74. minute nastopala z igralko manj, saj je Manja Benak prejela drugi rumeni karton. Slovenke so kar dva gola prejele v sodnikovem podaljšku: za Hrvatice je v rednem delu zadetek dosegla Dušanka Juko (56.), v sami končnici tekme pa sta zadeli še Petra Glavać (92.) in Izabela Lojna (95.).

Preobrat ob koncu

Slovenija je bila po dveh porazih z Anglijo (0:4) in Srbijo (1:2) na pragu prve zmage, a se je naša južna soseda v sami končnici izvila iz neprijetnega položaja in z dvema goloma v sodnikovem podaljšku osvojila točko.

Zver in Žganec povzročali težave domačinkam

Pri Slovenkah sta prednjačili kapetanka Maja Zver in Urška Žganec, obe sta bili nerešljivi uganki za solidne in bojevite Hrvatice. Gostiteljice so skozi celotno tekmo imele jalovo premoč, gostje pa so bile - vse do sodnikovega podaljška - bolj konkretne.

Izbranke Darka Žižka so povedle v 20. minuti, po strelu Zverove je nespretno posredovala hrvaška obrambna igralka Allison Lee Scurich in ukanila svojo vratarko Nicole Vuk. Na 2:0 je po kombinirani akciji povišala Tanja Vrabel, le nekaj trenutkov zatem pa je Dušanka Juko po strelu z glavo znižala na 1:2. Urška Žganec je v 66. minuti po voleju povišala na 3:1, v 90. minuti pa je Tanja Vrabel zgrešila prazna vrata za slovensko vodstvo s 4:1. Hrvaticam je v končnici tekme uspelo "nemogoče", z dvema goloma v 92. in 95. minuti pa so osvojile točko.

19.11. proti Nizozemski

Za Slovenijo so danes igrale Lucija Mori, Ines Špelič, Lucija Grad, Andreja Nikl, Mateja Zver, Manja Benak, Snežana Maleševič, Anja Milenkovič, Tanja Vrabel, Urška Žganec in Tjaša Tibaut, s klopi za rezerve pa sta vstopili še Anisa Rola in Fata Salkunič. Slovenske nogometašice bodo 19. novembra gostile Nizozemke.

Na evropsko prvenstvo leta 2013 se bodo poleg gostiteljice Švedske uvrstile zmagovalke sedmih skupin in najboljša drugouvrščena ekipa, preostalih šest drugouvrščenih ekip pa bo igralo dodatne kvalifikacije še za tri mesta na zaključnem turnirju.