V prednosti Celjani in Mariborčani

Prvi četrtfinalni obračuni, ki bodo letos prvič imeli še povratna srečanja, so prinesli dva zmagovalca, ostali pa bodo za preboj v polfinale morali na polno napasti prihodnjo sredo.

Maribor:Triglav Gorenjska 5:1 (0:1)

Še najlažjo nalogo je imel aktualni državni prvak, ki si je s štirimi zadetki prednosti skoraj da zagotovil vstopnico v polfinalni del tekmovanja. Čeprav je bil njegov nasprotnik drugoligaš, je le-ta že v 12. minuti povedel. Krcić je ugnal obrambno linijo vijoličastih, podal pred gol, kjer je Dejan Burgar žogo iz bližine poslal v mrežo in Triglav Gorenjska je na polčas odšel s prednostjo (v 27. minuti so gostitelji sicer povedli, a je bil gol razveljavljen – prepovedan položaj). Med odmorom je trener štajerskega moštva kot injekcijo za bolj ofenzivno igro na zelenico poslal Jeliča in Flavia nato pa se je v 55. minuti začelo – najprej je Marcos Tavares z levico izenačil na 1:1, nato so v razmaku šestih minut mrežo napolnili še Dragan Jelič, Vito Plut in znova Tavares, končni izid srečanja pa je v 74. minuti postavil David Bunderla, ki je ob koncu tekme zatresel še prečko.

Zapisnik srečanja

Interblock:Nafta 1:1 (1:0)

V spodnji Šiški sta se nasprotnika razšla brez zmagovalca, tako bo odločilna tekma za preboj stopničko višje prihodnjo sredo v Lendavi. Strelsko nevarne branilce pokalnega naslova (Berič, Iličič) je dobro ustavljal gostujoči vratar, ki ni pustil, da bi njegov nasprotnik prišel do prevelike prednosti. Ob koncu polčasa so maloštevilni gledalci le videli prvi zadetek, ko je Enow Juvette Tabot s 25 metrov napolnil nasprotnikovo mrežo. V drugem delu so bili nevarnejši gostje, ki so v 78. minuti preko Daliborja Volaša izenačili in so pred povratnim obračunom v boljšem položaju.

Fotogalerija s srečanja:

{{gallery id=43 tip=wide}}

Domžale:HIT Gorica 1:1 (0:1)

Tudi srečanje med Domžalami in Gorico ni prineslo zmagovalca. Sprva so že v 7. minuti povedli gostje, ko je Enes Demirovič po Galešićevem predložku in posredovanju reprezentanta, ki je Slovenijo zastopal na EP v Ukrajini Mihe Mevlja, žogo poslal za hrbet domačega vratarja. Sredi drugega polčasa so gostitelji vendarle realizirali eno od svojih priložnosti, ko je Mitja Zatkovič z levico streljal proti Simčiču. Ekipi sta se razšli brez zmagovalca, nekoliko pa so v prednosti Primorci, ki bodo gostili povratno srečanje čez teden dni.

Rudar Velenje:CM Celje 0:1 (0:1)

Šaleško-štajerski derbi, kjer so gostitelji prvič zaigrali pod vodstvom novega trenerja Francija Oblaka, je že šest minut po uvodnem sodniškem pisku odločil mladi reprezentant Rajko Rep, ki je z dvajsetih metrov žogo poslal mimo domače obrambe naravnost za vratarjev hrbet. Več tukaj.

Tekst: Andreja Potočnik