12.11.2015 | U19
U19: Najprej nad gostitelje kvalifikacijskega turnirja

V senci dodatnih kvalifikacij za EURO 2016 reprezentančne obveznosti čakajo tudi najboljše mladinske nogometaše države. Reprezentanca do 19 let se je za nekaj dni preselila na Irsko, kjer četo selektorja Igorja Benedejčiča čakajo tri preizkušnje kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Nemčiji.

Slovenski upi se bodo v boju za elitni krog kvalifikacij pomerili z Latvijo, Škotsko in gostiteljico Irsko, ki bo prva nasprotnica naše čete. Na zahodu Irske, v Galwayju, četrtem največjem mestu države, naše upe jutri, s pričetkom ob 17. uri, že v uvodu kvalifikacijskega turnirja čaka dvoboj s prvim favoritom skupine. Pomembnosti prvega obračuna se zaveda tudi selektor Benedejčič. »Na takih turnirjih je veliko odvisno od prve tekme. Mi začenjamo proti domačinom, kar pomeni, da bomo morali biti precej boljši, če bomo želeli zmagati. Želja je, da prve tekme ne izgubimo, vseeno pa tudi ob uresničitvi takega scenarija ne bo še vse splavalo vse po vodi,« je pred sredinim odhodom na Irsko dejal selektor, ki že ima izkušnje s prebojem v elitni krog kvalifikacij. V lanskem letu se je s kadetsko reprezentanco prebil v nadaljevanje kvalifikacijskega ciklusa, nato pa še do majskega evropskega prvenstva v Bolgariji.

V skupini z Belgijo, Češko in Nemčijo so kadeti doživeli tri minimalne poraze, Benedejčič pa ne bo edini posameznik z bolgarskimi izkušnjami. Na Irsko je odpotovala še sedmerica nogometašev generacije 1998, ki je slovenske barve branila v Bolgariji. To so Rok Vodišek, Janez Pišek, Sven Šoštarič Karić, Jakob Novak, Sandi Ogrinec, Timi Max Elšnik in Jan Mlakar, slednji trije si ob Miki Mariu Rokavcu kruh že služijo v tujini. V Bolgariji je takrat tekmovala tudi Irska, ki je po remiju z Nizozemsko izgubila z Italijo in Anglijo, a »bolgarsko« zasedbo tokrat predstavljata zgolj dva igralca. Caoimhin Kelleher, sicer vratar Liverpoola, in Connor Ronan, vezist Wolverhamptona. Ob omenjeni dvojici se v sosednji Angliji kali še enajsterica irskih reprezentantov.

Medtem ko je slovenska izbrana vrsta od začetka leta v pripravah na turnir odigrala kar enajst pripravljalnih tekem ter ob sedmih zmagah vknjižila še remi in tri poraze, so Irci odigrali zgolj tri pripravljalne preizkušnje. Porazu z Italijo sta sledila še remi in poraz z Ukrajino.

Kvalifikacije za EP U19 2016, skupina 1:

Petek, ob 17h: Irska – Slovenija

Sodnik: Antti Munukka (Fin)


Tekst: NZS
Foto: Arhiv NZS

SORODNE NOVICE

  • 08.09.2025 | U19
    Za konec premagali še Ferske otoke
    Slovenska fantovska mladinska reprezentanca je s tretjo tekmo in tretjo zmago uspešno sklenila Turnir narodov. Varovanci selektorja Miša Brečka so v Preddvoru z 1:0 premagali Ferske otoke.
  • 06.09.2025 | U19
    Boljši tudi od Poljske
    Mladinska fantovska reprezentanca je na Rogli odigrala drugo od treh tekem na letošnjem mednarodnem Turnirju narodov. Varovanci selektorja Miša Brečka so še drugič zmagali – z 1:0 so bili boljši od Poljske. Zmagoviti gol je prispeval Alin Kumer Čelik.
  • 03.09.2025 | U19
    Mladinci boljši od Škotske
    Mladinska fantovska reprezentanca je odigrala uvodno tekmo od treh na letošnjem mednarodnem Turnirju narodov. Varovanci selektorja Miša Brečka so na Rogli s 3:2 premagali Škotsko. Gole za zmago so dosegli David Pejičić, Sven Šunta in Benjamin Adrović.
  • 26.08.2025 | U19
    Brečko razkril karte za Turnir narodov
    Slovenska reprezentanca do 19 let bo med 3. in 8. septembrom sodelovala na mednarodnem Turnirju Narodov. Selektor Mišo Brečko je v ta namen predstavil seznam 23-ih reprezentantov, ki se bodo pomerili z vrstniki iz Škotske, Poljske in Ferskih otokov.
  • 25.03.2025 | U19
    Mladinci se od kvalifikacij poslavljajo z zmago in drugim mestom
    Slovenska mladinska reprezentanca se od elitnega kroga kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prventsvo do 19 let poslavlja z zmago. Varovanci Miša Brečka so za konec premagali Finsko, natančna sta bila Brdik in Grlić. Slovenija je na koncu zasedla 2. mesto v skupini.
  • 22.03.2025 | U19
    Mladinci proti Irski iztržili remi
    Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala drugo tekmo drugega kroga kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prventsvo do 19 let. Varovanci Miša Brečka so na srečanju z Irsko osvojili točko. Zadnje srečanje mladinske reprezentance v elitnem krogu kvalifikacij bo v torek, ko se bo pomerila s Finsko.
  • 19.03.2025 | U19
    Slovenija klonila na uvodni tekmi Elitnega kroga
    Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala prvo tekmo drugega kroga kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prventsvo do 19 let. Varovanci Miša Brečka so na uvodni tekmi z 2:0 klonili proti Nemčiji. Slovenijo naslednja tekma čaka v soboto proti vrstnikom z Irske.
  • 18.03.2025 | U19
    Brečko: Če je kdo sposoben presenečenja, je to prav ta skupina fantov
    Slovenska mladinska izbrana vrsta bo med 19. in 25. marcem sodelovala v elitnem krogu kvalifikacij za Uefa evropsko prvenstvo do 19 let, ki bo potekalo poleti v Romuniji. Slovenski selektor izbrane vrste U19 Mišo Brečko je pred obračuni z Nemčijo, Irsko in Finsko dejal, da cilj prvo mesto v skupini.
  • 11.03.2025 | U19
    Brečko izbral za 'Elite Round'
    Slovenska mladinska izbrana vrsta bo med 19. in 25. marcem sodelovala v elitnem krogu kvalifikacij za Uefa evropsko prvenstvo do 19 let, ki bo potekalo poleti v Romuniji. Slovenski selektor izbrane vrste U19 Mišo Brečko je objavil seznam nogometašev, ki bodo branili barve Slovenije na srečanjih proti Nemčiji, Irski in Finski.
  • 05.12.2024 | U19
    Mladinci skupaj z Nemčijo, Irsko in Finsko
    Mladinska reprezentanca Slovenije je v uvodnem kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025 osvojila drugo mesto s svoji skupini, žreb skupin elitnega dela kvalifikacij, ki je danes potekal v Nyonu, pa jo je uvrstil v skupino 6 skupaj z Nemčijo, Irsko in Finsko.

DELI NA