01.05.2018 | U15
Turnir narodov znova pripadel Slovencem

Še tretjič v petih letih! Mladi slovenski nogometaši so po letu 2014 in 2016 dobili tudi letošnjo izvedbo Turnirja narodov. Varovanci selektorja Igorja Benedejčiča so v finalnem obračunu v italijanskem Gradišču z goloma Šeška in Sadikovića premagali Portugalsko.

TURNIR NARODOV – FINALE:

PORTUGALSKA U15 - SLOVENIJA U15 1:2 (1:1)

Strelci: Lucas Gomes (15'); Šeško (22'), Sadiković (70')
Slovenija: Turk, Gomizelj, Jevšenak, Šeško, Ajhmajer, Slaviček, Djelovci, Ratnik, Sadiković, Zajšek, Podgornik. Igrali so še: Čadež, Perc, Medved. Selektor: Igor Benedejčič.
Portugalska: Cardoso, Lopes, Vinhas, Montoia, Tomè, Gomes, Neto, Afonso, Mendonça, Ribeiro, Fernandes. Igrali so še: Soares, Gocalves, Abreu. Selektor: Ramos.

Slovenci so prvič nevarneje zapretili v 13. minuti dvoboja, ko pa so Portugalci odbili slovenski poskus in odgovorili dve minuti kasneje, ko so tudi povedli. Pri portugalski prednosti je ostalo dobrih deset minut, Slovenci pa so se v 22. minuti veselili izenačenja. Še prej so zapretili po kotu, a je nasprotnikova obramba v gneči uspela izbiti žogo.

V že omenjeni 22. minuti pa je v prodor po desni strani igrišča krenil Benjamin Šeško, nato pa z diagonalnim strelom z vrha kazenskega prostora zadel v spodnji desni kot portugalskih vrat. Portugalska bi lahko na odmor odšla s prednostjo, vendar se je v 30. minuti izkazal slovenski vratar Turk in zaustavil kazenski udarec.

Drugi polčas finalnega obračuna ni ponudil veliko pravih priložnosti. Najprej so poizkušali Portugalci, a je udarec z glavo poletel čez slovenska vrata. V 54. minuti je v nevaren protinapad krenil Šeško, vnovič meril v daljši vratarjev kot, vendar tokrat sprožil mimo desne vratnice.

Ko se je že zdelo, da bodo o zmagovalcu turnirja odločale enajstmetrovke, pa so v zadnji minuti tekme udarili Slovenci. Haris Sadiković se je najbolje znašel po podaji Čadeža z leve strani igrišča in iz osrčja kazenskega prostora zadel za zmago z izidom 2:1.

Slovenija je Turnir narodov osvojila še tretjič v petih letih, generaciji iz let 2014, ki jo je vodil Igor Benedejčič, in 2016 pa sta si kasneje priigrali tudi nastop na kadetskem evropskem prvenstvu.