24.03.2022 | U18
Tudi v drugo boljši od Azerbajdžana

Slovenska reprezentanca do 18 let je na drugi prijateljski tekmi v Nacionalnem centru Brdo premagala selekcijo Azerbajdžana z 2:1. (1:0).

Prijateljska tekma U18:

Slovenija – Azerbajdžan 2:1 (1:0)

Strelci: Puconja 45+1', Maksimović 86'; Akhundzada 56'
Rumeni kartoni: Puconja, Černe, Rotar, Maksimović; Suleymanli, Safarov, Akhundzada, Ramazanov.
Rdeči kartoni: /

Slovenija: Dermastija, Kerezović, Satler, Trdin, Ivanšek, Puconja, Kljun, Lorber, Krupič, Milič, Pahić Kamenšek. Igrali so še: Čeferin, Černe, Rotar, Sitar, Tomažin, Zulić.
Azerbajdžan: Hasanov, Abdullayev, Abbasov, Ramazanov, Suleymanli, Aghayev, Alyev, Akhundzada, Guliyev, Safarov, Suleymanov. Igrali so še: Aghayarov, Rashidov, Suleymanli.

Slovenska reprezentanca do 18 let je tudi na drugi prijateljski tekmi z Azerbajdžanom v Nacionalnem nogometnem centru Brdo vknjižila zmago. Naši fantje so tokrat še bolj pogumno krenili v tekmo, kot na torkovem obračunu in si priigrali nekaj lepih priložnosti za vodstvo v prvem delu igre. Do prednosti so prišli šele v prvi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa, ko je Gal Puconja spretno prišel do strela na desni strani kazenskega prostora in z diagonalnim udarcem neubranljivo zaključil. To je bil lep zadetek Slovenije, ki je kronala premoč v prvem delu.

Obetaven je bil tudi začetek drugega polčasa. V 53. minuti je z natančnim in močnim strelom izven kazenskega prostora poskušal Edvin Krupič, vendar je vratar Azerbajdžana žogo s skrajnimi močmi odbil v kot. Tri minute kasneje pa veselje na drugi strani. Azerbajdžanci so poslali dolgo žogo na polovico Slovenije, ki je naši fantje niso uspeli ukrotiti, tako da se je do nje dokopal spretni Akhundzada in poravnal rezultat. Azerbajdžanci so po izenačenju nekoliko pritisnili proti slovenskim vratom, a je naša obramba ostala dovolj zbrana. Zanimivo je bilo tudi v končnici obračuna, ki je pripadla Slovencem. Najprej je lepo priložnost zapravil Gašper Černe, ki se je znašel sam pred Hasanovom, v 86. minuti pa je končni rezultat tekme z natančnim strelom postavil Tihomir Maksimović.

Anton Žlogar, selektor Slovenije: »Naša zmaga je zaslužena. Imeli smo popolno kontrolo nad tekmo vse do prejetega zadetka. Priigrali smo si veliko število priložnosti, žal pa nato prejeli zadetek, ki je vodil v obdobje raztrgane igre. V končni smo se nato spet zbrali, prišlo dodo priložnosti, dosegli zadetek in zasluženo zmagali. Čestitam fantom za zmago. Vsaka zmaga na evropskem prizorišču nekaj šteje.«

Tekst: MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 30.03.2026 | U18
    Z jasnim načrtom proti Belgiji
    »Čaka nas težka preizkušnja in kakovostna reprezentanca, vendar imamo svoj načrt, kaj in kako. Tudi oni imajo svoje slabosti, ki jih bomo poskušali izkoristiti. Verjamem, da bodo fantje iz tekme v tekmo boljši, saj moramo vedeti, da nismo imeli veliko časa za uigravanje. Postopoma se učimo in odpravljamo napake. Verjamem v fante in gremo pogumno v tekmo,« je pred zadnjo preizkušnjo povedal selektor Goran Cvijanović.
  • 28.03.2026 | U18
    Do pomembne zmage
    Naša fantovska reprezentanca do 18 let je na kvalifikacijah za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2027 dosegla uvodno zmago. Varovanci selektorja Gorana Cvijanovića so z 1:0 ugnali Ciper, edini gol je dosegel Jan Kovačič.
  • 27.03.2026 | U18
    Verjamejo, da jim bo uspelo
    V sredo je s kvalifikacijami začela reprezentanca do 18 let. Po porazu s Švedsko so vse misli naše izbrane vrste pri Cipru, s katerim se bo reprezentanca pod taktirko selektorja Gorana Cvijanovića pomerila v soboto.
  • 25.03.2026 | U18
    Misli že pri Cipru
    V sredo je s kvalifikacijami začela reprezentanca do 18 let. Naša izbrana vrsta je v Belgiji odigrala uvodno tekmo in klonila proti Švedski (1:5). Gol za Slovenijo je prispeval branilec Kristjan Kozar.
  • 24.03.2026 | U18
    Začenjajo s Švedsko
    V sredo bo s kvalifikacijami začela reprezentanca do 18 let, ki začenja kvalifikacije za nastop na UEFA evropskem prvenstvu U19 2027.
  • 17.03.2026 | U18
    Z jasnim ciljem v kvalifikacije
    Selektor Goran Cvijanović je obelodanil seznam igralcev, na katere računa na kvalifikacijah, ki jih bo gostila Belgija. Slovenija se bo pomerila z domačinom, Ciprom in Švedsko.
  • 29.05.2025 | U18
    Proti istemu nasprotniku z identičnim izkupičkom
    Slovenska izbrana vrsta do 18 let je odigrala drugo pripravljalno srečanje s Severno Makedonijo ter po zaostanku prišla do remija. Edini zadetek za varovance Miša Brečka je dosegel Alin Kumer Čelik.
  • 28.05.2025 | U18
    Na uvodni tekmi do remija
    Slovenska izbrana vrsta do 18 let je odigrala prvo pripravljalno srečanje s Severno Makedonijo ter po vodstvu prišla do remija. Edini zadetek za varovance Miša Brečka je dosegel Sven Šunta.
  • 20.05.2025 | U18
    Brečko izbral za prijateljska obračuna z Makedonijo
    Slovenska reprezentanca do 18 let se bo 27. in 29. maja pomerila z izbrano vrsto Makedonije. Selektor Mišo Brečko je v ta namen izbral 23 igralcev rojenih po 1. januarju 2007, ki bodo konec meseca na Ptuju gostila makedonsko izbrano vrsto.
  • 16.05.2024 | U18
    Slovenija vnovič remizirala z Bosno in Hercegovino
    Slovenska izbrana vrsta do 18 let je odigrala še drugo srečanje z Bosno in Hercegovino ter po zaostanku znova remizirala. Tokrat je za varovance Miša Brečka zadel Grlić.

DELI NA