15.10.2012 | A
Trenirali v Tirani

Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek ob 20.45 na stadionu Qemal Stafa igrala četrto tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2014. V Tirani jo čaka obračun z Albanijo, po dveh porazih in zmagi si v slovenskem taboru želijo nove tri točke, ki bi jih obdržale v stiku z vodilnimi v skupini E pred spomladanskim nadaljevanjem kvalifikacij. Stojanović namesto Cesarja v Albanijo vpoklical tudi Balažica.

Slovenska vrsta bo tokrat precej oslabljena v obrambi, saj zaradi kartonov manjka nadomestni kapetan in steber obrambe Boštjan Cesar. Namesto njega bo selektor Slaviša Stojanović bržčas od aktiviral Dominica Maroha, ki je dobil nekaj minut že na petkovi tekmi v Ljudskem vrtu ob zmagi proti Cipru z 2:1. Velja tudi omeniti, da Slovenija pod Stojanovićevim vodstvom še ni ohranila mreže nedotaknjene. Prav tako se pred torkovim obračunom poraja vprašanje, ali bo Slovenija začela tekmo z enim ali dvema napadalcema, glede na potrebo po točkah, je verjetnejši scenarij slednji - s Timom Matavžem in Zlatkom Dedićem v konici napada.

"Določene stvari je treba pogledati s taktičnega vidika. Odvisno je tudi od tega, v kakšnem stanju bo igrišče. Če bo vse pod vodo, bo treba malce bolj razmisliti, v nasprotnem primeru je bolj ali manj vse jasno," je ob prihodu v Tirano povedal selektor, ki ga je malce razveselilo tudi samo vreme: "Super je, da ni dežja, vsaj zaenkrat. Kako bo jutri, je težko povedati, je pa dejstvo, da so vsi igralci zdravi, kar je najpomembneje."

V vsakem primeru slovensko vrsto čaka težko delo. Kljub temu, da slovenska reprezentanca v petih medsebojnih nastopih z Albanijo še ni izgubila, je tokrat položaj drugačen. Albanci, z vrsto igralcev, ki igrajo v ugledn(ejš)ih tujih klubih, so nazadnje doma resda izgubili z Islandijo z 1:2. Toda večino tekme so bili boljši tekmec.

"Posnetek je pokazal, da so Albanci zelo neugodna ekipa. Igrajo na preskok, na pritisk, včasih tudi na silo, iz česar znajo zabiti gol. To ne pomeni, da niso tehnično dobri, seveda so. So fizično močni, predvsem v zadnji liniji in tudi v napadu, proti Islandiji so prejeli dva naivna gola, enega iz avta, drugega s prostega strela, drugače pa so diktirali ritem v drugem polčasu. Je bilo pa težko, ker je lilo, ne deževalo, določeni deli igrišča so bili pod vodo ... Takrat se je malce bolje znašla Islandija, ki je bolj enostavno igrala," je povedal Stojanović in razkril tudi recept za ugoden razplet ob slabem vremenu.

Prav ugoden razplet pa je v Tiranu nuja. "Sami smo se pripeljali v ta položaj. Če bi prej storili svoj posel, bi imeli večji izkupiček točk in bi bilo nekako lažje, tako pa smo sami prišli do tega, da je na vsaki tekmi pomembno, kako se bo za nas končala," priznava slovenski selektor.

Eden tistih, ki bo najbolj na "udaru", je stalni Cesarjev partner v osrčju obrambe Marko Šuler. Ta bo moral albanske napade preprečevati z novim srednjim branilcem. "Na tekmi bodo težki pogoji, tekma bo težka. Oboji rabimo točke, ampak mi bomo šli brez kalkuliranja. Šli bomo na zmago oziroma vzeti čim več točk. Ne bo lahko, vsak ima svoje težave ... Trenutno ni časa za popravljanje teh stvari. Treba je vzeti točke zlepa ali zgrda," meni Šuler in dodaja, da bo igra bržčas vse prej kot lepa, ampak cilj je jasen in kdorkoli bo zamenjal Cesarja, bo imel isto nalogo - vzeti točke v Tirani.

Slovenija je v večernih urah opravila tudi uradni trening na štadionu Qemal Stafa. Reprezentanti so v uvodnih minutah nekaj časa čakali v temi, saj so domačini prižgali reflektorje tik pred uradnim začetkom treninga, igralna površina, ki je vzbujala največ dvomov glede taktike Slovenije na jutrišnji tekmi, pa je močno razmočena, v primeru dežja, ki je napovedan za jutrišnji dan, pa bodo razmere za igro zvečer še bistveno slabše.

Tekmo, na kateri bo tiranski stadion bržčas bolj prazen kot poln, bodo sodili švedski sodniki na čelu Martinom Hanssonom.

SORODNE NOVICE

  • 05.01.2026 | A
    Sosedski derbi brez zmagovalca, slovenski pripadel Bijolu
    Leeds in Manchester United sta si pretekli konec tedna razdelila točke, slovenski spopad na zelenici pa je dobil Jaka Bijol, ki je uspešno krotil Benjamina Seška.
  • 29.12.2025 | A
    Vipotnik odločil v Oxfordu, Sešlar spet v dresu Celja
    Celje je domov pripeljalo Svita Sešlarja, Žan Vipotnik pa je v polno meril tretjič na zadnjih štirih tekmah.
  • 23.12.2025 | A
    Nov gol Vipotnika, med strelci tudi Verbič
    Žan Vipotnik je Swanseaju pomagal do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah, med strelce pa se je vpisal tudi Benjamin Verbič, ki je v nadaljevanju obračuna s Panserraikosom sicer staknil poškodbo.
  • 15.12.2025 | A
    Zec dvakrat z bele točke, Vipotnik do desetega gola sezone
    David Zec je dvakrat uspešno izvedel najstrožjo kazen na tekmi z Magdeburgom, Žan Vipotnik pa je Stokeu zabil deseti gol sezone. Dejan Petrovič je med tednom zatresel mrežo Celja.
  • 08.12.2025 | A
    Horvat Sturmu pomagal do zmage na mestnem derbiju, Leeds odgriznil točko prvakom
    Tomi Horvat je vpisal novo asistenco, Leeds Jake Bijola pa je po Chelseajevem skalpu iztržil še remi proti aktualnim prvakom iz Liverpoola. V ruskem, danskem, poljskem in slovenskem prvenstvu se je končal jesenski del.
  • 04.12.2025 | A
    Bijol postal četrti Slovenec z zadetkom v angleški Premier ligi
    Jaka Bijol je postal četrti Slovenec, ki se lahko pohvali z zadetkom med angleško elito. Statistiko so v zadnjih dneh izboljšali tudi Gorenc Stanković, Sešlar, Svetlin, Vipotnik in Zec.
  • 01.12.2025 | A
    Mijatović: Težka odločitev ob zaključku uspešne poti, časa za izbiro novega selektorja je dovolj
    Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović je ob zaključku sodelovanja z Matjažem Kekom strnil misli in pojasnil razloge za takšno odločitev.
  • 01.12.2025 | A
    Nogometna zveza Slovenije in Matjaž Kek zaključujeta sodelovanje 
    S 30. novembrom se je iztekla pogodba selektorja članske reprezentance Matjaža Keka. Predsednik Nogometne zveze Slovenije in selektor Matjaž Kek sta se sestala in po pogovoru sklenila, da se po sedmih letih zelo dobrega in korektnega sodelovanja, ki je prineslo tudi izjemen uspeh z uvrstitvijo na evropsko prvenstvo in v osmino finala, sodelovanje zaključi.
  • 25.11.2025 | A
    Šporar odločil tekmo s Skalico, Gorenc Stanković podal za častni zadetek Sturma
    Andraž Šporar se je med strelce vpisal še na drugi zaporedni tekmi, Jon Gorenc Stanković pa je podal za edini zadetek Sturma ob porazu proti Lasku.
  • 18.11.2025 | A
    Za konec remi na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Stockholmu na zadnji tekmi v kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 igrala neodločeno 1:1 (0:0) s Švedsko.

DELI NA