27.09.2011 | U21
Tokrat je na vrsti Švedska

Pred mlado slovensko izbrano vrsto je na sporedu nova preizkušnja v kvalifikacijah za nastop za evropskem prvenstvu. Tokrat bo nasprotnik reprezentanca Švedske.

Izbranci selektorja Kavčiča so do sedaj odigrali 4 tekme in zabeležili 3 zmage ter poraz na gostovanju na Finskem. Trenutno so tako na prvem mestu skupine 2, v kateri so poleg Slovenije, Švedske in Finske tudi Ukrajina, Litva in Malta. Švedska je odigrala šele dve srečanji in bila na obeh boljša od Litve. Na gostovanju z 0:1, na domačem igrišču pa so zabili kar 4 zadetke in zmagali z rezultatom 4:0.

V tokratnem izboru Tomaža Kavčiča zaradi poškodbe ni Antonia Mlinar Delamee, vrača pa se Haris Vučkič.

Vratarji
Elvis Džafić (NK Olimpija), Jan Oblak (Uniao Leiria - POR), Matej Radan (NK Maribor)

Obrambni igralci
Boban Jović (NK Olimpija), Mitja Kovačevič (NK Olimpija), Nejc Mevlja (ND Gorica), Nemanja Mitrovič (Bologna FC - ITA), Mitja Rešek (SC Heerenveen - NIZ), Aljaž Struna (FC Koper), Dejan Trajkovski (NK Maribor)

Zvezni igralci
Blaž Božič (NK Olimpija), Enej Jelenič (Calcio Padova - ITA), Kevin Kampl (VFL Osnabruck - NEM), Rene Krhin (Bologna FC - ITA), Dejan Lazarević (Calcio Padova - ITA), Miha Mevlja (ND Gorica), Martin Milec (NK Maribor), Rajko Rep (ND Mura 05), Haris Vučkič (Newcastle United - ANG)

Napadalci
Robert Berič (NK Maribor), Leon Črnčič (NK Rudar Velenje), Matic Fink (NK Olimpija)

Zbor mlade reprezentance bo v nedeljo, 2. oktobra, nastanjeni bodo v Mariboru. V sredo odpotujejo proti Švedski, kjer jih v četrtek ob 19.20h v Trelleborgu čaka tekma proti domačinom.

Tekst: NZS/LS

• 01.10.2024 | U21
    V odločilno tekmo z Avstrijo z dokazano zasedbo
    Mlada reprezentanca Slovenije bo 11. oktobra v avstrijskem Dunajskem Novem mestu odigrala zadnjo in odločilno tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo za nogometaše do 21 let.
  • 11.09.2024 | U21
    Po novi zmagi pogled tudi proti tekmi z Avstrijo
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v torkovem večeru na stadionu Fazanerija v Murski Soboti gostila reprezentanco Cipra in z zmago 2:0 ohranila prvo mesto v skupini H kvalifikacij za evropsko prvenstvo.
  • 10.09.2024 | U21
    Slovenija z zmago proti Cipru ostaja prva v skupini
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na sedmi tekmi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu na Slovaškem 2025 danes v Murski Soboti premagala Ciper z 2:0 (1:0).
  • 09.09.2024 | U21
    V Fazaneriji s Ciprom
    Mlado reprezentanco Slovenije v torkovem večeru čaka še zadnja domača preizkušnja v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2025. Ekipa selektorja Milenka Aćimovića se bo v Fazaneriji pomerila s Ciprom.
  • 07.09.2024 | U21
    Srce še enkrat pustili na igrišču
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je tudi v Angersu nadaljevala niz neporaženosti, mladi Slovenci so na šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025 iztržili 13. točko. Selektor Milenko Aćimović je ekipo pohvalil za prikazano.
  • 06.09.2024 | U21
    Mladi Slovenci neporaženi tudi iz Francije
    Mlada reprezentanca Slovenije je v dvoboju s Francijo podaljšala niz neporaženosti in ostaja vodilna ekipa skupine H. Slovenci so z golom Tia Cipota dobili prvi polčas, po francoskem izenačenju pa so z nekaj odličnimi posredovanji Martina Turka prišli do točke.
  • 04.09.2024 | U21
    Sešlar pred gostovanjem v Franciji: ”Želimo biti prvi v skupini”
    Slovenska izbrana vrsta do 21 let se že nahaja v Franciji, kjer bo v petek v Angersu gostovala v sklopu kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2025. Za tem varovance Milenka Aćimovića v torek v Murski Soboti čaka še obračun s Ciprom.
  • 03.09.2024 | U21
    Mlada reprezentanca v zaključek kvalifikacij z jasnim ciljem
    Mlada reprezentanca Slovenije se v Moravskih Toplicah pripravlja na septembrski preizkušnji kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025. Četa selektorja Milenka Aćimovića se bo v petek v Nantesu pomerila s Francijo, v torek pa v Fazaneriji še s Ciprom.
  • 27.08.2024 | U21
    Aćimović izbral za Francijo in Ciper
    Slovenska reprezentanca do 21 let nadaljuje s kvalifikacijami za evropsko prvenstvo 2025. Varovanci selektorja Milenka Aćimovića bodo 6. septembra ob 18.30 gostovali v Franciji, 10. septembra ob 18.00 pa bodo na Fazaneriji gostili izbrano vrsto Cipra.
  • 22.03.2024 | U21
    Slovenija v Prekmurju visoko ugnala Bosno in Hercegovino
    Slovenska mlada reprezentanca je proti vrstnikom iz Bosne in Hercegovine prišla do druge domače zmage v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Za Slovenijo so zadeli Cipot, Zeljković in Pišek.