01.05.2019 | 2. SNL
Tabor po novo zmago, Dob po presenečenje

Drugoligaši bodo maj odprli s tekmami 26. kroga. Sedem tekem bo na sporedu že v soboto, na edini nedeljski preizkušnji pa se bosta pred kamerami Sportkluba udarili ekipi Tabora in Doba.

Kraševci bodo v soboto z zanimanjem spremljali dvoboj Brava in Jadrana, v nedeljo pa bodo nove točke napadli v spopadu z Dobom, ki je jeseni že prekrižal načrte moštva Andreja Razdrha. Tabor je v Dobu klonil z izidom 2:1, poraz pri nekdanjem prvaku 2. SNL pa je bil eden od štirih v letošnji sezoni. Sežanci so vse štiri ničle vknjižili na gostovanjih, na zelenici Stadiona Rajka Štolfe so še neporaženi, Kras so s točko zapuščali zgolj Ptujčani in Slatinčani.

Rdeče-črni so, potem ko so se prejšnji konec tedna ob pomoči Radomelj približali vodilnemu Bravu, znova začutili svojo priložnost, a si v končnici sezone ne bodo smeli privoščiti novega spodrsljaja. Sežanska četa se je, potem ko je proti Brdom in Rogaški obakrat iztržila zgolj remi, v zmagovalne tirnice vrnila v Beltincih. Oslabljeni Prekmurci so klonili ob koncu prvega polčasa, ko je v polno meril Dino Stančić, ob dvakratnem strelcu pa se je z dobro predstavo izkazal tudi Stefan Stevanović.

Dobljani ob koncu sezone nimajo rezultatskega imperativa, trenutno namreč zasedajo sedmo mesto lestvice, v zadnjih petih krogih pa lahko glede na razlike splezajo do največ četrte pozicije. Četa Nenada Toševskega v drugem delu sezone niza spremenljive rezultate, spomladi namreč še niso povezali dveh zmag, dvakrat zapored pa so se nazadnje slavili v 11. in 12. krogu prvenstva. Modri so v prejšnjem krogu iztržili točko, čeprav so v dvoboju z Rogaško dvakrat zaostajali. Obračun s Slatinčani je postregel z veliko dramo v končnici tekme, saj so Dobljani z golom Denisa Petroviča prvič izenačili v 88. minuti, po novem vodstvu gostov pa je za delitev točk v četrti minuti dodatka zadel Dino Suljević.

Kdo se bo veselil v nedeljo?

Tekst: PD
Foto: Ekipa24.si
Grafika: NZS

SORODNE NOVICE

  • 23.11.2025 | 2. SNL
    Še neporaženi Lendavčani na vrhu, poraza ne poznajo niti Grosupeljčani
    S tekmami 16. kroga se je končal jesenski krog 2. SNL. Na vrhu lestvice bo prezimila še neporažena Nafta 1903, ki je bila v soboto boljša od Slovana, poraza pa po 16 tekmah ne poznajo niti Grosupeljčani, ki so v derbiju kroga premagali Beltinčane.
  • 21.11.2025 | 2. SNL
    Drugoligaši zadnjič pred zimskim premorom
    Drugoligaši bodo jesenski del sezone zaključili s tekmami 16. kroga. Nafta 1903 bo prvo mesto branila na gostovanju pri Slovanu, dvoboj s Kodeljevega pa bo pospremila tudi kamera NZS. V derbiju kroga se bosta pred kamerami Sportkluba udarila drugo Brinje in tretji Beltinci.
  • 16.11.2025 | 2. SNL
    Lendavčani in Grosupeljčani do nove zmage, Tabor poražen v Velenju
    Nogometaši Nafte 1903 in Brinja po polovici prvenstva ne poznajo poraza. Lendavčani so novo zmago slavili v Kranju, Grosupeljčani pa so bili na domačem igrišču boljši od Bilj. Gorica je niz brez ligaške zmage podaljšala proti Krškemu, Tabor pa je pokleknil v Velenju.
  • 13.11.2025 | 2. SNL
    Drugoligaši zaključujejo prvo polovico tekmovanja
    Drugoligaši bodo s tekmami 15. kroga zaključili prvo polovico prvenstva, ne pa tudi jesenskega dela tekmovanja. Pred kamerami Sportkluba se bosta za točke že v petek udarila peti Triglav in vodilna Nafta 1903, Grosupeljčani pa bodo pred kamero NZS gostili Biljence.
  • 09.11.2025 | 2. SNL
    Krčani prekinili serijo Dravinje, remi v obračunu vodilnih
    Krčani so v 14. krogu 2. SNL premagali v zadnjih tednih razigrane Konjičani, nedeljski obračun vodilne dvojice med Nafto 1903 in Brinjami pa ni dal zmagovalcev. Bistričani so v Kidričevem ugnali Kranjčane.
  • 06.11.2025 | 2. SNL
    Vodilna drugoligaša v Lendavi
    Drugoligaše še trije krogi ločijo do zimskega premora. Vrhunec tega konca tedna bo nedeljski obračun vodilnih moštev lige, Nafta 1903 in Brinje Grosuplje se bosta pred kamerami Sportkluba udarila v Lendavi. Kamera NZS bo pospremila dvoboj Bistričanov in Kranjčanov.
  • 05.11.2025 | 2. SNL
    V Krškem slavje Rudarja, v Biljah delitev točk
    Med tednom sta bili odigrani zaostali tekmi 12. in 13. kroga drugoligaškega tekmovanja. V Krškem so se zmage razveselili Velenjčani, nogometaši Bilj in Ilirije 1911 pa so se razšli brez zmagovalca.
  • 02.11.2025 | 2. SNL
    Prekmurski derbi pred polnimi tribunami Lendavčanom
    Jeseničani so po osmih zaporednih porazih remizirali z Velenjčani, Krčani so v Novem mestu slavili prvo zmago po tretjem krogu, Slovan pa je bil že v četrtek boljši od Dekanov.
  • 30.10.2025 | 2. SNL
    Prekmurski derbi Beltinčanov in Lendavčanov
    Trinajsti krog 2. SNL bo zaznamovan z nedeljskim prekmurskim derbijem Beltinčanov in Lendavčanov, ki si ga boste lahko ogledali tudi v prenosu Sportkluba. Zanimivo bo tudi v Kranju, Triglav se bo pred kamero NZS udaril s Taborom.
  • 26.10.2025 | 2. SNL
    Krka poglobila krizo Gorice, Grosupeljčani slavili v Sežani
    Krka je podaljšala črno serijo Gorice, derbi kroga v Sežani pa je pripadel Grosupeljčanom. V Šiški in Dekanih je padlo kar sedem golov, zmage pa so se razveselili nogometaši Triglava in Dravinje. Po zmagi proti Biljam na vrhu ostaja Nafta 1903.

DELI NA