26.04.2010 | U15
Struna med najboljšimi

Medtem, ko se Koprčani in z njimi tudi mladi reprezentant Andraž Struna veselijo osvojitve naslova državnih prvakov, se ostali reprezentanti borijo za ligaški razpored sezone, ki jo do konca ločijo še štirje krogi.

Pred 1500 gledalci se je na Mestnem stadionu ob jezeru veselil gostujoči tabor, ki je z 2:0 ugnal gostitelje in se tako premierno povzpel med najboljše v državi, z naskokom pa pustil za sabo tudi tradicionalno nogometno prestolnico na Štajerskem. Koprčani so nasledili vijoličaste in osvojili sploh prvo državno lovoriko. Med tistimi, ki so zaslužni za to je tudi mladi obrambni reprezentant do 21 let Andraž Struna, ki je v 32. krogu Prve lige odigral vseh 90. minut. Gostje so nadzorovali potek igre in ob tem izkoristili ponujene priložnosti ter se veselili dvajsete zmage v sezoni.

Njihovi najbližji zasledovalci, nogometaši Maribora so se v generalki pred pokalnim finalom pomerili z Domžalami, kjer pa so iztržili zgolj neodločen izid (1:1). Pred 1200 gledalci so se predstavili Rene Mihelič ter Vito Plut na gostiteljevi strani ter Nejc Vidmar v domžalskih vratih ter Jovan Vidovič v obrambi. Sledni je v 78. minuti porumenel. Vidmar je odlično posredoval ob Džinićevem strelu v 21. minuti, kasneje je Mihelič v kazenskem prostoru našel Pluta, a je bil znova na mestu domžalski čuvaj mreže. Šele Bunderla je s strelom v prazen desni del vrat premagal nadebudnega mladega reprezentanta do 21 let.

Goričani so bili kar s 3:0 boljši od Celjanov. Medtem, ko s celjske strani v boj niso poslali državnega podmladka sta na domačem igrišču nastopila Gregor Balažic in Matija Škarabot in se ob zmagi veselila odprtega boja za tretje mesto, od koder ju ločujeta zgolj dve točki. Sicer pa se je na seznam trenerja Peršiča vrnil tudi Etien Velikonja, ki pa tokrat še ni zaigral.

Ljubljančani so se z Lendave vrnili z novim paketom točk, tokrat je bila dovolj natančno izvedena najstrožja kazen. V zeleni opravi sta nastopila Jan Oblak med vratnicama in Nik Omladič.  Nedvomno je igralec tega srečanja postal mladi perspektivni Oblak, ki je ubranil številne poskuse domačega moštva in le njegovi konstantni formi gre zahvaliti nov dvig po lestvici. Srečanje je razkrilo pripravljenost Omladiča, da po prestopu z rudarskega mesta zaigra v dresu zeleno-belih. Kljub bolečinam v stopalu je zdržal vseh 90. minut.

V boju za obstanek sta se pomerila Interblock in Labod Drava. Ob koncu srečanja so se z dvema natančnima zadetkoma veselili Ptujčani in se tako nasprotniku približali na zgolj dve točki zaostanka. Deveto mesto, ki ga zaenkrat še držijo Ljubljančani, prinaša dodatne kvalifikacije, a je prihodnost pred koncem prvenstva precej negotova. Ažbe Jug, Josip Iličič, Blaž Božič in četrtič v sezoni tudi Filip Valenčič med mladimi reprezentanti so tako okusili še 18 prvenstveni poraz, Jug pa prejel kar dva zadetka.

Na drugo ligaških zelenicah se je Martin Milec veselil visoke zmage nad Triglavom Gorenjska (6:1), a mladega zveznega reprezentanta ni bilo med strelci.

Tekst: Andreja Potočnik
Foto: Vid Ponikvar

SORODNE NOVICE

  • 26.10.2023 | U15
    Slovenija znova do visoke zmage nad Bolgarijo
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala še drugo mednarodno prijateljsko tekmo proti izbrani vrsti Bolgarije. Varovanci Muamerja Vugdalića so svojemu nasportniku ponovno zabili štiri zadetke.
  • 24.10.2023 | U15
    Slovenija visoko ugnala Bolgarijo
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala prvo izmed dveh mednarodnih prijateljskih tekem proti izbrani vrsti Bolgarije. Varovanci Muamerja Vugdalića so svojemu nasportniku zabili štiri zadetke, ob tem pa so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.
  • 17.10.2023 | U15
    Selekcija do 15 let dvakrat z Bolgarijo
    Slovenska reprezentanca do 15 let bo v drugi polovici oktobra odigrala dve mednarodni prijateljski tekmi z Bolgarijo. Selektor Muamer Vugdalić je v ta namen objavil seznam dvaindvajsetih nogometašev, na usluge katerih bo računal na prihajajoči reprezentančni akciji.
  • 25.09.2023 | U15
    Vugdalić: Kljub porazu smo lahko zadovoljni
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala še zadnje srečanje na UEFA U15 razvojnem turnirju. Po uvodnem porazu s Turčijo in zmago nad Hrvaško so varovanci Muamerja Vugdalića na zadnjem srečanju morali priznati premoč Slovaški.
  • 23.09.2023 | U15
    Slovenija boljša od Hrvaške
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala drugo srečanje na UEFA U15 razvojnem turnirju. Potek, ko so varovanci Muamerja Vugdalića klonili proti Turčiji, so bili tokrat z minimalno zmago boljši od Hrvaške.
  • 13.09.2023 | U15
    Vugdalić izbral varovance za mednarodni turnir
    Slovenska reprezentanca do 15 let bo v drugi polovici septembra gostovala na UEFA U15 razvojnem turnirju, ki bo potekal na Hrvaškem. Selektor Muamer Vugdalić je v ta namen objavil seznam triindvajsetih nogometašev, na katere bo računal na srečanjih proti Turčiji, Hrvaški in Slovaški.
  • 25.05.2023 | U15
    Slovenija odigrala še drugo tekmo s Češko
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala še drugo tekmo proti izbrani vrsti Češke. Na prvem srečanju so slavili domačini, ki so bili od varovancev Muamerja Vugdalića boljši s 5:2. Tudi tokrat je zmaga pripadla Čehom.
  • 24.05.2023 | U15
    Slovenija osvojila četrto mesto
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem proti Češki. Varovanci Muamerja Vugdalića so na prvi tekmi morali priznati premoč češkim rojakom.
  • 15.05.2023 | U15
    Slovenija dvakrat s Češko
    Slovenska reprezentanca do 15 let bo sredi maja odigrala dve prijateljski srečanji proti izbrani vrsti Češke. Selektor Muamer Vugdalić je v ta namen objavil seznam triindvajsetih nogometašev, na usluge katerih bo računal na prihodnji reprezentačni akciji.
  • 01.05.2023 | U15
    Slovenija osvojila četrto mesto
    Slovenska reprezentanca do 15 let je v Ajdovščini odigrala še zadnji obračun turnirja ”19. Torneo Delle Nazione”. V dvoboju za tretje mesto se je pomerila z Avstrijo in po enjastmetrovkah klonila z izidom 2:4.

DELI NA