31.08.2011 | U15
Štirje zadetki in prečka
V tednu pred reprezentančnim premorom so reprezentanti znova opozorili nase. Četverica je zatresla nasprotnikovo mrežo, žal pa najbolj odmevna novica prihaja iz Newcastla, kjer se je po debiju na članski tekmi poškodoval Haris Vučkič.

Poškodbe povzročajo selektorjem nemalo skrbi pred nadaljevanjem prijateljskih in kvalifikacijskih obračunov. Najtežje bo ekipo sestaviti Tomažu Kavčiču, ki se je zaradi zloma koščic na roki že odpovedal Vučkiču, s poškodbami pa se ubadajo še Aljaž Struna (bolečina v stegenski mišici), Urban Žibert (gleženj), Rene Krhin (udarec v kolk) in Boban Jovič, ki pa naj bi bil do tekme z Malto že nared.

Ravno Jovič je tisti, ki je na večnem derbiju proti Mariboru zatresel prečko. Čeprav sam ni zadel, pa so se zeleno-beli po letih suše končno veselili zmage nad vijoličastimi (4:1). Veselje je bilo po tekmi opaziti tudi na obrazu Matica Finka, ki je v 77. minuti zamenjal Joviča, manj zadovoljna sta bila porumeneli Martin Milec in Robert Berič. Slednji tokrat ni odločil derbija, tako kot v pretekli sezoni, dvojica pa ni uspela preprečiti poraza.

V dresu Mure se je prvič predstavil Rajko Rep, ki veliko priložnosti v vijoličasti opravi ni dobil. Za debi v Prekmurju se je skupaj z Erikom Janžo veselil točke (1:1), malo manj je bil zadovoljen Lamin Diallo, ki si je obetal celoten paket točk, namesto tega pa se ob Kamniško Bistrico vrnil s točko in rumenim kartonom v žepu.

Nejc in Miha Mevlja sta v dresu Novogoričanov napredovala na 3. mesto (2:1 nad Nafto), medtem, ko je Koper s štirimi še vedno na dnu razpredelnice. Struna ni rešil Primorce pred Rudarjem, je pa zato Matej Pučko v 35. minuti gostitelje popeljal v vodstvo (ob koncu je bilo 1:1). Do konca svojega nastopa je sicer še nekajkrat preizkusil nasprotnikovega vratarja, a bil nenatančen, saj več kot zadetka ni uspel realizirati.

Če se je Vučkič nesrečno poškodoval, pa je sodelovanje s svojim delodajalcem prekinil Leon Črnčič, ki je redko dobil priložnost v dresu Leicester Cityja. Po novem ga bomo lahko videli v dresu velenjskega Rudarja. Je pa zato Dejan Lazarevič odigral glavnino dvoboja proti Sampdorii, kjer je Padova rečmizirala z 2:2, Enej Jelenič pa ni kandidairal za dvoboj.

Svoje so dodali tudi nogometaši v nižjih ligah. Gregor Bajde je potegnil kratko proti Dobu, nekaj pa so dodali še mladinci. Robi Jakoljevič in Matej Mavrič sta srečanje proti Krki končala brez zadetkov. Miha Zajc je izkoristil 11-metrovko proti Krškemu, Žiga Skok pa že v prvi minuti srečanja porumenel. Matija Čonč in Blaž Šujica sta si tokrat stala nasproti, kjer je prvi porumenel in zanesljivo zmagal. Dva od treh zadetkov Mure proti Kopru sta prispevala mlada reprezentanta. Matej Palčič in Leo Štulac sta Prekmurcem pomagala k zmagi.

V tem tednu so fantje klubske drese zamenjali za reprezentančne, kjer se bodo potegovali za nove zmage, točke in minutažo proti nasprotnikom.

Tekst: Andreja Potočnik