Statistični posladki 32. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli tri gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,08 gola na tekmo.
  • V 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali tri rumene in 0,4 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,42 rumenega in 0,28 rdečega kartona na tekmo.
  • Rok Kronaveter je s 16 zadetki najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rok Sirk se je s 15. zadetkom sezone na drugem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Luko Majcnom.
  • Amir Dervišević je s 15 asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Senijad Ibričić se je z 12. asistenco sezone na drugem mestu ligaške lestvice podajalcev izenačil z Asmirjem Suljićem.
  • Marco Da Silva je z devetimi rumenimi in rdečim kartonom največkrat opominjani nogometaš v letošnji  sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marco Da Silva je prejemnik 700. rumenega kartona v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marcos Tavares je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil na 19 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Tonći Mujan je zaigral na vseh 32 tekmah letošnje sezone.

Maribor:

• Maribor je izenačil najvišji poraz na domačih prvoligaških tekmah z Olimpijo.
  • Žan Kolmanič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Olimpija:

• Olimpija je izenačila najvišjo zmago na gostujočih prvoligaških tekmah z Mariborom.
  • Haris Kadrić je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jan Andrejašič je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Domžale:

• Amedej Vetrih je odigral 200. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gaber Dobrovoljc je presegel mejo 14.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matej Podlogar presegel mejo 11.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Senijad Ibričić je presegel mejo 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Tonći Mujan je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.
  • Slobodan Vuk je v dresu Domžal dosegel 43 prvoligaških zadetkov, s čimer je izboljšal prvoligaški rekord Domžal.
  • Gaber Dobrovoljc je v dresu Domžal v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 165 tekem, s katerimi se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Darkom Zecem.

Celje:

• Žan Zaletel je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nino Pungaršek je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Deni Štraus je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Jure Travner je v dresu Celja odigral že več kot 18.000 prvoligaških minut.

Mura:

• Mura je dobila prvo gostujočo prvoligaško tekmo s Krškim.
  • Žiga Laci je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Sirk je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Aluminij:

• David Flakus Bosilj je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Sanin Muminović je v letošnji sezoni odigral že več kot 2.000 minut in  presegel mejo 6.000  minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Kruno Ivančić in Luka Koblar sta prejela prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminij v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 79 tekem, s katerimi se je na tretjem mestu večne klubske lestvice izenačil z Nemanjo Jakšićem.

Rudar Velenje:

• Rijad Kobiljar je dosegel prva zadetka v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Klemen Bolha je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Čosić je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Damjan Trifković je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Triglav Kranj:

• Egzon Kryeziu je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Aleš Mertelj je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Gorica:

• Andrija Filipović je strelec 900. prejetega zadetka Domžal v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Andrija Filipović je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Krško:

• Krško je doživelo prvi poraz na domačih prvoligaških tekmah z Muro.
  • Luka Vekić je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Robert Jandrek je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • David Kovačič je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.284 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Marka Jakolića.