Statistični posladki 13. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,55 gola na tekmo.
  • V 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 7 rumenih in 0,2 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,29 rumene in 0,17 rdečega kartona na tekmo.
  • Damir Glavina se je z osmim zadetkom sezone zadržal na prvem mestu ligaške lestvice strelcev.
  • Slobodan Vuk se je s petim zadetkom sezone na tretjem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Markom Alvirjem, Sunnyjem in Sandijem Arčonom.
  • Radomlje so po 13 krogih Prve lige Telekom Slovenije še edina ekipa, ki v letošnji sezoni še ni zmagala.
  • Radomlje so izgubile četrtič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Maribor se je po porazu izognil še sedmič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Domžale so se neodločenemu izidu izognile še desetič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.

Olimpija:

• Antonio Mlinar Delamea je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Miha Zajc je presegel mejo 9.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Andraž Kirm, Miha Zajc in Antonio Mlinar Delamea so presegli mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Maribor:

• Marcos Tavares je presegel mejo 21.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marwan Kabha je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aleks Pihler je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Maribora.

Domžale:

• Domžale so v 52. medsebojni prvoligaški tekmi z Rudarjem vknjižile 20. zmago.
  • Marko Alvir je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Gorica:

• Gorica in Krško sta se v šesti medsebojni prvoligaški tekmi prvič razšla brez zmagovalca.
  • Miha Gregorič, Sandi Arčon in Rifet Kapić so presegli mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Celje:

• Goran Cvijanović je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Celja.
  • Matjaž Rozman je presegel mejo 16.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovre Čirjak in Matej Podlogar sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Luka Koper:

• Vasja Simčič je presegel mejo 22.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jakov Biljan je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Vasja Simčič in Senijad Ibričić sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• Rudar je v 52. medsebojni prvoligaški tekmi z Domžalami doživel 20. poraz.
  • Davor Bokalič je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Stjepan Babić je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Krško:

• Filip Dangubić je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Žiga Jurečič je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni in 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Martin Kramarič je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Filip Dangubić je dosegel četrti prvoligaški gol v dresu Krškega, s čimer se je na prvem mestu večne klubske lestvice izenačil z Martinom Kramaričem, Davidom Poljancem in Luko Volaričem.

Aluminij:

• Aluminij je v drugi medsebojni prvoligaški tekmi prvič premagal Radomlje.
  • Luka Janžekovič je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nemanja Jakšić je nogometaš, ki je prejel stoti rumeni karton Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Žiga Škoflek je dosegel tretji prvoligaški gol v dresu Aluminija, s čimer se je na tretjem mestu večne klubske lestvice izenačil s Klemnom Bingom, Jurico Jelećem in Josipom Zebo.

Kalcer Radomlje:

• Radomlje so v drugi medsebojni prvoligaški tekmi z Aluminijem doživele prvi poraz.
  • Luka Cerar in Dušan Stoiljković sta presegla mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Igor Barukčić je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Liridon Osmanaj je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Radomelj.
  • Luka Gajić je v dresu Radomelj odigral 23 prvoligaških tekem, s čimer se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil Vjekoslavom Andrićem.