07.09.2014 | A
Slovenske nogometaše pričakal sončen Tallinn

Slovenska nogometna reprezentanca je prispela v s soncem obsijan in prijetno topel Tallinn, kjer jo v ponedeljek ob 20.45 po slovenskem času čaka uvodna tekma kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016. Tekmec bo Estonija, stara znanka slovenske vrste.

Slovenija in Estonija sta se doslej pomerili na sedmih tekmah. Po remiju na sploh prvi uradni tekmi Slovenije leta 1992 je nato slovenska vrsta proti tej najsevernejši baltski državi nanizala pet zmag in le en poraz.

Ta se je zgodil pred tremi leti v kvalifikacijah za EP 2012. Takrat je bil eden najboljših estonskih nogometašev Konstantin Vassiljev, ki bi tudi tokrat igral vodilno vlogo v vrsti mladega švedskega selektorja Magnusa Pehrssona.

A poškodba je nekdanjega nogometaša Nafte in Kopra, ki je za izbrano vrsto zbral 71 nastopov in 17 golov, izločila iz kadra estonske izbrane vrste. Kakšno Estonijo torej izbranci Srečka Katanca pričakujejo ob Vassiljevi odsotnosti?

"To bomo šele videli, ampak zagotovo je bil on eden glavnih igralcev. Tudi na tekmah, ki smo si jih pogledali, je bil eden najboljših, pa na tekmah proti nam je bil daleč najboljši estonski igralec. Kakovost ima, zame osebno je zelo dober nogometaš. Kakšni pa so Estonci brez njega, pa bomo šele videli," meni standardni član slovenske obrambne vrste Mišo Brečko.

Ta poudarja, da tekmeca dobro poznajo. "Pogledali smo si posnetke tudi njihovih prijateljskih tekem, poznamo jih tudi že od prej, tako da imamo dovolj informacij," meni Brečko, ki ga tako kot soigralcev ni zmotilo dejstvo, da je treninge na Gorenjskem v minulih dneh močno krojilo deževno vreme: "Trenirali smo dobro in kar veliko. Kar se vadbe tiče, smo lahko zadovoljni."

Estonija in Slovenija se bosta pomerili na stadionu Lillekula, ki sprejme nekaj manj kot 10.000 gledalcev. Prireditelji so po nekaterih informacijah prodali večji delež vstopnic, tako da se obeta glasna podpora s tribun domači vrsti. A po drugi strani si Slovenci zelo želijo dober začetek kvalifikacij, v njihov prid govori tudi statistika - v Tallinnu še niso izgubili.

Skupaj s člansko reprezentanco je v Tallinn dopotovala tudi selekcija do 21 let. Robert Englaro jih bo v ponedeljek ob 16. uri po slovenskem času vodil na zadnji kvalifikacijski tekmi za EP 2015. Dvoboj sicer ne odloča o ničemer več, saj bo Slovenija v skupini 2 zasedla tretje mesto, napredovali pa bosta Danska in Rusija.

Tekst: STA
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 10.02.2026 | A
    Vipotnik dvakrat, Horvat podal na debiju
    Žan Vipotnik s 15 zadetki kraljuje na vrhu Championshipove lestvice strelcev, Tomi Horvat pa se je navijačem Bristola predstavil z asistenco.
  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.
  • 03.02.2026 | A
    Zeljković odslej na Madžarskem
    Adrian Zeljković bo nogometno kariero nadaljeval na Madžarskem. Viktoria Plzen ga je posodila MTK-ju iz Budimpešte, madžarski klub pa ima po koncu sezone možnost odkupa 23-letnega vezista.
  • 02.02.2026 | A
    Horvat prestopil v Anglijo
    Reprezentančni vezist Tomi Horvat bo kariero nadaljeval v Angliji. Drugoligaš Bristol City je z avstrijskim Sturmom iz Gradca sklenil dogovor o prestopu 26-letnega Prekmurca za nerazkrito odškodnino, so sporočili iz Bristola.
  • 02.02.2026 | A
    Šeško rešil zmago Uniteda, zabila tudi Janža in Sešlar
    Benjamin Šeško je Unitedu pristreljal tretjo zaporedno zmago. Zadetka sta se veselila tudi Svit Sešlar in Erik Janža.
  • 27.01.2026 | A
    Oblak spet brez prejetega zadetka, Vipotnik na svoj račun dodal še dva
    Jan Oblak je svojo mrežo znova ohranil nedotaknjeno, Žan Vipotnik pa je dvakrat zabil Blackburnu in se na vrhu ligaške lestvice strelcev oddaljil od zasledovalcev.
  • 21.01.2026 | A
    Cesar: Zgraditi moramo pravo energijo
    Boštjan Cesar je v torek tudi uradno prevzel vodenje slovenske nogometne reprezentance. Glavna cilja do poletja 2028 sta obstanek v skupini B lige narodov in uvrstitev na EP 2028 v Angliji, Walesu, Severni Irski in na Škotskem. Kot pomemben element za doseganje zastavljenih ciljev Cesar izpostavlja pravo energijo.
  • 21.01.2026 | A
    Reprezentanca marca v Črno goro, junija na Hrvaško
    Znani so prvi termini letošnjih pripravljalnih tekem slovenske nogometne reprezentance. Novi selektor Boštjan Cesar bo izbrano vrsto prvič vodil v marčevskem reprezentančnem oknu, ko bo 31. marca gostovala v Črni gori. Na potrditev drugega tekmeca se še čaka.
  • 20.01.2026 | A
    Vipotnik prvi strelec Championshipa
    Žan Vipotnik je z novim zadetkom skočil na vrh lestvice strelcev angleškega Championshipa. V egipčanskem ligaškem pokalu je bil natančen Nejc Gradišar, Tomi Horvat je zabil Copenhagnu.
  • 20.01.2026 | A
    Boštjan Cesar je novi selektor članske reprezentance
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije (NZS) je na današnji korespondenčni seji v popoldanskih urah potrdil Boštjana Cesarja za novega selektorja slovenske članske (A) reprezentance.

DELI NA