10.12.2024 | A
Slovenska nogometna reprezentanca ekipa leta 2024

Slovenska nogometna reprezentanca je bila po izboru Društva športnih novinarjev Slovenije (DŠNS) izbrana za najboljšo športno ekipi leta 2024 v Sloveniji. Športnika leta sta postala kolesar Tadej Pogačar in športna plezalka Janja Garnbret. Vsi omenjeni so bili najboljši že drugo leto zapored.

Pri nagradi za najbolj obetavno mlado športno osebnost je nogometaša Benjamina Šeška nasledil kajakaš in kanuist na divjih vodah Žiga Lin Hočevar, nagrado za najboljšega med športniki invalidi pa je prejel strelec Franček Gorazd Tiršek.

Letošnja prireditev Športnik leta je bila kot običajno v Cankarjevem domu v Ljubljani. Pred prireditvijo je najboljše v predsedniški palači sprejela predsednica države Nataša Pirc Musar, ki je bila nato tudi častna gostja Športnika leta 2024.

DŠNS je prireditev tudi letos organiziral z Radiotelevizijo Slovenija in Olimpijskim komitejem Slovenije. Njegov predsednik Franjo Bobinac je ob tej priložnosti podelil tudi svoja najvišja priznanja v olimpijskem letu, plakete pa so dobili trenerji teh športnikov.

View this post on Instagram

A post shared by NZS - FA Slovenia (@nzs_si)

SORODNE NOVICE

  • 11.02.2025 | A
    Odslej v Turčiji
    Slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar bo kariero nadaljeval v Turčiji. Iz Panathinaikosa se za dve leti in pol seli k Alanyasporu, kjer že igra njegov reprezentančni kolega Jure Balkovec, so potrdili v turškem klubu.
  • 09.02.2025 | A
    Šeško zrežiral zmago Leipziga
    Na današnjih tekmah 21. kroga nemške nogometne lige sta igrala oba kluba slovenskih nogometašev. Kiel Davida Zeca je, tudi z golom Slovenca, igral neodločeno 2:2 proti tekmecu za obstanek Bochumu, Leipzig pa je premagal St. Pauli z 2:0. Benjamin Šeško je dosegel prvi gol za saško ekipo, Leipzig pa je skočil na četrto mesto.
  • 06.02.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca bo marca odigrala prvi tekmi v koledarskem letu proti Slovaški, ki bosta ob enem tudi zadnji v aktualni izvedbi Uefa lige narodov. Od danes naprej si lahko zagotovite tudi vstopnice za gostovanje v Bratislavi.
  • 05.02.2025 | A
    Z Norveške na Švedsko
    Nogometni reprezentant Nino Žugelj bo nogometno pot nadaljeval na Švedskem. Korošec je norveški Bodø/Glimt zamenjal za Djurgården in s klubom iz Stockholma podpisal štiriletno pogodbo.
  • 03.02.2025 | A
    Slovenija v juniju še z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca je dobila tudi drugega nasprotnika v junijskem reprezentančnem terminu. Slovenija bo 10. junija doma gostila Bosno in Hercegovino.
  • 29.01.2025 | A
    Slovenska članska reprezentanca junija v gosteh z Luksemburgom
    Nogometna zveza Slovenije in Nogometna zveza Luksemburga (FLF) sta se dogovorili za pripravljalno tekmo članskih reprezentanc v junijskem reprezentančnem terminu 2025. Slovenija bo odpotovala v Luksemburg, kjer se bo z domačo ekipo pomerila na stadionu Stade de Luxembourg, ki sprejme 9386 gledalcev.
  • 29.01.2025 | A
    Oblakov Atletico prepričljivo v osmino finala Lige prvakov
    Nogometaši v ligi prvakov so igrali še zadnji, 8. krog ligaškega dela tekmovanja. Pred tem sta imela neposredni mesti v osmini finala zagotovljeni le Liverpool in Barcelona, danes je neposredni preboj med 16 najboljših potrdila še šesterica. Tudi Atletico Madrid Jana Oblaka kot edini od klubov s slovenskimi nogometaši.
  • 28.01.2025 | A
    Mlakar znova za splitski Hajduk
    Slovenski nogometni reprezentant Jan Mlakar se je po letu dni in pol vrnil k Hajduku iz Splita. Mlakar bo na Poljudu do konca sezone igral kot posojeni nogometaš italijanske Pise, kamor je avgusta 2023 prestopil prav iz vrst splitskega velikana.
  • 27.01.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca bo marca odigrala prvi tekmi v koledarskem letu, ki bosta ob enem tudi zadnji v aktualni izvedbi Uefa lige narodov. Naši fantje se bodo za obstanek v ligi B pomerili s Slovaško, vstopnice pa so že v prodaji.
  • 22.01.2025 | A
    Šeško zadel za prvo zmago Leipziga v Ligi prvakov
    Nemški nogometni klub Leipzig je v sedmem krogu ligaškega dela lige prvakov dosegel prvo zmago, potem ko je premagal Sporting iz Lizbone z 2:1. Prvega od dveh golov za nemško ekipo je dosegel slovenski zvezdnik Benjamin Šeško. Leipzig je že pred tem ostal brez možnosti za uvrstitev v izločilne boje.

DELI NA