07.06.2018 | Ženska A
Slovenija visoko porazila Ferske otoke

Slovenska ženska članska reprezentanca je prišla do 2. zmage v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2019. Varovanke selektorja Boruta Jarca so v gosteh z zadetki Lare Ivanuša (1), Mateje Zver (2) in Lare Prašnikar (1) s 4:0 porazile Ferske otoke. V ponedeljek se kvalifikacije nadaljujejo, naša izbrana vrsta gostuje na Islandiji, ki je bila v prvem delu kvalifikacij z 0:2 boljša od naše reprezentance.

Kvalifikacije za SP 2019, 7.6.
Ferski Otoki – Slovenija 0:4 (0:2)
0:1 Ivanuša (10.), 0:2 Zver (21./11m), 0:3 Zver (65.), 0:4 Prašnikar (88.).
Slovenija: Meršnik, Agrež, Rozmarič, Korošec, Erman (Prša/67.), Zver, Čonč, Prašnikar, Ivanuša, Kolbl (80./Kuštrin), Eržen (Kos/90.)

Reykjavik, 11.6.
Islandija – Slovenija (20.00)

Slovenija igra kvalifikacije v kvalifikacijski skupini 5. Po šestih tekmah zaseda 4. mesto, zbrala je zmagi in štiri poraze.

Selektor je vedel

„Zanima nas igra na rezultat, potrebna bo potrpežljivost,“ je že pred tekmo opozarjal selektor Jarc. Plan igre se je udejanil. Pot do zmage je bila nekoliko olajšana, ker je Slovenija izvrstno začela. V 10. minuti je za 1:0 zadela Lara Ivanuša, prosti strel pa je izvajala Lara Prašnikar.

Uvodoma sta največ preglavic naši vrsti povzročili Heidi in Ansy Sevdal, a je bila Zala Meršnik na svojem mestu.

Kapetanka za 2:0

V 21. minuti je kapetanka Mateja Zver, po vseh poškodbah in polletni odsotnosti iz izbrane vrste se je vrnila maestralno, povišala na 2:0, uspešna je bila z najstrožje kazni, ki jo je priborila Špela Kolbl, ki jo je nepravilno ovirala Andreasenova.

To je bil tudi rezultat prvega polčasa, ki ga je s strelom mimo vrat sklenila prav Mateja Zver.

Mladi val, ki  obeta

Slovenija je bila za svoj trud nagrajena tudi v drugem delu. V 65. minuti je Mateja Zver zadela še drugič, v naslednji minuti je selektor Jarc izvedel prvo menjavo – namesto Kristine Erman je vstopila Anja Prša. V 80. minuti je Jarc na teren poslal še Zalo Kuštrin, ki je zamenjala Špelo Kolbl.

Piko na i je z zadetkom dodala Lara Prašnikar. Podala je, še ena iz plejade mladih in obetavnih, Zala Kuštrin. V zadnji minuti je teren zapustila še Kaja Eržen, zaigrala pa je Evelina Kos.

Izjavi po tekmi:

Borut Jarc, selektor Slovenije:
„Lahko samo rečem, da smo vsi ponosni in veseli, da smo skupaj, igralke in strokovni štab, dosegli prvo zmago ob našem skupnem delu, ob naši skupni prihodnosti. Igralke so pokazale pravi pristop na terenu, svoje pa je naredila stroka pred tem. Pokazali smo pravi obraz.“

Mateja Zver, kapetanka:
„Vesela sem, ker sem spet v reprezentanci. Pogrešala sem dekleta, veselila sem se tokratne akcije in novega zbora. Današnja tekma je bila naporna, Ferski otoki niso bili lahak zalogaj. Smo pa razvili svojo igro, v prvem polčasu smo igrali še boljše, v drugem smo malce padli. Domačinke so imele dva protinapada, a se je dobro izteklo. Mislim, da smo se dobro pripravili na tekmo, skušale smo maksimalno izpolniti navodila selektorja.“