23.04.2019 | U18
Slovenija prepričljivo ugnala Črno goro

Slovenska reprezentanca do 18 let je v Nacionalnem nogometnem centru Brdo na prijateljski tekmi premagala Črno goro s 4:1 (2:1).

Prijateljska tekma U18:

Slovenija – Črna gora 4:1 (2:1)

Sodnik: Marko Podgoršek
Strelci: Makovec 7., Simič 29., Pečar 69., Cipot 83; Janjic 10.
Rumeni kartoni: Urbančič; Janjic
Rdeči kartoni: /

Slovenija: Jurca, Pavlovič, Lipec, Makovec, Maher, Pečar, Urbančič, Cipot, Svetlin, Simič, Mutavčič. Igrali so še: Repas, Španring, Laci, Frešer, Zlatkov, Koritnik, Panič, Čeh in Matko.
Črna gora: Balitic, Pupovic, Radenovic, Muzurovic, Osmanovic, Racic, Vukotic, Vukcevic, Gasevic, Babic, Janjic. Igrali so še: Cvijovic, Bojovic, Mudresa,Mrvaljevic, Vukovic, Malisic, Dubljevic

Slovenska reprezentanca do 18 let je v Nacionalnem nogometnem centru Brdo odigrala prvo prijateljsko tekmo proti reprezentanci Črne gore. Izbranci Agrona Šalje so odlično odprli obračun, saj so že v 7. minuti povedli preko Makovca. Črnogorci so kmalu zatem odgovorili in poravnali rezultat z zadetkom Janjica, ki se je izkazal tudi kot edini gostujoči zadetek na tej tekmi. Slovenija se je tekom celotnega obračuna predstavila v obetavni podobi, kar je potrdil tudi Simič v 29. minuti, ko je postavil rezultat polčasa.

Naši fantje so v nadaljevanju še stopnjevali ritem in dosegli nova zadetka. V 69. minuti se je z natančnim strelom izkazal Pečar, končni rezultat srečanja pa je v 83. minuti postavil Cipot. Obe reprezentanci se bosta v NNC Brdo znova pomerili v četrtek ob 12.00.

Agron Šalja, selektor Slovenije:Po dolgem času smo odigrali tekmo, kar je bilo tudi opaziti predvsem v uvodnih minutah obračuna. V nekaterih elementih igre smo bili nesigurni, skozi tekmo pa se je ekipa dvigovala. Uspeli smo dvigniti tempo in si posledično ustvariti priložnosti ter na koncu zasluženo premagali Črno goro. Upam, da bomo že naslednjo tekmo popravili določene detajle. Fantje so dali vse od sebe, nekateri so se odrezali bolje, drugi malo manj. Za nas je vsak igralec pomemben, vsak pa se mora podrediti ekipni igri. Le tako smo namreč lahko uspešni. Danes so nekateri fantje prvič igrali in tako smo lahko videli tudi njihov karakter in mentalno moč.«