15.09.2010 | A
Slovenija ostaja med najboljšo dvajseterico

Nova lestvica Mendarodne nogometne zveze (FIFA) na vrhu ni prinesla večjih sprememb. Prav tako Slovenija ostaja 19.

Na vrhu so z naskokom 161 točk še vedno svetovni prvaki Španci, drugi so podprvaki Nizozemci, Brazilce pa so za deset točk prehiteli Nemci. Slovenija že drugi mesec zapored ostaja na 19. mestu.

Največji skok je uspel Slovakom, ki so pridobili enajst mest, Italijani, Srbi in Paragvajci pa so zdrsnili za dve mesti. V prvi deseterici sta se zamenjali tudi Anglija in Urugvaj. Slednja je pridobila 30 točk, Otočani pa 66 in so za devet točk prehiteli Diega Forlana in njegove soigralce.

Dva tekmeca Slovenije v boju za EP, ki ga bosta leta 2012 gostili Poljska in Ukrajina sta uvrščena višje od Kekovih varovancev. To so Italijani, ki so z 11. padli na 13. mesto, ter Srbi, ki so nazadovali na 15 mesto. Severni Irci so ob zmagi nad Kekovo četo poskočili za 14. mest, a so še vedno 'šele' 45., Estonci so 85., na papirju najlažji nasprotnik in naslednji tekmec Slovenije pa so nogometaši s Ferskih otokov, ki so na 138. mestu.

Največ je izgubila Francija, ki je po porazu z Belorusijo v kvalifikacijah za EURO šele na 27. mestu, kar je njihova najslabša uvrstitev od uvedbe lestvice leta 1993. Poleg Slovakov je med prvo petdeseterico največji preboj uspel še Črni gori, Litvi in Cipru.

Slovenijo v nogometno obarvanem oktobru tako čaka boj proti na papirju najslabšima tekmecema v kvalifikacijski skupini. Sprva jih čaka obračun s 138. reprezentanco sveta, ki bo v ljubljanskih Stožicah, nato pa gostovanje v Talinu.

Tekst: Andreja Potočnik
Foto: Drago Wernig - TAKA

SORODNE NOVICE

  • 07.04.2026 | A
    Vipotnik, Šporar in Šturm še naprej v odlični formi
    Žan Vipotnik je z dvajsetimi zadetki nesporni kralj strelcev v angleškem Championshipu, med strelce pa sta se znova vpisala tudi Andraž Šporar in Danijel Šturm.
  • 01.04.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Črno goro
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala prvi cikel tekem pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Izplen po obračunih na Madžarskem in v Črni gori je poraz in zmaga. Kot pravijo v slovenskem taboru, je pri tem precej dobrega, sta pa tekmi pokazali tudi, da bo treba še marsikaj popraviti.
  • 31.03.2026 | A
    S preobratom do zmage v Črni gori
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Podgorici na prijateljski tekmi proti Črni gori zmagala s 3:2. Za Slovenijo sta zadela Žan Vipotnik dvakrat in Danijel Šturm, za Črno goro pa obakrat Milutin Ostajić.
  • 31.03.2026 | A
    Slovenci danes s Črnogorci
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes, ob 18. uri, v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    V Črno goro po zmago
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori, kamor se odpravljajo danes ob 17.30, lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    Zagotovi si letno vstopnico za tekme slovenske reprezentance
    Letna vstopnica 2026 vam poleg treh domačih tekem v Uefa ligi narodov zagotavlja tudi udeležbo na junijskem prijateljskem obračun s Ciprom in ženskim spektaklom med Slovenijo in Nemčijo v kvalifikacijah za SP 2027.
  • 30.03.2026 | A
    Junija s Ciprom, vstopnice že v prodaji
    Slovenski selektor Boštjan Cesar se bo prvič predstavil pred domačimi gledalci 4. junija, ko bo Slovenija v Stožicah gostila Ciper. Vstopnice za prijateljsko tekmo so že v prodaji.
  • 29.03.2026 | A
    Odmevi po tekmi z Madžarsko
    Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto na Madžarskem opravila prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. Po spodbudnem prvem in slabšem drugem polčasu je prijateljski obračun z Madžarsko v Budimpešti izgubila z 0:1, nov preizkus pa Slovence čaka že v torek ob 18.00 v Podgorici proti Črni gori.
  • 28.03.2026 | A
    Minimalni poraz ob debiju Cesarja
    Slovenska nogometna reprezentanca je igrala prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. V Budimpešti je na prijateljskem obračunu izgubila proti Madžarski z 0:1 (0:0).
  • 28.03.2026 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Madžarski
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Budimpešti igrala prvo tekmo pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Ta je z opravljenim v teh dneh zadovoljen, proti Madžarom pa si želi predvsem videti pravo podobo svojih igralcev.

DELI NA