27.10.2023 | Ženska A
Slovenija nocoj proti Belorusiji

Ženska članska reprezentanca danes v Budimpešti igra 3. tekmo v Uefini ligi narodov. Tako danes kot v torek, 31.10., v Murski Soboti bo tekmec Belorusija. Ekipi Slovenije in Belorusije v novoustanovljeni ligi narodov zmage še nimata.

Liga narodov, 3. krog, Budimpešta, 27.10.
Belorusija – Slovenija (20.00)

Liga narodov, 4. krog, Murska Sobota, 31.10.
Slovenija – Belorusija (17.30)

Vstopnice za tekmo v Fazanerijo lahko kupite TUKAJ

Po tri točke

Reprezentanca je včeraj prispela v Budimpešto, kjer je izbrana vrsta selektorja Saše Kolmana opravila uradni trening na štadionu Szusza Ferenc Stadion, ki je bil zgrajen leta 1922, renoviran pa v sezoni 2000/01.

„Zmage v ligi narodov še nimamo. To hočemo popraviti, enako pa želimo tudi na domači tekmi v Murski Soboti,“ uvodoma pove reprezentančna napadalka Lara Prašnikar, ki je za člansko vrsto Slovenije zbrala 61 nastopov, dosegla je 34 golov.

„Vsi so tekmeci po meri v naši skupini. To potrjujejo tudi prejšnji rezultati, ki so bili vsi zelo tesni. Da smo oboji brez zmag, je tako naneslo. Mi vemo, kaj si želimo,“ Lara Prašnikar o tem, ali je Belorusija kaj bolj tekmec po meri, kot pa sta to bili Češka in Bosna in Hercegovina.

„Cel teden smo dobro trenirale in se pripravile na nasprotnice. Menim, da smo vse pripravljene na petkovo tekmo. Gremo po zmago, da tri točke pripeljemo domov. Belorusija je najbolj nevarna tedaj, ko izgubi žogo, saj potem takoj napade nasprotnika, so zelo agresivne. Adut Belorusije so tudi protinapadi, ko želijo z dolgimi žogami priti čim hitreje do nasprotnikovega gola. Naš plus pa je, da vedno odigramo kot ekipa,“ pa je misli o dnevih priprav sklenila Sara Makovec, ki je za Slovenijo zbrala 32 golov, prispevala je en gol.

V skupini B4 lige narodov vodi Češka (6 točk,) sledijo ji BiH (4), Slovenija (1) in Belorusija (0).

Dosedanji medsebojni tekmi:
Slovenija – Belorusija 0:2 (20.9. 2016)
Slovenija – Belorusija 3:0 (22.9. 2015)

V Turčiji, Rusiji in Franciji

Ženska reprezentanca Belorusije je priprave na tekmi proti Sloveniji začela 19. oktobra. Selektor Yury Maleev ima na voljo igralke, ki bo večini igrajo v domači ligi, nekaj pa na tujem – v Rusiji, Turčiji in Franciji.

V Belorusiji v prvi ženski ligi igra 11 klubov. Tekmovanje gre h koncu, preostali so še trije krogi. Z 78 točkami je v vodstvu ekipa Dinamo-BGU, šest točk manj in tekmo več ima Minsk. Vodilna strelka lige je reprezentantka 20-letna Melana Surovtseva, ki je dosegla 53 golov.

Slovenija:
Kaja Eržen (ACF Fiorentina ITA), Zara Kramžar (AS Roma ITA), Sara Gradišek (Bologna FC ITA), Zala Kuštrin (Bologna FC ITA), Lara Prašnikar (Eintracht Frankfurt NEM), Korina Lara Janež (RB Leipzig NEM), Dominika Čonč (FC Levante Las Palmas ŠPA), Lara Ivanuša (Fenerbahče SK TUR), Lana Golob (OH Leuven Women BEL), Manja Rogan (Panathinaikos A.O. GRE), Kaja Korošec (Paris F.C. FRA), Mateja Zver (SKN St. Polten AVT), Luana Zajmi (ŽNK Split HRV), Zala Meršnik (Sporting Club de Huelva ŠPA), Nina Kajzba (S.S.D. Napoli Femminile ITA), Sara Agrež (Vfl Wolfsburg NEM), Izabela Križaj (ŽNK Olimpija Ljubljana), Sara Makovec (ŽNK Olimpija Ljubljana), Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana), Iva Kocijan (ŽNK Mura), Špela Kolbl (ŽNK Mura).

Belorusija:
Natalia Voskobovich (Zenith, St. Petersburg RUS), Ekaterina Miklashevich (Chertanovo, Moskva RUS), Polina Malaeva (Yenisei, Krasnoyarsk RUS), Arina Sitnikova (Dynamo-BGUFK), Ksenia Kubichnaya (Dynamo-BGUFK), Yulia Slesarchyk (Dynamo-BGUFK), Zarina Kapustina (Dynamo-BGUFK), Anastasia Novikova (Minsk), Valeria Bogdan (Minsk), Victoria Kazakevich (Saint-Etienne FRA), Anna Kozyupa (Lokomotiv, Moskva RUS), Anastasia Linnik (Dynamo-BGUFK), Anna Pilipenko (Dynamo-BGUFK), Anastasia Shlapakova (Dynamo-BGUFK), Anastasia Kovaleva (Dynamo-BGUFK), Daria Manyukova (Dynamo-BGUFK), Anna Sas (Karagyumryuk TUR), Valeria Belaya (Zvezda-2005, Perm RUS), Tatiana Krasnova (Rostov RUS), Victoria Valyuk (Dynamo-BGUFK), Anastasia Shuppo (Dynamo-BGUFK), Melana Surovtseva (Minsk), Karina Olhovik (ALG Spor, Gaziantep TUR).

Tekst: D.P.
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 25.03.2026 | Ženska A
    Prvi gol Lare Prašnikar, med strelkami vnovič Nina Kajzba
    Naše reprezentantke nadaljujejo z uspešnimi igrami v tujih klubih.
  • 20.03.2026 | Ženska A
    Nov gol Nine Kajzba, podaja Zare Kramžar
    Reprezentantke nadaljujejo z dobrimi igrami. Med strelke v Belgiji se je vnovič vpisala Nina Kajzba, s podajo se je izkazala Zara Kramžar. S prvenstvom je v ZDA začela Lara Prašnikar. Dominika Čonč s Comom 1907 ostaja na vrhu Serie B.
  • 07.03.2026 | Ženska A
    Slovenija do prve zmage
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Kopru v 2. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2027 premagala Avstrijo z 1:0 (1:0). Izbranke Saše Kolmana, ki so v torek izgubile v Nemčiji z 0:5, bodo v skupini A4 naslednji tekmi igrale 14. in 18. aprila proti Norveški.
  • 07.03.2026 | Ženska A
    Slovenija danes proti Avstriji
    Ženska nogometna reprezentanca v Kopru danes ob 17. uri nadaljuje kvalifikacije za uvrstitev na svetovno prvenstvo. Na Obalo prihaja Avstrija, to bo četrta medsebojna tekma teh dveh reprezentanc, ki sta kvalifikacije začeli s porazom.
  • 06.03.2026 | Ženska A
    Doma želijo do prve zmage
    Slovenija se zdaj pripravlja na novo tekmo - v soboto v Kopru prihaja Avstrija, ki je na uvodni tekmi z 0:1 doma klonila proti Norveški. "Avstrijo poznamo zelo dobro. Z njimi smo igrali že pred kratkim in z njimi imamo še določene neporavnane račune," je Dominika Čonč spomnila na kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2025.
  • 05.03.2026 | Ženska A
    Z mislimi pri Avstriji
    Žensko člansko reprezentanco v soboto, 7. marca, ob 19. uri v Kopru čaka 2. tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo. V Koper prihaja Avstrija.
  • 03.03.2026 | Ženska A
    Za uvod kvalifikacij za SP izgubile v Nemčiji
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2027. Izbranke Saše Kolmana so v Dresdnu izgubile proti Nemčiji z 0:5 (0:2). V skupini A4 Slovenke v soboto, 7.3, ob 19. uri v Kopru čaka tekma z Avstrijo, ki danes igra proti Norveški.
  • 03.03.2026 | Ženska A
    Reprezentančni ženski nogomet se seli na TV Slovenija
    Ženska članska reprezentanca danes začenja kvalifikacije za Svetovno prvenstvo 2027, ki bo v Braziliji. Slovenke v kvalifikacije prvič v zgodovini vstopajo kot del elitne Lige A, kar pomeni tekme proti najmočnejšim evropskim reprezentancam in novo poglavje v razvoju slovenskega ženskega nogometa.
  • 03.03.2026 | Ženska A
    Slovenija kvalifikacije začenja v Nemčiji
    Ženska članska nogometna reprezentanca nocoj v Dresdnu ob 17.45 začenja kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2027 v Braziliji. Uvodni tekmec Slovenije je Nemčija, prenos na TV Slovenija 2.
  • 02.03.2026 | Ženska A
    Pripravljene na Nemčijo
    Ženska članska nogometna reprezentanca je v Nemčiji, kjer jo v torek, 3. marca, ob 17.45 čaka začetek kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2027 v Braziliji. Prenos tekme bo tudi na TV Slovenija 2. 

DELI NA