11.11.2020 | A
Slovenija in Azerbajdžan brez zadetkov

Prva novembrska preizkušnja Slovenije se je končala z remijem, prijateljski dvoboj z Azerbajdžanom ni ponudil zadetkov. Slovenci so sicer narekovali ritem igre, a niso uspeli prebiti čvrste postavitve gostov.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA:

SLOVENIJA - AZERBAJDŽAN 0:0 (0:0)

Stadion: Stožice, brez gledalcev. 
Sodniki: Karako, Kobor in Albert (vsi Madžarska).
Rumena kartona: Krivocjuk, Jamalov.
Slovenija: Belec, Jurčević, Mevlja, Bajrić, Skubic, Kurtić (od 83. Bijol), Lovrić (od 46. Verbič), Gnezda Čerin (od 46. Kouter), Zajc (od 66. Bohar), Iličić (od 66. Vetrih), Matavž (od 46. Šporar).
Azerbajdžan: Balajev, Krivocjuk, B. Husejnov (od 46. Mamadov), Medvedjev (od 46. Badalov), Halilzade (od 56. Isgandarli), Salahli, Ibrahimli, Mustafajev (od 46. Jamalov), Sjedijev, Mutalimov (od 71. A. Husejnov), Emreli (od 55. Gurbanli).

Slovenska vrsta je dvoboj z Azerbajdžanom končala brez zadetka, a kljub terenski pobudi praktično tudi brez prave priložnosti. Ob pomanjkanju napadalnih užitkov pa je Slovenija vendarle ohranila niz neporaženosti, ki traja šest tekem, toliko časa tudi ni prejela zadetka.

Kek je znova dodobra premešal začetno postavo, v vratih je začel Vid Belec, v obrambi, kjer sta manjkala Nemanja Mitrović in Petar Stojanović, so zaigrali Mario Jurčević, Miha Mevlja, Kenan Bajrić in Nejc Skubic, v sredini so bili Jasmin Kurtić, Adam Gnezda Čerin, Sandi Lovrić, spredaj pa Miha Zajc, Josip Iličić in Tim Matavž.

Ta postava je večino polčasa sicer imela terensko premoč, a nikakor ni našla poti skozi obrambo gostov, ki je pravočasno posredovala tudi pri nekaj podajah v sredino. Edino lepo priložnost v prvih 45 minutah so tako imeli gosti, ki so zagrozili že v tretji minuti, ko je Ismajil Ibrahimli iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru žogo poslal čez gol.

V 48. minuti je Slovenija prek Iličića le prišla do strela v okvir vrat, a je bil tudi ta povsem nenevaren. Atalantin zvezdnik je poskusil tudi v 56. minuti, a tudi takrat žogo poslal v naročje azerbajdžanskega vratarja Emila Balajeva. Slovenci so v teh trenutkih pritiskali proti vratom gostov, a znova so bili zaključni streli precej redki in nenevarni.

Po podobnem scenariju je tekma potekala tudi v nadaljevanju, v 86. minuti je še enkrat od daleč poskusil Nino Kouter, a tudi on ni povzročil nobenih težav gostujočemu vratarju. Že v sodniškem dodatku je pred vrati žogo zgrešil Andraž Šporar, nato pa je strel Maria Jurčevića močno z leve strani ustavil Balajev.

Izbranci Matjaža Keka bodo naslednji tekmi igrali 15. in 18. novembra, v ligi narodov bodo najprej gostili Kosovo, nato pa gostovali v Grčiji.

Tekst: STA/PDO
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 10.03.2026 | A
    Šporar ponovil vajo
    Andraž Šporar se je na Slovaškem znova izkazal z dvema zadetkoma in asistenco. Statistiko je izboljšal tudi Žan Vipotnik.
  • 03.03.2026 | A
    Šporar blestel na Slovaškem, Šeško in Šturm odločila v korist svojih ekip
    Andraž Šporar je z dvema zadetkoma in asistenco pokopal Trnavo, Benjamin Šeško in Danijel Šturm pa sta odločila vsak svojo tekmo.
  • 27.02.2026 | A
    V prodaji vstopnice za marčevski prijateljski tekmi
    Slovenska nogometna reprezentanca bo konec marca pod vodstvom Boštjana Cesarja odigrala prijateljski tekmi z Madžarsko in Črno Goro. Vstopnice za gostujoči tekmi so že v prodaji.
  • 24.02.2026 | A
    Šeško odločil v Liverpoolu
    Benjamin Šeško je po tekmah s Fulhamom in West Hamom rdeče vrage rešil tudi na gostovanju pri Evertonu, Swansea pa je z golom Žana Vipotnika ugnal Bristol, novi klub Tomija Horvata.
  • 17.02.2026 | A
    Šeško spet rešil United, zabili tudi štirje drugi reprezentanti
    Benjamin Šeško je tokrat zabil za remi na gostovanju pri West Hamu, veselili pa so se tudi David Zec, Dejan Petrovič, Danijel Šturm in Svit Sešlar.
  • 13.02.2026 | A
    Znan razpored slovenskih tekem v Uefa Ligi narodov
    Evropska nogometna zveza (UEFA) je po včerajšnjem žrebu določila razpored tekem v Uefa ligi narodov.
  • 12.02.2026 | A
    Slovenija proti tradicionalno neugodnim nasprotnikom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v drugem kakovostnem razredu skupinskega dela lige narodov v skupini B1 pomerila z reprezentancami Škotske, Švice in Severne Makedonije. Tekmovanje se bo začelo septembra.
  • 12.02.2026 | A
    Danes žreb skupin nogometne lige narodov
    Evropska nogometna zveza Uefa bo danes v Bruslju izžrebala skupine nove izvedbe lige narodov. Obenem bodo v Bruslju izvedli tudi 50. redni kongres, ki bo potekal že dopoldne pred žrebom.
  • 10.02.2026 | A
    Vipotnik dvakrat, Horvat podal na debiju
    Žan Vipotnik s 15 zadetki kraljuje na vrhu Championshipove lestvice strelcev, Tomi Horvat pa se je navijačem Bristola predstavil z asistenco.
  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.

DELI NA