04.08.2009 | U15
Prvi strelec lanske sezone znova natančen

Po treh krogih 1. SNL se je ogrel tudi lanskoletni prvi strelec lige, Etien Velikonja, ki je Domžalčanom zabil kar dva zadetka, sicer pa je tokrat priložnost dobilo manj mladih reprezentantov kot krog pred tem, a so tudi ti zapolnili svojo statistiko.

Petkova obračuna med Domžalami in Hit Gorico ter Olimpijo in velenjskim Rudarjem sta minila v znamenju Etiena Velikonje (U21), ki je v 67. in 87. minuti srečanja z rumeno-modrimi še petič v svoji karieri mrežo zatresel več kot enkrat na srečanju, s tem pa se povzdignil med peterico najboljših v ligi. Če se je v obračunu z Olimpijo, s katero so Novogoričani izgubili v preteklem krogu, ob dveh lepih priložnostih dodobra ogrel, je tokrat pokazal svoje kvalitete. Na šišenskem stadionu je Nikola Tolimir (U21) odigral celotno srečanje proti zeleno-belim ob tem pa v 54. minuti prejel tudi rumeni karton in tako porumenel že drugič zapored. Ob njem je v drugem polčasu priložnost dobil tudi Nik Omladič (U21).

Celjska Arena Petrol je na svoji zelenici gostila Borisa Mijatovića, obrambnega reprezentanta do 21 let, ki je odigral vseh 90. minut srečanja proti Dravi, obračun Primorcev in Ljubljančanov pa je postregel s po dvema mladima upoma na vsaki strani. V domačih dresih sta nastopila Andraž Struna (U20), ki je v 86. minuti zamenjal Božičiča ter Aljaž Struna (U19), na strani gostujočega moštva je Josip Iličič (U21) dobil priložnost v prvem polčasu, Dejan Zadnikar, ki se je še pred kratkim z mlado reprezentanco boril na EP v Ukrajini, pa je v igro vstopil v 80. minuti srečanja. Znova so se vselili Koprčani, ki so s tretjo zaporedno zmago na vrhu ligaške razpredelnice.

Srečanje Maribora in Nafte je poleg petkovega srečanja v Domžalah prineslo največ zadetkov, a namenilo najmanj pozornosti mladim. Mariborčani, ki so tudi tokrat igrali pred praznimi tribunami, so vendarle vknjižili zmago tudi v novi sezoni. Od šesterice predstavnikov mlajših selekcij izbrane vrste je v 64. minuti svojo priložnost dobil le Rene Mihelič (U21), kateremu je v prejšnjem krogu sodnik pokazal rumeni karton, tudi sicer pa je bila vijoličasta zasedba dodobra spremenjena, zavoljo sredinega obračuna v evropskem tekmovanju.

Čeprav v tem krogu nismo videli Balažiča, Škarabota, Bačinoviča, Močiča, Vidoviča in Zeca, ki so svoje priložnosti iskali v preteklem krogu, je tokratna deveterica kljub skromnejši minutaži pokazala svoje kvalitete in upravičila zaupanje svojih selektorjev. Prihodnji vikend bodo nogometne zelenice okupirali tudi drugoligaši, kjer svoj kruh služi dobršenj del mladih reprezentantov.

Tekst: Andreja Potočnik