14.04.2009 | 2. SNL
Prvi poraz Roka Zorka

Trener Krškega, Rok Zorko, je na klopi domačih zabeležil prvi poraz.

KRŠKO –  ŠENTJUR   2:3 (1:2)

Krško, stadion Matije Gubca, 200 gledalcev. Glavni sodnik: Klinc Drago (Ptuj). Pomočnika: Marjan Rajh (Hajdina) in Janez Bezjak (Gorišnica). Delegat:  Martin Bukovec (Lendava).

Strelci: 1:0 Ihbeisheh  (5), 1:1 Drobne (8), 1:2 Drobne (22), 1:3 Firšt (74), 2:3 Bakovič (79).

Krško: Vezirovič, Barkovič, (od 82. Slivšek - ), Oparenovič, Lazanski (od 60. Šekoranja), Pilipovič, Mitič, Dvorančič, Šutej, Mešanovič (od 68. Drnovšek), Bakovič, Ihbeisheh. Trener: Rok Zorko
Šentjur: Kastelic, Centrih (od 86. Fras - ), Gorenak, Bajlec, Gobec, Križnik, Drobne, Sešlar (od 76. Korat - ), Firšt  (od 79. Agič - ), Roj, Rahmanovič. Trener: Damjan Romih.
Rumeni kartoni: Lazanski (44); Gobec (7), Centrih (39), Gorenak (45), Kastelic (87), Roj (92).
Rdeči karton: Gorenak (93, 2. rumeni karton)

Krčani so sanjsko odprli tekmo. V 5. minuti je potekala napadalna akcija domačih, v kateri sta sodelovala Dvorančič in Bakovič. Slednji je pobegnil po desni strani krškega napada in poslal predložek vzporedno z golovo črto. V petmetrskem prostoru gostov se je odlično znašel Ihbeisheh in porinil žogo v gol.
Nekaj minut pozneje so Šentjurčani prišli do izenačenja. Strelec je bil Oskar Drobne, potem ko je bil sam pred domačim vratarjem in ga s strelom po tleh premagal. Domači nogometaši so zahtevali prepovedan položaj gostujočega veterana, sodniki pa niso spremenili odločitve. Sledilo je obdobje igre v katerem so Krčani imeli jalovo pobudo.
V 22. minuti, pa novi šok za domače navijače. Ponovno je v glavni vlogi bil Oskar Drobne, ki je sprejel žogo na 25 metrov od krškega gola in s pravo bombo presenetil krškega vratarja. Krčani so vse moči usmerili v napad, vendar so se gostje uspešno branili.
V 37. minuti je Lazanski po asistenci Pilipoviča meril pod prečko, vratar Kastelic je uspel žogo odbiti v kot. V 41. minuti je ponovno z 20-ih metrov sprožil Lazanski, vratar Kastelic pa čudežno rešil svoja vrata. Minuto zatem Bakovič ogreje dlani gostujočega vratarja.
V sami končnici polčasa je Drobne po odličnem predoru Rahmanoviča po desni strani, zapravil lepo priložnost za goste.
Drugi polčas je odprl Mešanovič, njegov strel s 23-ih metrov ni zadel cilja, na drugi strani je Firšt zapravil lepo priložnost za goste. Sledila je totalna ofenziva domačih.
V 55. minuti Ihbeisheh ni izkoristil predložka Barkoviča. Dve minuti potem spet čudežna reakcija gostujočega vratarja Kastelica. Bakovič je s 25 metrov meril v zgornji desni kot, Kastelic je žogo odbil v kot.
Tudi predložek Pilipoviča na glavo Barkoviča je končal v Kasteličevih rokah. Mešanovič je v 65. minuti s 6-ih metrov meril čez prečko. Potem je sledila kazen.
V 74. minuti je Roj pobegnil po levi strani svojega napada in poslal predložek, krški vratar je žogo odbil na nogo Firšta in Šentjurčani so se tretjič veselili. Domači trener je ponovno usmeril vse moči v napad. Gostje so bili zadovoljni z izidom in so izkoristili vse možnosti za zavlačevanje igralnega časa.
V 77. minuti je po predložku iz prostega strela Pilipovič z volejem zadel gostujočega vratarja in žoga je končala v kotu. V istem napadu je gostujoči vratar zgrešil indirektni strel, ki so ga Krčani uspešno realizirali. Pilipovič je kratko podal do Bakoviča, ki je s strelom po tleh končno premagal vratarja Kastelica. Krčanom se je mudilo.
V 86. minuti se je zgodila še zadnja velika priložnost za Krčane, Pilipovičev predložek je rezervist Drnovšek z glavo preusmeril ob sami vratnici Kasteličevega gola. V sodnikovem podaljšku je izgubo igralnega časa gostujoče ekipe plačal še kapetan Gorenak, ki ga ja sodnik Klinc zaradi parnega rumenega kartona poslal pod prho.
V 86. minuti je Drnovšek bil za las nenatančen, v sodnikovem podaljšku pa je Šutej zapravil še zadnjo priložnost Krčanov.

Tekst: Zdravko Pilipovič