Prvak ostal brez prvega strelca

 

Celjani bodo naslov državnega prvaka branili brez najboljšega strelca. Dario Vizinger se po uspešni sezoni seli k severnim sosedom, na avstrijsko Koroško. Hrvaški napadalec se je pridružil Wolfsbergerju iz Volšperka. 

Klub iz mesta s 25 tisoč prebivalci je zadnje prvenstvo še drugič zapored sklenil na tretjem mestu in si znova zagotovil nastop v skupinskem delu UEFA Evropske lige. Vizinger je s klubom, barve katerega je pred leti branil slovenski napadalec Tadej Trdina, sklenil štiriletno pogodbo.

Vizinger se je v knežje mesto preselil pred sezono 2017/2018, potem ko se je v Prvi ligi Telekom Slovenije najprej predstavil v dresu Rudarja. V celjskem dresu je 87 tekmah dosegel 37 zadetkov, 23 v minuli sezoni. Na večni klubski lestvici si z Draganom Ćadikovskim deli šesto mesto.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

????? Dario Vizinger zapusˇcˇa Celje in se seli k avstrijskemu bundesligasˇu Wolfsberger AC. ???? Vizigol, hvala za sve i sretno! Vecˇ na uradni spletni strani NK Celje.. ???????? #drzˇavniprvaki #mojemestomojklub #gremocele ????

A post shared by NK Celje (@nkcelje) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DEAL DONE ?? Dario Vizinger 2??0??2??4?? Alle Infos zum Transfer gibt‘s in unserer Story oder auf der Homepage ???? #wolfsrudel #newplayer #seasoniscoming

A post shared by wolfsbergerac (@wolfsbergerac) on

Tekst: PDo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 31.05.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani potrdili slovo četverice
    Od grofov se ob izteku pogodbe poslavlja četverica nogometašev. Dres Celja so slekli Klemen Nemanič, Nino Kouter, Edmilson in Inigo Eguaras. 
  • 30.05.2025 | Prva liga Telemach
    Igralec meseca Prve lige Telemach: Svit Sešlar
    Svit Sešlar je zmagovalec majskega izbora za najboljšega igralca meseca Prve lige Telemach. V glasovanju je ob strokovni komisiji Nogometne zveze Slovenije sodelovala tudi javnost.
  • 25.05.2025 | Prva liga Telemach
    Domžale gredo v dodatne kvalifikacije
    Nogometaši Celja in Domžal so se v 36. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).
  • 23.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Domžale
    Pred zadnjim krogom Prve lige Telemach je odprto le še eno pomembnejše vprašanje. Kdo bo deveti? V boju za dodatne kvalifikacije bolje kaže Domžalam, ki bodo v nedeljo gostovale pri Celju.
  • 21.05.2025 | Prva liga Telemach
    Luka Kolar ostaja grof
    Luka Kolar ostaja grof! Devetnajstletni vratar, ki je v letošnji sezoni debitiral v Prvi ligi Telemach, je pogodbo s Celjem podaljšal do leta 2029, so sporočili iz tabora pokalnih prvakov.
  • 18.05.2025 | Prva liga Telemach
    Rezervisti Celja ponižali Nafto, ki drsi proti drugi ligi
    Nogometaši Nafte 1903 so v predzadnjem, 35. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 1:6 (0:4).
  • 16.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Nafta - Celje
    Nafta 1903 po porazu v Domžalah ni več odvisna samo od svojih rezultatov. Lendavčani se bodo reševali proti Mariborčanom in Celjanom, ki v Prekmurje prihajajo z osvojeno pokalno lovoriko.
  • 14.05.2025 | Pokal Pivovarna Union
    Celjani v pokalnem finalu nadigrali Koprčane
    Nogometaši Celja se veselijo pokalne lovorike, v Stožicah so z 0:4 premagali ekipo Kopra. Za drugo pokalno lovoriko v zgodovini kluba je dvakrat zadel Aljoša Matko, v prvem polčasu sta v polno merila še Svit Sešlar in Nikita Josifov.
  • 12.05.2025 | Pokal Pivovarna Union
    Pot do finala: Celje
    Pred finalom Pokala Pivovarna Union.
  • 10.05.2025 | Prva liga Telemach
    Generalka pripadla Kopru
    Nogometaši Celja so v 34. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 2:3 (2:1).

DELI NA