15.05.2022 | 2. SNL
Prekmurski derbi Beltincem, v severnoprimorskem slavila Gorica

Beltinčani so v prekmurskem derbiju ugnali Nafto, Krka pa je na zgodovinski tekmi napolnila mrežo Drave. Goričani, ki so si zagotovili povratek med prvoligaše, so v severnoprimorskem derbiju ugnali Primorje, po tekmi pa so pred domačimi navijači dvignili pokal.

Prekmurski spopad so pred 800 gledalci dobili nogometaši Beltincev, ki so Nafti zadali že peti zaporedni poraz. Dvoboj prekmurskih tekmecev ni postregel z veliko priložnostmi, srečanje pa se je razživelo šele v končnici. V 92. minuti je bil pri gostih izključen Gergö Bolla, saj je kot zadnji mož obrambe zaustavil protinapad Adisa Emrulija, ki se je nato zgolj nekaj sekund kasneje najbolje znašel pred lendavskim golom. Robustni napadalec se je veselil prvega zadetka v 2. SNL, od katere se poslavlja beltinski kapetan Patrik Raduha. Kapetan "žutih", v preteklosti pa tudi igralec modrih iz Lendave, je prav na prekmurskem derbiju stotič oblekel dres Beltincev.

Adis Emruli, ND Beltinci: "To je nekaj neverjetnega, uspelo nam je proti Nafti. To je derbi, gledalcev je bilo ogromno, zato sta zmaga in za nameček še prvi zadetek v 2. SNL nekaj nepozabnega. Zdaj nas čaka še gostovanje v Dobu, kjer bo tudi težko."


Srečanje v Novem mestu bo šlo v zgodovino slovenskega nogometa, saj so na tekmi 2. SNL prvič pravico delile tri sodnice, Aleksandri Česen sta pomagali Staša Špur in Helena Buh. Točke so ostale na Dolenjskem, Ptujčani pa so se domov vrnili s petimi žogami v svoji mreži. V 21. minuti jo je načel Josip Majić, izid prvega polčasa pa je tik pred odmorom postavil Matic Marcius. Isti igralec je v 65. minuti povišal prednost Krke, v 78. minuti pa je drugič in skupno že 14. to pomlad udaril Majić. Štiri minute pred zadnjim sodniškim žvižgom je piko na i domači zmagi postavil še Rene Prodanović. 

Mario Carević, NK Krka: "Veseli smo, da so šli fantje resno v tekmo in so to potrdili tudi tekom celotnega srečanja. Prav tako nas veseli, da fantje izpolnjujejo vse zadane naloge, kar ima za posledico 13 zaporednih tekem brez poraza in petič v spomladanskem delu brez prejetega zadetka. Priložnost ponujamo tudi mladinskim igralcem; tako je danes prve minute dočakal mladi perspektivni vratar Aljaž Božič."


Sobota je postregla še z enim derbijem, Goričani so se v severnoprimorskem spopadu pomerili z Ajdovci, ki so ob polčasu zaostajali za dva zadetka. Gostitelji so povedli v 15. minuti tekme, ko je Žan Leban odlično sprejel predložek Jošta Urbančiča in z bližine premagal ajdovskega vratarja Denisa Pintola. Osem minut je minilo, pa se je mreža Primorja tresla še drugič. Modro-bel so vnovič zadeli po predložku v kazenski prostor, tokrat z desne strani, ko je podajo Matije Široka izkoristil osamljeni Luka Vekić. Rdeče-črni so se v igro vrnili v 73. minuti, ko je z natančnim diagonalnim udarcem z vrha kazenskega prostora zadel Rene Šolaja. Izid se v končnici dvoboja ni več spremenil, tisoč gledalcev pa je videlo tesno zmago Goričanov. Četa Mirana Srebrniča je po koncu dvoboja dvignila pokala za prvo mesto v 2. SNL.


Bitka za vrh lestvice je odločena, še vedno pa je vse odprto v boju za obstanek. Krčani in Brežičani bodo v zadnjem krogu obračunali med seboj, razlika med sosedoma pa se v predzadnjem krogu ni spremenila in še vedno znaša tri točke. Nogometaši Krškega so se iz Dekanov vrnili s tesnim porazom, Primorcem je zmago zagotovil Malik Bah, čeprav so Dekančani celoten drugi polčas odigrali brez pordečelega Lucasa Vranješa.


Neuspešne so bile tudi Brežice, ki so na domačem igrišču priznale premoč Biljencev. Primorci so v domači gol pospravili dve žogi, prvo že v četrti minuti, po strelu Luke Batiča. Na dokončno potrditev zmage gostov je bilo potrebno čakati do 94. minute, ko je za končnih 0:2 zadel Faris Zubanović. Posavska drugoligaša se bosta v soboto pomerila v Krškem, jeseni ni bilo zmagovalca. Krčanom zadostuje že točka, Brežičani potrebujejo zmago.


V sobotnem sporedu predzadnjega kroga 2. SNL je največ zadetkov padlo na tekmi v Ljubljani, v Šiški so gostovali Velenjčani in doživeli visok poraz. Nogometaši Ilirije so zadeli trikrat, novo zmago pa so si zagotovili že v prvem polčasu. V 25. minuti je lastno mrežo zatresel Vincent Russell Borden, v 35. in 39. minuti pa je dvakrat udaril Dejan Djermanović.


Slatinčani so se na domači tekmi z Dobom razveselili tretje zaporedne zmage, Dobljane so premagali z izidom 3:1. Gostje je pokopal slab uvod v tekmo, saj so v uvodnih petih minutah klonili kar dvakrat. V tretji minuti je Slatinčane z desetim golom sezone v vodstvo popeljal Nejc Gradišar. Dve minuti kasneje je vodstvo podvojil Antonio Majcenović, gostitelji pa so na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov. Dobljani so v 71. minuti prepolovili zaostanek, z bele točke je bil uspešen Klemen Kunstelj. Končni izid dvoboja 3:1 je v 86. minuti postavil Thalison. Rogaška ima tekmo pred koncem sezone 48 točk, tako kot tudi tretja Krka.


Kranjčani so še tretjič zapored ostali brez zmage, z Raven na Koroškem so se vrnili s točko. Fužinar je z golom Jakova Katuša v 25. minuti tekme dobil prvi polčas, Kranjčani pa so izenačili v 81. minuti, ko je v polno meril Stefan Petrović. Drugouvrščeni Kranjčani so osvojili 61. točko, Fužinar je s 37 točkami deseti.


Zadnji krog sezone se bo pričel v petek.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 16.09.2025 | 2. SNL
    Gorica, Ilirija 1911 in Krka v sedmi krog z novim strategom
    S petkovo tekmo Brinja in Dravinje se pričenja sedmi krog 2. SNL, v katerega Gorica, Ilirija 1911 in Krka vstopajo z novim trenerjem. Oliver Bogatinov bo Goričane prvič vodil v Beltincih, kjer bodo tudi kamere Sportkluba, v prenosu NZS pa si boste lahko ogledali dvoboj Bistrice in Dekanov. 
  • 14.09.2025 | 2. SNL
    Krog brez domače zmage, gostje dobili sedem tekem
    Gostujoče ekipe so dobile kar sedem tekem šestega kroga 2. SNL.
  • 10.09.2025 | 2. SNL
    Lokalni dvoboji v v Novem mestu, Dekanih in Novi Gorici, v Ljubljani mestni spopad
    Šesti krog bo v znamenju lokalnih obračunov. Grosupeljčani bodo v dolenjskem spopadu gostovali pri Novomeščanih, v primorskem dvoboju se bosta udarila ekipi Dekanov in Tabora, Goričani pa bodo gostili sosede Biljence. V nedeljo bo odigran mestni derbi Ilirije 1911 in Slovana.
  • 07.09.2025 | 2. SNL
    Grosupeljčani uspešno serijo podaljšali s peto zmago
    Grosupeljčani so dobili tudi peto tekmo sezone, na domačem igrišču so bili z izidom 4:2 boljši do Velenjčanov. Vodilni ekipi 2. SNL z dvema točkama sledijo Bistričani, Lendavčani in Sežanci.
  • 04.09.2025 | 2. SNL
    Pred kamerami Dekani in Ilirija 1911 ter Nafta 1903 in Gorica
    Vodilni Grosupeljčani bodo v petek gostili Velenjčane, Nafta 1903 pa se bo v soboto pred kamerami Sportkluba udarila z Gorico. V spletnem prenosu NZS boste lahko pospremili sobotni dvoboj Dekanov in Ilirije 1911.
  • 03.09.2025 | 2. SNL
    Brinje do četrte zmage
    Grosupeljčani so na krilih trikratnega strelca Sama Matjaža premagali ekipo Slovana in prišli še do četrte zmage. Zmagovalni niz so končali Bistričani in Lendavčani. Štajerci so remizirali z Gorico, ki še čaka na prvo zmago sezone, Prekmurci so se s točko vrnili iz Slovenskih Konjic.
  • 28.08.2025 | 2. SNL
    Vodilna Bistrica v Novo Gorico, Nafto gosti Dravinja, Grosupeljčani s Slovanom
    Drugoligaši bodo avgust zaključili s četrtim krogom, ki bo s ponedeljkovo tekmo Dravinje in Nafte 1903 podaljšan tudi v september. V Slovenskih Konjicah bodo prisotne tudi kamere Sportkluba, v spletnem prenosu NZS pa boste lahko spremljali sobotni dvoboj Slovana in Brinja.
  • 25.08.2025 | 2. SNL
    Bistričani, Grosupeljčani in Lendavčani dobili tudi tretjo tekmo sezone
    Nogometaši Brinja so dobili tudi tretjo preizkušnjo sezone, Grosupeljčani so z dvema avtogoloma premagali Kranjčane. Tretje zmage so se razveselili tudi Lendavčani, ki so bili boljši od Novomeščanov. Ponedeljkov sosedski derbi Bistrice in Dravinje so dobili gostitelji.
  • 20.08.2025 | 2. SNL
    Primorski spopad Tabora in Gorice, Nafta s Krko
    Drugoligaši pogledujejo proti tretjemu krogu prvenstva. Vodilni Bistričani bodo novo zmago lovili v sosedskem derbiju z Dravinjo, Nafta 1903 pa se bo pred kamero NZS udarila s Krko. Kamere Sportkluba bodo pospremile primorski obračun Tabora in Gorice.
  • 18.08.2025 | 2. SNL
    Bistričani, Dekančani, Grosupeljčani in Lendavčani do druge zmage
    Po dveh krogih 2. SNL se lahko s popolnim izkupičkom pohvalijo še štiri moštva. Grosupeljčani so napolnili mrežo Ilirije 1911, Dekani so dobili primorski obračun z Gorico, Nafta 1903 je bila uspešna v Velenju, Bistrica pa je v ponedeljkovem terminu na krilih Marcela Blaja premagala Krko.

DELI NA