02.04.2009 | A
Poraz v Belfastu na srečo le lepotna napaka



Naša reprezentanca je na Severnem Irskem izgubila tekmo, ki bi se po prikazanem na igrišču morala končati neodločeno.
Da ne bo pomote, točka bi nam s psihološkega vidika pomenila veliko, hitra analiza po tekmi pa vseeno pove, da bi bila le zmaga res odločilna na naši poti v Južno Afriko. Pri Špancih, Švedih ali Angležih, ki so vsi v zadnjih letih izgubili v Belfastu, se lahko pozanimamo, kako težko je na ‘njivi’ Windsor Parka zmagati v nogometni igri.

Dejstvo je, da Severnih Ircev, kljub domačima zmagama proti Poljakom in Slovencem, ne bomo gledali na SP 2010. Imajo namreč 13 točk in igrajo samo še tri tekme, od tega le s Slovaki na svojem igrišču, gostujejo pa na Poljskem in Češkem. Več kot do 17 točk jim verjetno ne bo uspelo prilesti, toliko pa jih bo Slovenija, ki je v medsebojni bilanci boljša, imela že če premaga Poljake v Mariboru in dvakrat San Marino.

V podobno težkem položaju kot Severni Irci so Poljaki, ki imajo do konca najtežji razpored, med drugim gostovanji pri nas in na Češkem. Tudi za Poljsko se zdi, da bo 17 točk zgornja meja, kar lahko osvojijo v kvalifikacijski skupini 3.

Neprepričljivi Čehi so sicer zaradi boljšega medsebojnega izkupička v rahli prednosti pred Slovenijo, imajo pa težji razpored in, prav tako kot mi, se bodo morali reševati na gostovanju pri Slovakih. Prav slednji pa so zdaj prvi favoriti skupine in o svoji usodi odločajo sami in to na domačem igrišču.

Od dosežkov Slovaške bo v veliki meri odvisna naša usoda. Po enem scenariju bomo gostovali v Bratislavi, ko bodo Slovaki z 21 točkami že matematično zmagovalci skupine in bi tako ta tekma praktično le Sloveniji ponujala prepotrebne točke za uvrstitev v play-off. Po drugem, verjetnejšem scenariju, pa se bomo 10.10. 2009 s Slovaki pomerili nemara celo za zmago v skupini, ob upoštevanju dejstva, da bodo Slovaki v vsakem primeru imeli v zadnjem krogu na voljo še tekmo na Poljskem.

Po porazu Slovenije na Severnem Irskem je torej 100% jasno le, da bomo morali doma premagati Poljake in nekaj osvojiti na Slovaškem. Da pa Slovenija še vedno o vsem odloča sama, ni (skoraj) nobenega dvoma. Čaka nas torej še pestra jesen.


Tekst: NZS/US
Foto: TAKA

SORODNE NOVICE

  • 23.03.2025 | A
    Slovenija z golom Gnezde Čerina do obstanka v ligi B
    Reprezentanca Slovenije po zmagi na tekmi s Slovaško ostaja del lige B UEFA Lige narodov. Povratni obračun je z golom v polurnem podaljšku odločil Adam Gnezda Čerin, Jan Oblak pa je z nekaj odličnimi posredovanji še drugič v spopadu s Slovaki zaklenil svoja vrata.
  • 23.03.2025 | A
    Slovenija danes proti Slovaški za obstanek v ligi B
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Stožicah igrala povratno tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški. Prva tekma se je v Bratislavi končala z 0:0. Zmagovalec dvoboja bo v naslednji izvedbi lige narodov igral v ligi B, poraženec pa v ligi C.
  • 22.03.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v nedeljo, 23. marca 2025, ob 18:00 v Stožicah pomerila s Slovaško. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 22.03.2025 | A
    Kek: Pričakujem podobno tekmo, kot na Slovaškem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. Pred povratnim obračunom, ki bo v nedeljo ob 18. uri v Stožicah, v slovenski izbrani vrsti pričakujejo podobno izenačen obračun, a si pred domačimi navijači obetajo kvalitetnejšo igro in več priložnosti.
  • 21.03.2025 | A
    Slovenci zadovoljni z obrambo, v nedeljo več vložka v napad
    Slovenska nogometna vrsta je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. V slovenskem taboru so si bili po obračunu enotni, da imajo po dobri obrambni predstavi aktiven izid, da pa so premalo pokazali v napadu. Tudi zato je pred nedeljskim povratnim obračunom ob 18.00 v Stožicah vse odprto.
  • 20.03.2025 | A
    V Bratislavi brez zadetkov
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov in proti Slovaški igrala 0:0. Povratna tekma bo v nedeljo ob 18.00 v Stožicah.
  • 20.03.2025 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Slovakom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    V prvi obračun za obstanek v ligi B z jasnim ciljem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v četrtek ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B UEFA Lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    Zaradi poškodbe Sešlarja vpoklican Svetlin
    Slovenski selektor Matjaž Kek je zaradi težav s poškodbo Svita Sešlarja za tekmi s Slovaško naknadno vpoklical vezista Celja Tamarja Svetlina.
  • 18.03.2025 | A
    Brez kalkulacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je danes opravila nov trening pred prihajajočim dvojčkom v playoffu Uefa lige narodov s Slovaško. Slednji se je pričel s hudomušno rojstnodnevno čestitko Žanu Vipotniku, ki je dodatno potrdila sproščeno vzdušje v ekipi. K slednjemu je nedvomno pripomogel tudi povratek kapetana Jana Oblaka, ki je danes prvič treniral po povratku iz Madrida.

DELI NA