21.09.2011 | U17
Poljaki boljši na prvi tekmi

Varovanci selektorja Miloša Kostiča so v prvi preizkušnji z reprezentanco Poljske v Križevcih na Goričkem prikazali solidno igro, vendar izgubili z zadetkom gostov iz polprotinapada.

Gledalcev: 150.
Sodniki: Andrej Tratnjek (Murska Sobota). Pomočnika: Robert Vukan (Apače) in Simon Smej (Vučja Gomila).
Strelci: 0-1 M. Stepinsky (62)
Rumeni kartoni:- Rdeči kartoni:-

Slovenija.: Zabret, Paljušič, Barišič, Hvastja, Dautovič, Vujčič, Stojanovič (76 Rozina), Hotič (75 Črnigoj), Mencingar (68 Fasvald), Dodlek, Vukliševič. Selektor: Miloš Kostič.

Poljska:Pogorzelec, P. Stepinski, Azikienicz, Lasicki, Klemenz (57 Budek), Žvir (54 Rabiega), Cierpka, M.Stepinski ( 79 Domosky), Formella (46 Linetty), Naoodrczkyk (67 Kukowicz). Selektor: Marcin Dorna.

Varovanci selektorja Miloša Kostiča so v prvi preizkušnji z reprezentanco Poljske v Križevcih na Goričkem prikazali solidno igro. V prvih 45 minutah so maloštevilni gledalci videli igro med obema kazenskima prostoroma. Nekoliko več so kljub temu bili pri žogi naši upi, vendar si niso ustvarili kakih izglednih priložnosti. V začetnem delu beležimo dve priložnosti naših upov in sicer v 14 minuti, ko je Barišič streljal na vrata gostov z desne strani z roba kazenskega prostora, žoga je švignila mimo leve stative gostujočih vrat v stranski avt.
Omeniti moramo, da se je v 25 minuti lažje poškodoval Barišič, ki je moral zapustiti igro in ga je zamenjal Ožbolt. Le deset minut zatem dober strel z glavo Dautoviča po predložku z desne strani pred vrata Pogorzelca, žoga je zletela preko vrat. Gostje brez prave priložnosti v prvem delu.

Drugi del so bolje pričeli gostje iz Poljske. Agresivneje so napadli naše upe že na njihovi polovici in imeli žogo več v svoji posesti. Plod take igre je zadetek v 62 minuti srečanja. Po globinski podaji po desni strani je M. Stepisky močno sprožil na vrata Zabreta z desne strani in zadel v polno. Žoga je končala v levem spodnjem kotu njegovih vrat. Po zadetku so bolje zaigrali naši upi, vendar le do kazenskega prostora brez pravega zaključka. Gostje iz Poljske bi lahko dosegli še drugi zadetek v 75 minuti, ko je Kukowicz preigral vratarja Zabreta po levi strani in zadel stranski del mreže.
Kljub po minimalnem porazu 0-1 naših upov so jih gledalci za izjemno borbenost nagradili z ploskanjem. Srečanje sta Drugo srečanje bo na programu v četrtek ob 11. uri dopoldan, prav tako v Križevcih.

Tekst in foto: Feri M.H.