
Celjski nogometaš Ivan Lendrić je v tretji minuti sodnikovega podaljška poskrbel za presenečenje v prvi tekmi polfinala nogometnega pokala med Mariborom in Celjem. Pred več kot 3000 gledalci v Ljudskem vrtu so Celjani slavili z izidom 3:2 (1:0), povratna tekma bo 21. aprila na celjskem stadionu Arena Petrol.
Gledalcev: 3000
Sodnik: Dejan Balažič
Strelci: Tavares 53., Volaš 66.; Sunny 11., Vrhovec 88., Lendrič 93.
Rumeni kartoni: Janža, Vršič, Tavares, Šuler; Bajde Verbič
Rdeči kartoni: /
Maribor: Cotman, Pušaver, Vuklišević, Šuler, Janža, Ibraimi (od 46. Filipović), Mertelj, Vršič (od 79. Viler), Vokić (od 84. Mendy), Tavares, Volaš.
Celje: Kotnik, Jakolić, Klemenčič, Soria, Vidmajer, Vrhovec, Jugović (od 59. Jeslinek), Miškić, Verbič, Bajde, Sunny Omoregie (od 71. Lendrić).
Celjani so zelo napadalno začeli uvodni polfinalni obračun Pokala Slovenije v Ljudskem vrtu in napovedali boj za napredovanje. Varovanci Simona Rožmana so si prvo priložnost pripravili že v 8. minuti, ko je Danijel Miškič prišel do strela z desne strani kazenskega prostora, vendar se je z odlično obrambo izkazal Aljaž Cotman.
Vratar Maribora je prvič klonil v 11. minuti, ko je po podaji Marka Jakolića z glavo zadel Sunny Omoregie. Vijoličasti so na drugi strani zapretili preko Daliborja Volaša in Marcosa Tavaresa, ki sta iz ugodnega položaja streljala mimo desne vratnice Matica Kotnika. V zaključku prvega dela je z novim strelom z glavo poskušal še Sunny, vendar je bil Cotman na mestu.
Ante Šimundža, ki je tokrat nekoliko pomladil svojo zasedbo, je med odmorom postregel s prvo zamenjavo in aktiviral povratnika po poškodbi, Željka Filipoviča. Vijoličasti v drugem polčasu zaigrali precej bolje in hitro postavili stvari po želenem scenariju. Že v 53. minuti je po nesebični podaji Aleša Mertlja izenačil Marcos Tavares, medtem ko je Dalibor Volaš v 66. realiziral globinsko asistenco Dareta Vršiča in popeljal gostitelje v vodstvo.
Kljub želji po višjem vodstvu, pa v 88. minuti nov šok za domače. Blaž Vrhovec se je odločil za zavrtinčen strel z 20 metrov, žoga je preletela obrambo in Cotmana ter končala pod stičiščem vratnice in prečnika. To pa še ni bilo vse. Za popoln preobrat je poskrbel rezervist Ivan Lednrić, ki je v 93. minuti z leve strani zadel nasprotni kot Cotmanove mreže.
Celjani so si tako pripravili sanjsko izhodišče pred povratnim dvobojem na Areni Petrol, ki bo v torek, 21.4.2015 ob 17h. Povratna tekma med Domžalami in Luko Koprom, prva se je končala z minimalno zmago Primorcev, bo v sredo v domžalskem športnem parku.
Ante Šimundža, trener Maribora: »V Ljudskem vrtu je bil prvi polčas, tega smo se zavedali, zato je škoda zaradi tega tretjega gola povsem na koncu. Z 2:2 bi bilo lažje, a to ne spremeni naše ambicioznosti, da gremo v Celje po zmago. Popolnoma razumem navijače, da si želijo zmage na vsaki tekmi. Tudi mi si želimo zmagovati, ampak mimo nekaterih dejstev ne gre.«
Simon Rožman, trener Celja: »Odigrali smo zgolj prvi polčas polfinalnega obračuna. Mariborčani imajo nesporno kakovost, tako da lahko ta dvoboj hitro obrnejo v svoj prid. Zavedamo se, da nas čaka devetdeset minut garanja, bo pa ta obračun za nas znova ena lepa nagrada za vso dosedanje delo. Privilegij je igrati v polfinalu pokalnega tekmovanja proti udeležencu lige prvakov, nedvomno pa bomo tudi v torek skušali kar čim bolje ponagajati absolutnemu favoritu. Želim si, da bi nam pri tem pomagali tudi naši navijači.«
Tekst: MKo, STA
Foto: Ekipa24.si