06.02.2020 | U19
Po remiju še do zmage

Mladinska reprezentanca Slovenije je nekajdnevne priprave v Antalyji sklenila z drugo prijateljsko tekmo proti Turčiji. Mladi Slovenci so po torkovem remiju vknjižili še zmago.

Srečanje je sicer ponudilo podobno sliko kot torkov spopad, ki se je končal z neodločenim izidom. Odločitev o zmagovalcu je - kot se je izkazalo po 90 minutah igre - padla že v uvodnem delu srečanja, ko je turško mrežo zatresel Miha Kancilija. Up Brava je bil uspešen že na prvi tekmi, ko je Slovenijo povedel v vodstvo, na drugi preizkušnji pa je s soigralci zadržal minimalno prednost vse do zadnjega sodniškega žvižga.

"Tekma se je odvijala podobno kot prva. V prvem polčasu smo znova odigrali dobro, zasluženo povedli, imeli še nekaj obetavnih situacij in na odmor odšli z golom prednosti. Že ob polčasu smo opravili nekaj menjav, nato pa smo zamenjali praktično vse standardne igralce. Priložnost za igro smo ponudili vsem fantom, ki so bili v Turčiji. Tekmo smo končali z debitanti in igralci, ki v igro vstopajo kot rezervisti. Fantje so se borili, v drugem polčasu smo trpeli, saj so Turki pritiskali, a smo zdržali. Videlo se je, da so nekateri fantje še nimajo izkušenj, zato se nekateri še niso najbolje znajše, vendar so vsi dali vse od sebe in jim ne gre ničesar za očitati. Borili so se in uspeli zadržati prednost, ki nas je privedla do zmage," je uvodoma dejal selektor Agron Šalja.

Selektor izbrane vrste je priprave v Turčiji ocenil kot dobrodošle: "Gre za prvo akcijo v letošnjem letu, zato so bile priprave zelo dobrodošla. V začetku marca se bomo pomerili še z Avstrijo, nato pa nas že čaka elitni krog kvalifikacij. V Turčiji smo imeli odlične pogoje, škoda le, da ni bilo šestih standardnih reprezentantov, Lacija, Urbančiča, Kočarja, Prelca, Pečarja in Simića, danes pa smo pogrešali še Burina, saj je čutil lažjo poškodbo. Če bi bili kompletni, bi to bilo še bolj kakovostno, smo pa tako lahko preizkusili nekaj fantov, ki v domačem prvenstvu kažejo potencial. Imamo jasne odgovore za prihodnje akcije in vemo, na koga lahko resno računamo."