06.04.2009 | 2. SNL
Olimpija vse bliže prvi ligi
Olimpija je z zmago nad Šentjurjem in ob novem porazu Aluminija zasledovalcem pobegnila že na osem točk razlike. Ob prebujanju Livarja Zagorje na dnu vse bolj osamljeno.

Če je ob pričetku spomladanskega dela drugoligaškega prvenstva kazalo, da se nam obeta zanimiv, do konca napet, dvoboj kandidatov za vstop v prvo ligo, pa je po nekaj odigrani krogih slika povsem drugačna. Ob nizu zmag Olimpije in nizu slabih rezultatov drugouvrščenega Aluminija je razlika med njima ekspresno narasla na osem točk. Minuli vikend so ˝zmaji˝ doma premagali Šentjur (3:1), Kidričani pa so premoč morali priznati Livarju. Ta se vse bolj dviga in je sedaj že šesti.

Po lestvici navzgor hiti tudi Triglav. Kranjčani so zmago nad Belo krajino svoj zaostanek za drugim mestom zmanjšali na vsega točk in znova opravičile želje po dodatnih kvalifikacijah. Te obstajajo tudi pri Muri 05. ˝Črno-beli˝ so, po suspenzu Bonifike, slavili brez boja.

Zadnje Zagorje je sicer uspelo remizirati v Krškem, njihov zaostanek za predzadnjo Bonifiko pa ostaja pet točk.

2. SNL, 19. krog

Aluminij 1:3 Livar Ivančna Gorica
Džokić 35'; Kastelic 21', Gavrilović 90', Rujovič 93'.

Krško 2:2 Zagorje
Mešanovič 35', Pilipovič 68'; Božičič 76', Ljatifi 83'.

Olimpija 3:1 MU Šentjur
Bubanja 4',7', Pavlin 75'; Drobne 35'.

Triglav Gorenjska 2:0 Bela krajina
Mišič 27', Robnik 55'.

Vrstni red: Olimpija Ljubljana 41, Aluminij 33, Triglav Gorenjska 32, Mura 05 30, Krško 28, Livar Ivančna Gorica 23, MU Šentjur 21, Bela krajina 19, Bonifika 18, Zagorje 13.

Pari prihodnjega, 20. kroga: Krško - MU Šentjur, Zagorje - Mura 05, Bela krajina - Aluminij, Livar Ivančna Gorica - Olimpija Ljubljana (vse 11. t.m.)

Tekst: Nejc Marcen

• 25.09.2022 | 2. SNL
    Aluminiju štajerski obračun z Bistrico, Krka podaljšala niz
    Aluminij je na domačem igrišču dobil štajerski obračun z Bistrico, vodilna Krka je tudi v dvoboju z Biljami podaljšala uspešno serijo. Nafta je bila boljša od Triglava, Slatinčani pa so niz zmag podaljšali v dvoboju z Beltinci.
  • 21.09.2022 | 2. SNL
    Prenos iz Ljubljane in Rogaške Slatine
    Na Sportklubu boste lahko v nedeljo spremljali obračun Rogaške in Beltincev, kamera NZS pa bo pospremila sobotni dvoboj Ilirije in Jadrana.
  • 20.09.2022 | 2. SNL
    Grosupeljčani do prve drugoligaške zmage, zaostali tekmi pripadli Rogaški in Nafti
    Grosupeljčani so se v Kranju veselili prve zmage v drugoligaški konkurenci. V Beltincih in Biljah ni bilo zmagovalca, Dekančani so premagali Krčane, v soboto preloženi tekmi v Slovenski Bistrici in Velenju pa sta pripadli Rogaški in Nafti.
  • 13.09.2022 | 2. SNL
    Slika Sportkluba iz Velenja, Aluminij popravlja vtis na Koroškem
    Aluminij se bo po prvem porazu pobiral pri Fužinarju, koroško-štajerski obračun pa si boste lahko ogledali na spletni strani NZS. Kamere Sportkluba bodo prisotne na tekmi Rudarja in Nafte.
  • 11.09.2022 | 2. SNL
    Kranjčani presenetili Kidričane, v Biljah kar sedem zadetkov
    Kranjčani so v Kidričevem presenetili še neporaženi Aluminij in prišli do prve zmage, Krka pa je zdaj sama na vrhu 2. SNL. Biljenci so se veselili v obračunu sedmih golov, Nafta pa je bila uspešna v Grosupljem. Slavili so tudi Bistričani, Krčani in Slatinčani, v Ajdovščini pa ni bilo zmagovalca.
  • 07.09.2022 | 2. SNL
    Kidričani nad Triglav, Novomeščani pričakujejo Dekančane
    Drugoligaši bodo konec tedna odigrali dvoboje sedmega kroga. Kar štiri tekme bodo na sporedu že v petek, ko boste lahko Sportklubu spremljali spopad Aluminija in Triglava, Krka pa bo pred kamero NZS gostila ekipo Jadrana.
  • 04.09.2022 | 2. SNL
    Novomeščani in Kidričani do nove zmage
    Krka je z enajstmetrovko v zadnji minuti tekme z Beltinci podaljšala uspešno serijo, na sobotnih tekmah pa so se veselili še Ajdovci, Biljenci in Velenjčani. Kidričani so slavili v Lendavi, tri točke pa so vknjižili še Bistrica, Rogaška in Ilirija.
  • 02.09.2022 | 2. SNL
    Vodilni dvojec v Prekmurje, kamere Sportkluba v Lendavi
    Tudi drugoligaši so že dodobra zakorakali v sezono 2022/23, september pa bodo odprli s tekmami šestega kroga. Vodilni Novomeščani in Kidričani se odpravljajo v Prekmurje. Krka bo v soboto gostovala v Beltinci, Aluminij pa v Lendavi, kjer bodo prisotne tudi kamere Sportkluba.
  • 28.08.2022 | 2. SNL
    Novomeščani in Kidričani do nove zmage, Ilirija napolnila mrežo Triglava
    Novomeščani so na domači zelenici premagali Bistričane, Kidričani pa Grosupeljčane, Krka in Aluminij pa tako ostajata na vrhu lestvice. Nafta je v Rogaški Slatini trikrat lovila zaostanek in točko rešila v sodniškem dodatku, Ilirija pa je v mrežo Triglava pospravila kar pet žog.
  • 23.08.2022 | 2. SNL
    Vodilna trojica že v petek, Lendavčani pred kamero NZS v Rogaški Slatini
    Drugoligaši se bodo od avgusta poslovili s tekmami petega kroga. Vodilna trojica, ki jo z desetimi točkami sestavljajo Nafta, Krka in Aluminij, bo aktivna že v petek, Lendavčani bodo gostovali v Rogaški Slatini, ta dvoboj pa boste lahko pospremili tudi na spletni strani NZS.