08.01.2022 | Prva liga Telemach
Odhaja na Ciper

Amadej Maroša zapušča Fazanerijo, so sporočili iz Mure. Napadalec črno-belih bo kariero nadaljeval na Cipru, v kratkem bo postal član šestkratnega državnrga prvaka AEL Limassola.

"Za nami je izjemno obdobje, popotovanje od tretje lige do konferenčne lige. Vesel sem, da sem rasel skupaj z Muro in bil zraven ob največjih uspehih kluba. Vsi ti uspehi mi bodo za vedno ostali v spominu. Toda vsaki zgodbi pride konec in tukaj se končuje tudi moja skupna pot z Muro. Vsaj za zdaj. Mislim, da je prišel pravi čas, da storim korak naprej v karieri. Odločitev ni bila lahka, a želim se preizkusiti tudi na tujem. Hvala vsem v klubu, ki so vseskozi verjeli vame, hvala navijačem, Black Gringosom in ostalim, ki so nam vedno stali ob strani. Res je, da odhajam iz Mure, a seveda bom ostal njen velik navijač. Hvala za vse," ob slovesu pravi 27-letni napadalec.

Športni direktor Denis Rajbar je dodajal, da je bila želja Prekmurca po prvi selitvi v tujino prevelika za drugačen razplet: "Amadeju smo izredno hvaležni, da je bil vseskozi del naše zgodbe in hvala mu za vse zadetke, ki jih je prispeval v čarno-bejlon. Tako kot se je razvijal klub, se je razvijal tudi on kot igralec in prišlo je do stopnje, ko je bila želja po tem, da se preizkusi v tujini prevelika. Tudi zato je prišlo hitro do dogovora o prestopu. Želim mu čim več uspeha na novi poti, vrata Fazanerije pa mu ostajajo odprta."

Maroša je otrok Fazanerije, v Mursko Soboto pa se je po vmesnem dokazovanju v Beltincih vrnil pred sezono 2016/17. Muri je najprej pomagal do preboja v drugo, nato še v prvo ligo, s Sobočani pa je osvojil naslov pokalnega in državnega prvaka, na 204 uradnih tekmah pa je dosegel 88 zadetkov, z 31 prvoligaškimi goli je prvi strelec Mure po preboju med najboljše klube v državi. Jeseni je bil z golom v izdihljajih dvoboja s Tottenhamom osrednji junak prve zmage črno-belih v skupinskem delu evropskih tekmovanj.

AEL je šestkratni ciprski državni prvak, trenutno pa se nahaja na desetem mestu dvanajstčlanskega državnega prvenstva.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 07.11.2025 | Prva liga Telemach
    Trojček Vizingerja za prekmursko slavje
    Nogometaši Mure so v 15. krogu Prve lige Telemach premagali Koper s 3:2 (2:1).
  • 06.11.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Koper
    Mura ob Kamniški Bistrici ni zares nadgradila odmevne zmage proti Celju, Koper pa je po Mariboru doma ugnal še Olimpijo. Kako se bodo kanarčki počutili v gosteh?
  • 03.11.2025 | Prva liga Telemach
    Delitev točk po šestih zadetkih
    Dvoboj Domžal in Mure je postregel s kar šestimi zadetki, tekmeca pa sta se ob Kamniški Bistrici razšla brez zmagovalca!
  • 01.11.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Domžale - Mura
    Štirinajsti krog bodo zaključili nogometaši Domžal in Mure. Domžalčani v dvoboj začelja lestvice vstopajo s skalpom Olimpije, Sobočani so kot prvi v sezoni premagali Celjane. Kdo bo slavil ob Kamniški Bistrici?
  • 26.10.2025 | Prva liga Telemach
    Celje prvič poraženo, Mura do druge zmage
    Po Stožicah presenečenje še v Fazaneriji, Celje je v Murski Soboti doživelo prvi ligaški poraz! Za preobrat in drugo zmago Mure v aktualni sezoni je dvakrat zadel Dario Vizinger.
  • 24.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Celje
    Zadnje dejanje 13. kroga Prve lige Telemach bo gostila Fazanerija. Mura se bo na domačem igrišču zoperstavila Celju, ki po četrtkovem uspehu v Dublinu lovi novo ligaško zmago.
  • 17.10.2025 | Prva liga Telemach
    Delitev točk v šumi
    Nogometaši Aluminija in Mure so se v 12. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1).
  • 15.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Mura
    Prva liga Telemach se vrača s tekmo Aluminija in Mure. Kdo bo boljši v šumi?
  • 04.10.2025 | Prva liga Telemach
    Mura v izdihljajih tekme z Bravom ob zmago
    V Fazaneriji je po golu Borne Proleta dišalo po drugi zmagi Mure v aktualni sezoni, nato pa je v 91. minuti za točko Brava zadel bivši član črno-belih Sandi Nuhanović.
  • 02.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Bravo
    Darjan Slavic se na soboško klop ni vrnil, kot bi si želel. Prve točke bo lovil proti Bravu, ki v prekmursko prestolnico prihaja na krilih dveh zaporednih zmag.

DELI NA