05.05.2009 | A
Nov gol Novakoviča in 13 x 90 minut

Milivoje Novakovič je s svojim 16 zadetkom praktično že zagotovil obstanek Kolna v Bundesligi, medtem ko je kar trinajst reprezentantov za svoje klube odigralo vseh devetdeset minut.

Tokratni pregled reprezentantov pričenjamo v Nemčiji, kjer je ponovno blestel Milivoje Novakovič. Z zadetkom v 61. minuti je Mišo premagal Werder in svojemu klubu štiri tekme pred koncem prvenstva pravzaprav že zagotovil obstanek v Bundesligi. Novakovič je bil po tekmi še posebno navdušen nad dejstvom, da si je tekmo v živo ogledala tudi njegova družina, ki slovenskemu napadalcu očitno prinaša srečo. Poleg Novakoviča je 90 minut zbral tudi Mišo Brečko.

V drugi nemški ligi je Dominic Maroh z Nurnbergom doma gostil Ingolstadt in slavil z 1:0, slovenski reprezentant, ki za izbrano vrsto sicer še ni debitiral, pa je odigral vseh 90 minut. Enako velja tudi za Mateja Mavriča, ki je s Koblenzom gostoval pri Mainzu in izgubil z 2:0. Medtem ko Marohu in njegovemu Nurnbergu kaže dobro (trenutno so na tretjem mestu, ki vodi v kvalifikacije za prvo ligo), pa je v veliko večjih škripcih Matej Mavrič. Koblenz namreč od 16. mesta, ki vodi v kvalifikacije za obstanek, ločita le dve točki, do 17. pa že malce večjih 7 točk.

V Italiji je prerojeni Udinese ponovno zmagal. Tokratna žrtev so bili nogometaši Atalante, Samir Handanovič pa je branil vseh 90 minut. Kljub temu, pa slovita La Gazzetta Dello Sport našemu reprezentantu ni dodelila ocene, kar le še dodatno priča o premoči zebr. Nogometaši Udineseja se sedaj verjetno še toliko bolj držijo za glavo po "black-out" mesecih v sredini prvenstva, saj jih sedaj, ko so na devetem mestu s 48 točkami, do mest, ki vodijo v Evropo, loči kar lepo število točk.

V drugi italijanski ligi je tokrat Slovenija imela enega reprezentančnega predstavnika - Jasmin Handanovič je z Mantovo doma gostil Treviso, težko pa bi zapisali, da so bili Handanovič in soigralci dober gostitelj. Zadnjeuvrščeno ekipo Serie B so ugnali s 3:1 in se zasidrali v srednji del lestvice. Zlatko Dedič v remiju (1:1) na gostovanju Frosinoneja pri Sassuolu ni igral.

West Brom Albion Roberta Korena je ponovno izgubil. Korošec je tokrat odigral vseh 90 minut na gostovanju pri Tottenhamu, varovanci Harryja Redknappa pa so slavili z 1:0. Odločilni zadetek za Spurse je dosegel Jermaine Jenas, Robert Koren pa je v izdihljajih dodobra "raztegnil" vratarja Gomesa, ki je s skrajnimi napori obranil poskus slovenskega reprezentanta. Tri kroge pred koncem Korenovemu klubu kaže slabo, saj so kar šest točk za mestom, ki zagotavlja obstanek v ligi. Tako se zna zgoditi, da bo WBA že po naslednji tekmi tudi teoretično izgubil možnosti za obstanek, kar pa kljub vsemu ne bo pomenilo Korenov zaključek kariere v Premier League. Za Korošca se zanimajo nekateri premierligaši, vendar, kot je v njegovi navadi, reprezentančni kapetan govoric ne komentira do samega konca.

Od treh reprezentantov v Franciji sta tokrat zaigrala dva. Boštjan Cesar je standarden v prvi enajsterici Grenobla, ki je tokrat brez zadetkov remiziral doma z Nicem, Valter Birsa pa s svojim Auxerrejem gostoval pri Monacu in slavil z 1:0. Bojan Jokič je ob porazu Sochauxa pri Boreauxu s 3:0 obsedel na klopi. Stanje na lestvici je najboljše za Auxerre, ki je na devetem mestu s 46 točkami, Grenoble je s štirimi točkami manj na dvanajstem, medtem ko Jokičevemu Sochauxu kaže slabo, sa ima na 17. mestu enako točk kot predzadnji St. Etienne.

Slovenca na delu v Belgiji sta tokrat lahko zadovoljna - Zlatan Ljubijankič in Marko Šuler sta zbrala vsak 90 minut, Gent pa je slavil doma proti Cercle Bruggeu z 2:1, za katerega je 90 minut zbral tudi Dejan Kelhar, nekdanji nogometaš Mik CM Celja. Gent se trenutno nahaja na tretjem mestu, ki vodi v pokal UEFA.

Slavija Sofija, kjer si kruh služi Mitja Morec, je po štirih ligaških porazih vendarle zabeležila zmago, tokrat na gostovanju pri predzadnjem Vihrenu. Morec je odigral vseh 90 minut, zmaga pa je njegovo ekipo dvignila na šesto mesto, z dvanajstimi točkami zaostanka za Lovechom.

Trinajsti slovenec, ki je minuli vikend zbral vseh 90 minut, pa je Andrej Komac. Primorec je s svojim Djurgardensom v ponedeljek gostil GAIS in slavil z 2:1. Kljub temu se Djurgardens po sedmih krogih nahaja šele na 13 mestu švedske lige.

Nekdaj eden največjih jugoslovanskih klubov, Crvena zvezda, se trenutno nahaja v težkem obdobju, ravno zdaj pa se je tam znašel reprezentant Mirnes Šišič. Zvezda je tokrat gostovala pri OFK Beogradu in iztržila zgolj remi z 1:1. OFK je pred tem štiri tekme izgubil. Mirnes Šišič je na igrišče vstopil med polčasom.

V Rusiji je Radosavljevičev Tom Tomsk v sedmem krogu prvenstva doma gostil ekipo Tereka iz Groznega. Radosavljevič je tekmo začel na klopi, v igro pa vstopil v 87. minuti, ko je bilo srečanje že odločeno. Tom Tomsk je slavil z 2:1.

Na Cipru sta se srečali Žlogarjeva sedanja in bivša ekipa - Omonia je z doma 1:0 premagala Anorthosis, Tonči Žlogar pa je igro okusil le za vzorec. Na igrišče je namreč prišel v 88. minuti.

Ostali trije slovenski reprezentanti med tem vikendom niso imeli veliko razlogov za zadovoljstvo v svojih klubih. Dare Vršič je ob zmagi Polija nad Farulom s 3:2 še enkrat več obsedel na klopi, medtem ko Branka Iliča ob porazu Betisa proti Atleticu z 0:2 sploh ni bilo v kadru. Dalibor Stevanovič je zaradi poškodbe zmago Vitesseja nad Heraclesom spremljal s tribune.


Koln : Werder 1:0
Milivoje Novakovič - 90 minut, gol v 61. minuti
Mišo Brečko - 90 minut


Nurnberg : Ingolstadt 1:0
Dominic Maroh - 90 minut

Mainz : Koblenz 2:0
Matej Mavrič - 90 minut

Udinese : Atalanta 3:0

Samir Handanovič - 90 minut

Mantova : Treviso 3:1
Jasmin Handanovič - 90 minut

Sassuolo : Frosinone 1:1
Zlatko Dedič na klopi

Tottenham : WBA 1:0

Robert Koren - 90 minut

Grenoble : Nice 0:0
Boštjan Cesar - 90 minut

Monaco : Auxerre 0:1
Valter Birsa - 90 minut

Bordeaux : Sochaux 3:0
Bojan Jokič na klopi

Gent : Cercle Brugges 2:1
Marko Šuler - 90 minut
Zlatan Ljubijankič - 90 minut

Vihren : Slavija Sofija 1:2
Mitja Morec - 90 minut

Djurgardens : GAIS 2:1
Andrej Komac - 90 minut

OFK Beograd : Crvena zvezda 1:1
Mirnes Šišič - 45 minut

Tom Tomsk : Terek Grozni 2:1

Aleksander Radosavljevič - 3 minute

Omonia : Anorthosis 1:0

Anton Žlogar - 2 minuti

Betis : Atletico Madrid 0:2

Branko Ilič na tribuni

Vitesse : Hercales 1:0
Dalibor Stevanovič je poškodovan

Timisoara : Farul 3:2
Dare Vršič na klopi

Tekst: NZS/MK
Foto: TAKA

SORODNE NOVICE

  • 23.03.2025 | A
    Slovenija z golom Gnezde Čerina do obstanka v ligi B
    Reprezentanca Slovenije po zmagi na tekmi s Slovaško ostaja del lige B UEFA Lige narodov. Povratni obračun je z golom v polurnem podaljšku odločil Adam Gnezda Čerin, Jan Oblak pa je z nekaj odličnimi posredovanji še drugič v spopadu s Slovaki zaklenil svoja vrata.
  • 23.03.2025 | A
    Slovenija danes proti Slovaški za obstanek v ligi B
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Stožicah igrala povratno tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški. Prva tekma se je v Bratislavi končala z 0:0. Zmagovalec dvoboja bo v naslednji izvedbi lige narodov igral v ligi B, poraženec pa v ligi C.
  • 22.03.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v nedeljo, 23. marca 2025, ob 18:00 v Stožicah pomerila s Slovaško. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 22.03.2025 | A
    Kek: Pričakujem podobno tekmo, kot na Slovaškem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. Pred povratnim obračunom, ki bo v nedeljo ob 18. uri v Stožicah, v slovenski izbrani vrsti pričakujejo podobno izenačen obračun, a si pred domačimi navijači obetajo kvalitetnejšo igro in več priložnosti.
  • 21.03.2025 | A
    Slovenci zadovoljni z obrambo, v nedeljo več vložka v napad
    Slovenska nogometna vrsta je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. V slovenskem taboru so si bili po obračunu enotni, da imajo po dobri obrambni predstavi aktiven izid, da pa so premalo pokazali v napadu. Tudi zato je pred nedeljskim povratnim obračunom ob 18.00 v Stožicah vse odprto.
  • 20.03.2025 | A
    V Bratislavi brez zadetkov
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov in proti Slovaški igrala 0:0. Povratna tekma bo v nedeljo ob 18.00 v Stožicah.
  • 20.03.2025 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Slovakom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    V prvi obračun za obstanek v ligi B z jasnim ciljem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v četrtek ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B UEFA Lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    Zaradi poškodbe Sešlarja vpoklican Svetlin
    Slovenski selektor Matjaž Kek je zaradi težav s poškodbo Svita Sešlarja za tekmi s Slovaško naknadno vpoklical vezista Celja Tamarja Svetlina.
  • 18.03.2025 | A
    Brez kalkulacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je danes opravila nov trening pred prihajajočim dvojčkom v playoffu Uefa lige narodov s Slovaško. Slednji se je pričel s hudomušno rojstnodnevno čestitko Žanu Vipotniku, ki je dodatno potrdila sproščeno vzdušje v ekipi. K slednjemu je nedvomno pripomogel tudi povratek kapetana Jana Oblaka, ki je danes prvič treniral po povratku iz Madrida.

DELI NA