06.06.2021 | U16
Na prvi tekmi s Poljsko tesen poraz

Reprezentanca Slovenije do 16 let se po zaključku klubske sezone pripravlja v Kranjski Gori, kjer je danes odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem s Poljsko. Četa Aleksandra Radosaljevića je ob nekaj neizkoriščenih priložnostih doživela tesen poraz, selektor pa je zadovoljen s podobo svojih izbrancev.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA

SLOVENIJA U16 - POLJSKA U16 0:1 (0:1)

Strelec: Oliwier Slawinski (21')

Dvoboj v Kranjski Gori je bil odločen po zadetku sredi prvega polčasa. Oliwier Slawinski je prodrl po desni strani kazenskega prostora in s strelom iz zahtevnega položaja zatresel mrežo Slovenije. Moštvo selektorja Radosavljevića si je že ob začetnem izidu pripravilo nekaj lepih priložnosti. Rezultat se ni spremenil niti po poljskem vodstvu, kljub nekaj obetavnim poskusom mladih Slovencev. Generacija 2005 se je sicer zbrala prvič decembru 2019, tekmi s Poljsko pa služita kot priprava na jesenske kvalifikacije za kadetsko evropsko prvenstvo.

"Zelo sem zadovoljen s tekmo, ne glede na poraz. Po dolgem času smo odigrali reprezentančno preizkušnjo, v igri pa se je pokazal trud na treningih v zadnjih dneh. To me zelo veseli, pripravili smo si ogromno priložnosti in udarcev proti golu. Malce nam je zmanjkalo v zaključku akcij, je pa igra dokaz, da smo na pravi poti. Pohvaliti moram vse fante, dali so vse od sebe. V tem ritmu moramo nadaljevati, začetek je zelo obetaven. Vsak naslednji trening in tekma je priložnost, da smo še boljši. Oktober in kvalifikacije za evropsko prvenstvo bodo kmalu tukaj, zato moramo biti pripravljeni. Že čez tri dni nas čaka nova tekma, s tem pa tudi možnost, da ponovimo današnjo igro ter smo bolj konkretni in učinkoviti," je po srečanju dejal selektor Aleksandar Radosavljević.

Kadetski selekciji Slovenije in Poljske se bosta znova pomerili v sredo, znova v Kranjski Gori.