09.01.2022 | Futsal U19
Mladinci tretji na turnirju v Poreču

Mladinska futsal reprezentanca je s porazom proti Latviji (2:5) sklenila turnir v Poreču, kjer so varovanci selektorja Andreja Dobovičnika ob koncu zasedli 3. mesto.

Slovenija – Latvija 2:5 (2:1)

Naši igralci so v prvem polčasu navdušili z igro, po prvih 20 minutah so vodili 2:1. V 17. minuti je Slovenija povedla. Aleksander Stanić je na sredini ukradel žogo, prišla je do njegovega soigralca Gašperja Trdina, ki je dobro meril z vsaj 12 metrov. Latvijski golman je strel odbil, a le do Stanića, ki je s strelom pod prečko popeljal Slovenijo v vodstvo. Latvija je odločno odgovorila in po zapravljeni žogi Slovenije v napadu s hitrim protinapadom poravnala, tekla je 17. minuta. Žan Janež, kapetan naše reprezentance, je 18 sekund pred koncem prvega polčasa zadel za 2:1.

Latvija je v 24. minuti s pomočjo našega avtogola poravnala, potem pa do konca tekme prišla do zmage z 2:5.

»Turnir smo končali rezultatsko neuspešno. Smo pa videli marsikaj. Še vedno se učimo igrati. Naloga našega strokovnega štaba, tu sta še Matej in Tadej, je, da te fante naučimo igrati z žogo, ne pa da mečejo žogo prek celega terena, kot so to delale tri reprezentance na tekmah proti nam. Te fante, ki jih imamo, želimo naučiti igrati z žogo, v sistemu. Da se nekaj naučijo za naslednje reprezentančne selekcije,« je po turnirju povedal selektor Dobovičnik.

Kvalifikacije za EP 2022

Žreb kvalifikacij je Slovenijo uvrstil v skupino 3, njeni tekmeci pa bodo Madžarska, Francija in Srbija, ki bo tudi gostila kvalifikacijski turnir. V kvalifikacijah za EP U19 sodeluje 33 držav, Španija, aktualni prvak, pa je tja uvrščena neposredno, tekmovanje pa bo tudi prihodnjo jesen gostila med 3. in 10. septembrom 2022. Kvalifikacije bodo na sporedu v 2. polovici marca 2022.

• 08.01.2022 | Futsal U19
    Po remiju s člani San Marina misli pri Latviji
    Mladinska futsal reprezentanca je na tretji tekmi turnirja v Poreču vknjižila prvi remi. Po navdihujoči zmagi proti Belgiji (5:1), porazu proti Franciji (1:4) je prišel danes še remi proti članski reprezentanci San Marina. Tekma se je končala z rezultatom 2:2. Jutri se bo Slovenija pomerila še z Latvijo, tekma se začne ob 12. uri.
  • 07.01.2022 | Futsal U19
    Visoka zmaga proti Belgiji
    Slovenska mladinska futsal reprezentanca je na močnem turnirju v Poreču prišla do prve zmage. Po porazu proti Franciji so varovanci selektorja Andreja Dobovičnika s 5:1 premagali Belgijo. Jutri se bodo pomerili z Latvijo, v nedeljo sledi obračun proti San Marinu. Tokratni turnir naši mladinski izbrani vrsti služi kot priprava na kvalifikacije za evropsko prvenstvo.
  • 05.01.2022 | Futsal U19
    Po vodstvu Slovenije zmaga Francije
    Mladinska futsal reprezentanca je s tekmo proti Franciji začela turnir v Poreču. Francozi so bili na koncu boljši s 4:1. Slovenija je v četrtek prosta, v petek pa jo čaka tekma proti Belgiji.
  • 03.01.2022 | Futsal U19
    Uvodoma proti Franciji
    Mladinska futsal reprezentanca je prva, ki začenja z akcijo in zborom v letu 2022. Izbrana vrsta, ki jo vodi selektor Andrej Dobovičnik, jutri, v torek, 4.1., odhaja v Poreč, kjer jo med 5.1. in 9.1. čakajo štiri tekme. Vse skupaj pa je predpriprava za marčne kvalifikacije, ko bodi naši mladinci lovili vozovnico za nastop na evropskem prvenstvu.
  • 28.12.2021 | Futsal U19
    Na turnir v Poreč
    Pred slovensko futsal reprezentanco do 19 let je pomembno leto 2022. Tekmovalno ga bo zasedba selektorja Andreja Dobovičnika začela z močnim mednarodnim turnirjem v Poreču, kjer jo med 5.1. in 9.1. čakajo štiri tekme. Vse skupaj pa je predpriprava za marčne kvalifikacije, ko bodi naši mladinci lovili vozovnico za nastop na evropskem prvenstvu.
  • 21.12.2021 | Futsal U19
    Priprave končane, po novem letu v Poreč
    Pred mladinci je pomembno leto 2022. Žreb kvalifikacij je Slovenijo uvrstil v skupino 3, njeni tekmeci pa bodo Madžarska, Francija in Srbija, ki bo tudi gostila kvalifikacijski turnir. V kvalifikacijah za EP U19 sodeluje 33 držav, Španija, aktualni prvak, pa je tja uvrščena neposredno, tekmovanje pa bo tudi prihodnjo jesen gostila med 3. in 10. septembrom 2022.
  • 17.12.2021 | Futsal U19
    Na priprave tudi mladinci
    Danes z delom začenja tudi reprezentanca do 19 let. Selektor Andrej Dobovičnik bo svoje varovance zbral na pripravah v Mariboru. Ekipa se pripravlja na skorajšnji odhod na močan pripravljalni turnir v Poreč (od 4.1. naprej), končni cilj pa je optimalna priprava na kvalifikacije za EP 2022.
  • 09.12.2021 | Futsal U19
    Mladinci v Maribor, v letu 2022 po vozovnico za EP
    Prihodnji teden se bo zbrala tudi reprezentanca do 19 let, ki jo vodi selektor Andrej Dobovičnik, ki je razkril imena igralcev, na katere računa v času priprav v Mariboru. Ekipa se bo zbrala v petek, 17.12., takoj po novem letu pa jih čaka zahteven test, turnir v Poreču. Vse skupaj pa v funkciji optimalne priprave na skorajšnje kvalifikacije za EP 2022.
  • 06.11.2021 | Futsal U19
    Po remiju poraz z Italijo
    Slovenska mladinska futsal reprezentanca je odigrala še drugo tekmo v dveh dneh z italijanskimi vrstniki in zabeležila poraz (0:6). Polčas so dobili domačini, vodili so 1:0, potem pa dosegli še pet golov.