22.11.2010 | A
Matavž pokopal Feyenoord, uspešni tudi ostali

Slovenski reprezentanti so ponovno zaznamovali minuli nogometni vikend. Tokrat je v središču pozornosti Tim Matavž, ki je z dvema zadetkoma sam pokopal sloviti Feyenoord, svoj peti zadetek v Serie A pa je dodal tudi Josip Iličič, kljub temu pa cela Italija piše o Boštjanu Cesarju. Slednjega je namreč po “Zidanovo” podrl Samuel Eto’o.

Tim Matavž v Groningenu preživlja izjemne trenutke. V tem krogu je njegov klub z 2:0 premagal Feyenoord, oba zadetka pa je dosegel slovenski reprezentant. Groningen se je s tem vrnil na tretje mesto lestvice, Matavž pa bo ravno zaradi tega še pod večjim drobnogledom nekaterih večjih klubov. Šempetrčan na začasnem delu na Nizozemskem se je prvič veselil v 13. minuti, ko si je na prsih ustavil žogo v kazenskem prostoru Feyenoorda, potem pa z lepim volejem s kakšnih 8 metrov zatresel mrežo. Če je delovalo, da je Matavž zadetek dosegel z lahkoto, pa je bil drugi zadetek nekoliko težji, kar se tiče izvedbe. Slovenski reprezentant je lepo pričakal predložek z desne strani, potem pa žogo s prve z glavo poslal v daljši kot vrat vratarja Groningena.

Matavž pa ni bil edini uspešen Slovenec na Nizozemskem. Svoje sta z zadetkoma ob zmagah svojih klubov dodala tudi Aleksander Radosavljevič in Dalibor Stevanovič. ADO Den Haag Radosavljeviča je doma gostil NAC Bredo, Radosavljevič pa je v 65. minuti dosegel zadetek za končnih 3:0. Kranjčan je lepo izkoristil podajo soigralca Bulykina in žogo poslal v nebranjen del mreže. Podobno je zadetek za končni rezultat na tekmi med Vitessejem in Heraclesom dosegel tudi Dalibor Stevanovič. Nekdanji nogometaš Domžal je lepo utekel, sprejel podajo Pluima, zaobšel še vratarja Herculesa Pasveerja in rešil vsakršno dilemo o zmagovalcu.

Tu pa se odlični vikend Slovencev v tujini še ne konča. Kapetan reprezentance Robert Koren je v dresu Hull Cityja dosegel odločilen zadetek proti Ipswichu. Koren se je odločil za strel v 77. minuti po podaji Nolberta Solana ter premagal vratarja Murphyja. Enako vlogo kot Koren pa je imel v vlogi edinega strelca tudi Andraž Kirm. Ta je bil pobudnik akcije Wisle v 88. minuti, v zaključku pa je izkoristil napako enega izmed branilcev Zaglebieja in z levico postavil končnih 1:0 za Wislo.

Slovenci pa vedno večjo vlogo igrajo tudi v italijanski Serie A. Ponovno je bil v središču pozornosti Josip Iličič, ki je bil eden najboljših, če ne kar najboljši igralec svoje ekipe Palerma ob zmagi proti Ceseni v gosteh. Iličič je v enajsti minuti lepo izkoristil predložek Balzarettija ter žogo s prefinjenim dotikom poslal v mrežo, bil pa je tudi pobudnik akcije za gol Miccolija, ki je na koncu prinesel zmago Palermu. 90 vrhunskih minut je zbral tudi Armin Bačinovič, ki postaja eden izmed stebrov igre v sredini.

Steber svoje ekipe pa postaja tudi Boštjan Cesar, ki redno igra v Chievo. Tako je bilo tudi tokrat, ko je odigral vseh 90 minut, nekaj težav pa je imel le v trenutku, ko je Samuel Eto’o oponašal Zinedina Zidana in z glavo udaril slovenskega reprezentanta. Cesar je sicer padel, Eto’o pa jo je odnesel brez kazni. Skoraj zagotovo pa ga bo kaznovalo vodstvo tekmovanja, kazen pa si bo zaradi izzivanja najbrž prislužil tudi Cesar.

Sicer pa so ta vikend nastopili še Samir Handanovič (90 min, poraz pri Romi z 2:0), Jasmin Handanovič (90 min, poraz pri Livornu 2:1), Mišo Brečko (90 min, zmaga v Stuttgartu z 0:1), Matej Mavrič Rožič (45 min, remi z Reidom 3:3), Marko Šuler (90 min, remi z Westerlojem 4:4), Zlatan Ljubijankič (90 min, remi z Westerlojem 4:4) in Milivoje Novakovič (90 min, zmaga v Stuttgartu z 0:1).

Tekst: NZS/MaK
Foto: Drago Wernig - TAKA

SORODNE NOVICE

  • 28.10.2025 | A
    Vipotnik spet med strelci, rekonvalescent Mlakar prvič za Amiens
    Žan Vipotnik je z dvema zadetkoma spet našel strelsko formo, ki ga je krasila septembra, rekonvalescent Jan Mlakar pa je dosegel prvenec v dresu Amiensa.
  • 22.10.2025 | A
    Brekalo do prvega zadetka sezone, Horvat dvakrat podal za novo zmago Sturma
    Pretekli konec tedna se je na male ekrane vrnil klubski nogomet. V ZDA je do prvega zadetka sezone prišel David Brekalo, med podajalce sta se vpisala Svit Sešlar in Tomi Horvat.
  • 20.10.2025 | A
    Tekma med Slovenijo in Kosovom razprodana
    Slab mesec pred zadnjo tekmo slovenske nogometne reprezentance v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2026 so pošle še zadnje vstopnice za tekmo med Slovenijo in Kosovom.
  • 14.10.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Švico
    Tudi druga oktobrska kvalifikacijska tekma se je končala z začetnim izidom. Četa Matjaža Keka je pred polnimi Stožicami Švici preprečila, da bi si uvrstitev na svetovno prvenstvo zagotovila že po četrtem krogu.
  • 13.10.2025 | A
    Delitev točk v polnih Stožicah
    Nogometaši Slovenije so na četrti tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 prišli še do tretjega neodločenega rezultata.
  • 13.10.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo s Kosovom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo 15. novembra ob 20.45 odigrala zadnjo domačo tekmo v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka se bodo v Stožicah pomerili z izbrano vrsto Kosova. Vstopnice so že v prodaji.
  • 13.10.2025 | A
    Slovenija danes v Stožicah proti Švici
    nogometna reprezentanca bo danes končala drugega od treh ciklov kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. V predvidoma polnih Stožicah bo ob 20.45 gostila vodilno ekipo skupine B Švico in proti njej iskala zelo želene točke. V slovenskem taboru menijo, da jih lahko tudi osvojijo.
  • 12.10.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Švico
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v ponedeljek, 13. oktobra 2025, ob 20:45 v Stožicah pomerila s Švico. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 12.10.2025 | A
    Kek: Švica je dominantna, a izziva se veselim
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v ponedeljek končala drugega od treh ciklov kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. V predvidoma polnih Stožicah bo ob 20.45 gostila vodilno ekipo skupine B Švico in proti njej iskala zelo želene točke. V slovenskem taboru menijo, da jih lahko tudi osvojijo.
  • 11.10.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Kosovom
    Slovenska reprezentanca se s Kosova vrača s točko. Težko se je otresti občutka, da bi lahko iztržila več, a naši fantje kljub temu optimistično zrejo proti ponedeljkovi tekmi s Švico.

DELI NA