20.01.2020 | A
Matavž leto 2020 odprl z dvema goloma

Januar je prinesel dva prestopa reprezentantov Slovenije, Robert Berić se je preselil v Chicago, Jasmin Kurtić pa je postal član Parme. Josip Iličić je dobro formo prenesel tudi v letu 2020, ki ga je z dvema goloma odprl tudi Tim Matavž, Žan Majer pa je podal za remi Lecceja v spopadu z Interjem.

Šempetrčan je na prvi tekmi po zimskem premoru dvakrat udaril na gostovanju pri Fortuni Sittard, ki jo je Vitesse premagal z 1:3. Matavž je v 39. minuti podvojil prednost gostov, v 64. minuti pa je zadel še drugič in dokončno odločil srečanje. Vitesse je s 33 točkami šesti, Matavž pa se je z devetimi zadetki povzpel na deveto mesto ligaške lestvice strelcev in skočil tudi pred Harisa Vučkića. Domžalčan je s Twentejem gostil Groningen in v tekmi brez zadetkov igral od 74. minute.

Dobro formo je v leto 2020 prenesel tudi Josip Iličić, ki je po zimskem premoru dosegel že tri zadetke, zadnjega v pokalnem tekmovanju. Gol Kranjčana sicer ni bil dovolj za napredovanje, saj je v četrtfinale napredovala Fiorentina. Gorenjec bo nocoj gostil SPAL. Vrste slednjega je pred dnevi zapustil Jasmin Kurtić, ki je v ponedeljek odigral celotno tekmo proti Lecceju, ki ga je Parma premagala z 2:0. Včeraj je novih 90 minut vknjižil tudi na gostovanju pri Juventusu in ob porazu z 2:1 prejel rumeni karton. Belokranjec je v celoti odigral tudi pokalno tekmo z Romo, Rimljani pa so dvoboj dobili z 0:2.

Lecce je v 20. krogu Serie A gostil Inter in vknjižil pomembno točko. Gostitelji so izenačili v 77. minuti, ko je Mancosu zadel po podaji Žana Majerja. Štajerski vezist je v igro vstopil po dobri uri igre. Lecce se po remiju z drugouvrščenim Interjem nahaja tik nad cono izpada.

Prvič v letu 2020 so zaigrali italijanski drugoligaši, Empoli pa je tudi v gosteh pri Juve Stabii nadaljeval skromno serijo rezultato. Jure Balkovec je ob minimalnem porazu odigral celotno tekmo, v 76. minuti pa prejel karton rumene barve.

Robert Berić se je poslovil od St. Etiennea in se odpravil preko luže, v Franciji pa ostaja Rene Krhin. Nantes je v soboto izpadel iz pokalnega tekmovanja, z izidom 3:4 se je v osmino finala prebil Lyon, Krin pa je odigral zadnje četrt ure dvoboja.

Po željah ni šlo niti Janu Oblaku, ki se je z Atleticom privoščil nepričakovan poraz z Eibarjem. Gostitelji so mrežo Škofjeločana zatresli v deseti in 90. minuti, Madridčani so doživeli tretji ligaški poraz, Oblak pa je v letošnjem prvenstvu prejel 14 zadetkov in po 20. krogu tekmovanja ni več poveljnik najtrdnejše obrambe La Lige. Gol manj je prejel madridski Real.

Mihe Zajca po poškodbi še ni bilo v kadru Fenerbahčeja, Amedej Vetrih pa je med tednom v celoti odigral pokalni dvoboj z Galatasarayjem, ki se je končal z neodločenim izidom.

APOEL se je v zaostali tekmi drugega kroga ciprskega prvenstva brez zadetkov razšel z Achasom. Vid Belec je znova stal med vratnica, Roman Bezjak pa je tekmo spremljal s klopi.