05.11.2012 | A
Matavž, Iličić in Dedič med strelci

Minuli vikend je bil eden individualno uspešnejših, če pogledamo na učinek slovenskih reprezentantov v svojih klubih. Poleg vzpodbudne minutaže večine reprezentantov je dobro strelsko formo potrdil Tim Matavž, prvič letos pa sta zadela še Josip Iličić in Zlatko Dedič.

Matavž tekme v dresu PSV-ja tudi tokrat ni začel v začetni enajsterici, zaradi poškodbe Jermaina Lensa pa da je Dick Advocaat moral poslati v igro že v 27. minuti. Tokrat je imel celo srečo v nesreči, saj je slovenski golgeter in ob Mertensu najboljši strelec PSV-ja podal za gol Narsingha pri rezulatu 2:0, potem pa v 81. minuti dosegel še zadetek za 4:0 in tako odigral eno vidnejših vlog v dresu ekipe, ki je dobila zadnjih pet tekem v nizozemskem prvenstbu in je trenutno na drugem mestu, točko za vodilnim Twentejem, Matavž pa s 5 zadetki v (nepopolnih) osmih nastopih brez dvoma najučinkovitejši igralec Advocaatovega moštva.

Josip Iličić se je prvič letos vpisal med strelce, kljub temu pa Kranjčan po koncu tekme ni imel veliko razlogov za zadovoljstvo. Zadetek bo morda le nekoliko izboljšal njegov klubski status (ponovno je tekmo začel na klopi), toda to ne spremeni dejstva, da je s soigralci že petič zapored igrišče zapustil brez zmage, po štirih remijih pa je tokrat prišel celo poraz. Palermo tako ostaja pri eni zmagi v prvih enajstih krogih in tako Iličić, kot Kurtić s svojimi soigralci ostajata še naprej velika dolžnika italijanske Serie A.

Svoj strelski račun je s prvim zadetkom v 12. krogu odprl tudi Zlatko Dedič, ki tako napoveduje tudi boljšo strelsko formo. Strelec zgodovinsko pomembnih zadetkov za slovensko reprezentanco se s svojim Bochumom nahaja daleč od mest, ki vodijo v prvo nemško ligo, predvsem pa je težava, da so napadalci Bochuma v drugoligaški konkurenci zelo slabo razpoloženi. Najboljšega strelca ekipa namreč sploh nima, sedem igralcev pa je letos doseglo en zadetek.

Med ostalimi novicami je vsekakor pozitivna ta, da je prvič vseh devetdeset minut v dresu Legie odigral Marko Šuler.

Rok Elsner Pogon : Slask Ponedeljek
Josip Iličič Roma : Palermo 4:1 V 54. minuti menjal Kurtića in se v 84. minuti prvič letos vpisal med strelce.
Kevin Kampl Salzburg : Admira 5:0 Igral 90 minut
Andraž Kirm Groningen : NEC 1:2 Igral 90 minut
Rene Krhin Bologna : Udinese 1:1 Vstopil v 46. minuti
Jasmin Kurtič Palermo : Torino 0:0 Igral 90 minut
Aleš Mertelj Maribor : Celje 1:2 Igral do 46. minute
Aleksandar Radosavljevič* AZ : VVV Venlo 1:2 Igral celo tekmo, dosegel zmagoviti zadetek v 94. minuti.
Mirnes Šišič Olympiakos : OFI 2:0 Ni igral.
Napadalci
Robert Berič Maribor : Celje 1:2 Igral 90 minut
Zlatko Dedič Bochum : Energie C. 2:2 Igral 90 minut, dosegel zadetek za 2:2 v 90. minuti.
Tim Matavž PSV : Heracles 4:0 Vstopil v 27. minuti, podal za zadetek Narsingha v 36. minuti in zadel za 4:0 v 81. minuti.
Nejc Pečnik Sheffield W. : Peterborough 2:1 Ni bil v kadru

* - Ni na tokratnem seznamu selektorja Stojanovića za tekmo z Makedonijo.

Tekst: NZS/MaK