Maribor remiziral z znancem iz lige prvakov

Nogometaši Maribora so v prvi pripravljalni tekmi po selitvi v Turčijo remizirali s starim znancem iz skupinskega dela UEFA Lige prvakov. Dvoboj z moskovskim Spartakom je postregel z dvema goloma.

Oba zadetka sta padla že v uvodni fazi srečanja, povedli pa so Rusi. Melgarejo je v šesti minuti kaznoval napako Mariborčanov in z udarcem z razdalje 18 metrov matiral Kenana Pirića. Mariborčani so za izenačenje potrebovali manj kot deset minut, po prekršku nad Luko Zahovićem pa je najstrožjo kazen uspešno izvedel Amir Dervišević.

Izid se v nadaljevanju tekme ni več spremenil. Velja pa omeniti, da se je po skorajda polletni odsotnosti zaradi poškodbe na igrišča vrnil Martin Milec, ki je odigral zaključnih 20 minut srečanja.

SPARTAK MOSKVA - MARIBOR 1:1 (1:1)

Strelca: Melgarejo (6); Dervišević (15'/11m)
Maribor: Pirić, Klinar (72' Milec), Ivković, Šuler (81' Rajčević), Viler, Dervišević (67' Vrhovec), Cretu (67' Pihler), Hotić, Kramarič (46' Felipe Santos), Mlakar (67' Žugelj), Zahović (67' Tavares). Trener: Darko Milanič.

• 13.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Derbi v zaključku pripadel vodilnim
    Nogometaši Maribora so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale z 1:0 (0:0).
  • 12.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Domžale
    V Ljudskem vrtu se bosta za nove točke udarili ekipi Maribora in Domžal. Rumeni so s pol ducata žog v kranjski mreži dokazali, da so se prebudili, Štajerci so v Krškem podaljšali pomladanski niz. Kdo bo uspešnejši v štajerski prestolnici?
  • 10.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Minimalna zmaga prvega pri zadnjemu
    Nogometaši Krškega so v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:1).
  • 09.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Krško - Maribor
    V taboru Maribora po dveh zmagah iz prejšnjega tedna spet lažje dihajo. Vijolice so se vrnile v zmagovalne tirnice, naslednja ovira vodilne ekipe PLTS pa bo Krško. Lahko Posavci prekrižajo mariborske načrte?
  • 06.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor do pomembne zmage v Kranju
    Nogometaši Maribora so v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Triglav z 2:1 (1:0).
  • 04.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Triglav - Maribor
    Triglav je hit pomladi, orli pa so z 12 točkami najuspešnejše moštvo nadaljevanja PLTS. Lahko Gorenjci na kolena spravijo tudi Mariborčane, ki v zadnjih tednih ne blestijo s svojo igro?
  • 03.04.2019 | Pokal Slovenije
    Evrogol Hotića za prednost Maribora
    Ljudski vrt je gostil prvo tekmo polfinala Pokala Slovenije. V končnici dvoboja Maribora in Mure je že dišalo po neodločenem izidu, nato pa je udaril Dino Hotić in Štajercem v 85. minuti zagotovil minimalno, a pomembno prednost pred povratnim dvobojem v Fazaneriji.
  • 01.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Po vrtnici še vijolica
    Prvoligaše do zaključka letošnjega prvenstva loči še zadnja tretjina tekmovanja, kljub temu pa so v Mariboru že predstavili prvo novo moč za prihodnjo sezono. V Ljudski vrt se seli Andrej Kotnik, ki je pred dnevi na lastno željo prekinil pogodbo z Gorico.
  • 30.03.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Štajerski derbi brez zmagovalca
    Nogometaši Maribora in Celja so se v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).
  • 28.03.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Celje
    Ljudski vrt bo gostil štajerski derbi Mariborčanov in Celjanov. Grofje lovijo tretje Domžale, vijolice pa želijo povečati naskok pred Olimpijo. Celjani so poleti iz Maribora že odnesli točko, kakšen bo sobotni razplet?