Maribor premagal Bravo, Olimpija izgubila s Slaven Belupom

Nogometaši Maribora so dobili tudi drugo pripravljalno tekmo, v Ljudskem vrtu so premagali ljubljanski Brao. V Čatežu se je slabše odrezala Olimpija, ki je morala priznati premoč Slaven Belupa.

Koprivničani so v mrežo Ljubljančanov pospravili dve žogi, Nejca Vidmarja je v prvem polčasu premagal Arijan Brković, po pol ure igre pa je Safet Hadžić izgubil poškodovanega Endrija Čekičija. Hrvati so po menjavah v drugem polčasu zadeli še drugič, v 72. minuti je bil uspešen Bruno Bogojević.

Mariborčani so v Ljudskem vrtu gostili Bravo, prvoligaški obračun pa je bil odločen v uvodnih minutah drugega polčasa, ko je za zmago Maribora zadel nadarjeni Žan Vipotnik. Sedemnajstletni napadalec je zadel po podaji Vilerja. Ljubljančani so kar trikrat zatresli okvir gola, dvakrat je sreča hrbet obrnila Matku, enkrat pa Mensahu.

MARIBOR - BRAVO 1:0 (0:0)

Strelec: Vipotnik (56')

Maribor - prvi polčas: Pirić, Milec, Peričić, Mitrović, Kolmanič, Vrhovec, Cretu, Požeg Vancaš, Bajde, Mulahusejnović (30' Tavares), Zahović. Drugi polčas: Cotman, Pihler, Rajčević, Koblar, Viler, Dervišević, Maher, Felipe Santos, Mešanović, Tavares, Vipotnik. Trener: Darko Milanič.
Bravo - prvi polčas: Vekič, Trontelj, Abdurahimi (A. Matko), Agboyi, Kramarič, Nukić, Kurtovič, Eckert, Ogrinec, Žinko, Drkušič. Drugi polčas: Gril, Brekalo, Primc, Ihbeisheh, Jančič, Mensah, M. Matko, Španja, Frešer, Kancilja, A. Matko, Feratović. Trener: Dejan Grabič.

OLIMPIJA LJUBLJANA  - SLAVEN BELUPO 0:2 (0:1)

Strelca: Brković 18', Bogojević 72'
Olimpija: Vidmar, Boakye, Samardžić, Bagnack, Jurčević, Putinčanin, Valenčič, Menalo, Čekiči, Savić, Vukušić. Igrali so še: Orbanić, Elšnik, Andrejašič, Gajić, Šme, Jurčević, Bondarenko, Pavlović, Brkić, Kregar, Sešlar, Petrović, Lupeta, Vukušić, Kidrič. Trener: Safet Hadžić.