07.06.2014 | Ženska A
LEGIONARKE: Reprezentančni derbi kvartetu

V Avstriji, Italiji in na Finskem se nadaljuje tekme, kjer so aktivne tudi slovenske nogometašice na delu v tujini.

Slovenski derbi v 17. krogu državnega prvenstva Avstrije je pripadel Carinthiansu. S temi tremi točkami je sloveski kvartet (Lucija Grad, Lucija Mori, Kaja Eržen, Lara Ivanuša) znižal zaostanek za 8. uvrščenim Sturmom Anje Milenkovič in Urške Žganec. Gračanke imajo 16 točk, Carinthians pa 14. 10. uvrščeni McDonalds Luv Graz (zaigrala je le Martina Potrč) je precej namučil Innsbruck, ki zaseda visoko 4. mesto.

V Italiji se Kristina Erman z ekipo Eurospin Torres prebila v finale pokala, saj je bila v polfinalu 2:1 boljša od Mozzanice.

Slabše se našim nogometašicam piše na Finskem. Kaja Jerina in Ines Špelič sta v 73. minuti zapustile igro, njuna ekipa Merilappi United pa je z 1:4 klonil proti Honki.

Igralka

Tekma

Izkupiček
Anja Milenkovič
(Sturm)
Carinthians Soccer Women – Sturm 2:1 Igrala 90 minut.
Urška Žganec
(Sturm)
Carinthians Soccer Women – Sturm 2:1 Počivala zaradi rdečega kartona v prejšnjem krogu
Kristina Erman
(Eurospin Torres)
Mozzanica – Eurospin Torres 1:2
Ni vstopila v igro.
Lucija Mori
(Carinthians Soccer Women)

Carinthians Soccer Women – Sturm 2:1

Igrala 90 minut.
Lucija Grad
(Carinthians Soccer Women)

Carinthians Soccer Women – Sturm 2:1

Igrala 90 minut.
Kaja Eržen
(Carinthians Soccer Women)

Carinthians Soccer Women – Sturm 2:1

Igrala 90 minut.
Lara Ivanuša
(Carinthians Soccer Women)

Carinthians Soccer Women – Sturm 2:1

Ni bila v postavi
Martina Potrč
(McDonalds Luv Graz)

McDonalds Luv Graz – Wacker Innsbruck 1:2

Igrala od 45. minute,
Katja Nežmah
(McDonalds Luv Graz)

McDonalds Luv Graz – Wacker Innsbruck 1:2

Ni bila v postavi ekipe.
Natalija Golob
(DFC Leoben)

Südburgenland – DFC Leoben 3:0

Leoben tekme ni odigral, zato je registrirana s 3:0
Jasmina Skalič
(FC Feldkirchen/SV Magdalensberg)

Neulengbach Juniors 1b – FC Feldkirchen/SV Magdalensberg 

Podatki niso na voljo
Manja Benak
(Ferencvarosi Torna Club)

Konec sezone

/
Ines Špelič
(Merilappi United)
Merilappi United – Honka 1:4 (VIDEOPOVZETEK TEKME) Igrala do 73. minute.
Kaja Jerina
(Merilappi United)
Merilappi United – Honka 1:4 (VIDEOPOVZETEK TEKME) Igrala do 73. minute.

Pamela Begić
(Florida University)
Konec sezone

/

Dominika Čonč
(UTM)
Konec sezone

/

Tekst: D.P.
Foto: D.P./Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 08.05.2025 | Ženska A
    Naslov za slovenski trojec, pokal Kaji Korošec
    Mateja Zver, Sara Makovec in Izabela Križaj in Kaja Korošec do lovorik, pomemben gol sta dosegli Nina Kajzba in Korina Lara Janež, Lara Prašnikar do evropske vozovnice, Melania Pasar pomagala do obstanka.
  • 01.05.2025 | Ženska A
    Jubilej Mateje Zver, Kaja Korošec zadela, Lara Prašnikar podala
    Državna prvenstva so v sklepni fazi, v vidnih vlogah pa slovenske reprezentantke, ki jih do konca sezone čaka še zaključek Uefine lige narodov.
  • 08.04.2025 | Ženska A
    Z novo zmago in tremi točkami iz Turčije
    Izbranke Saše Kolmana bodo do konca tega tekmovanja igrale še 30. maja doma proti Grčiji ter 3. junija v gosteh proti Irski.
  • 08.04.2025 | Ženska A
    Članice danes proti Turčiji
    Ženska članska nogometna reprezentanca danes v 4. kolu Uefine lige narodvo gostuje v Turčiji. Na četrti tekmi lovi 4. zaporedno zmago in potrditev 1. mesta pred sklepnima tekmama rednega dela.
  • 07.04.2025 | Ženska A
    Pripravljene na tekmo v Turčiji
    Ženska članska nogometna reprezentanca v torek, 8.4., gostuje v Turčiji. Na četrti tekmi Uefine lige narodov lovi 4. zaporedno zmago in potrditev 1. mesta pred sklepnima tekmama rednega dela.
  • 04.04.2025 | Ženska A
    Nova zmaga Slovenije v Uefini ligi narodov
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi lige B lige narodov v Ljubljani premagala Turčijo s 3:0 (2:0) in je še stoodstotna. Izbranke Saše Kolmana se bodo s Turkinjami merile še čez štiri dni v Sivasu.
  • 04.04.2025 | Ženska A
    Članice danes v Ljubljani proti Turčiji
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca bo danes v Ljubljani odigrala tekmo tretjega kroga evropske lige narodov. Po dveh tekmah varovanke selektorja Saše Kolmana vodijo na lestvici skupine B2, v Šiški pa bodo ob 16.30 skušale nadaljevati uspešen februarski niz zmag.
  • 03.04.2025 | Ženska A
    Proti Turčiji računajo na pomoč in podporo s tribun
    Slovenska ženska reprezentanca s tekmo proti Turčiji v petek, 4.4., ob 16.30 nadaljuje s tekmami v Uefini ligi narodov. Tekmec v Ljubljani na štadionu ŽAK bo Turčija. Svojo 100. tekmo v dresu Slovenije bo igrala Kaja Eržen.
  • 02.04.2025 | Ženska A
    Dobro vzdušje temelj za napredek in dober rezultate
    Ženska članska reprezentanca se pripravlja na nadaljevanje Uefine lige narodov. Slovenija se bo dvakrat pomerila s Turčijo – v petek, 4.4., ob 16.30, doma v Ljubljani, v torek, 8.4., pa v gosteh. 
  • 01.04.2025 | Ženska A
    Zbrano in fokusirano proti Turčiji
    Ženska članska reprezentanca se pripravlja na nadaljevanje Uefine lige narodov. Slovenija se bo dvakrat pomerila s Turčijo – v petek, 4.4., ob 16.30, doma v Ljubljani, v torek, 8.4., pa v gosteh. 

DELI NA