22.01.2022 | Futsal AA
Kristjan Čujec vnovič v dresu Slovenije

Slovenska članska futsal reprezentanca v ponedeljek, 24.1., nadaljuje s tekmami na 12. evropskem prvenstvu na Nizozemskem. Ob 17.30 se bodo varovanci Tomislava Horvata pomerili z Italijo. Po poškodbi Vrhovca z novo, preizkušeno, močjo. Iz reprezentančnega pokoja se vrača Kristjan Čujec.

Izbrano vrsto je v petek zapustil izkušeni reprezentant Gašper Vrhovec, ki se je poškodoval na četrtkovi tekmi proti Kazahstanu. Poškodba mečne mišice je take narave, da Vrhovec ne more nadaljevati prvenstva in pomagati reprezentanci. Selektor Tomislav Horvat je nemudoma reagiral. Reprezentanci se je v soboto pridružil izkušeni reprezentant Kristjan Čujec, ki je decembra sicer odigral poslovilno tekmo v reprezentančnem dresu, ob zadnjih dogodkih pa je eden najbolj prepoznavnih slovenskih futsal reprezentantov vseh časov pripravljen pomagati reprezentanci na evropskem prvenstvu. Istočasno se je reprezentanci v Groningenu pridružil tudi Klemen Duščak.

»Gašper Vrhovec se nam je žal poškodoval. Stalno pa nad nami visi nad nami nevarnost COVID-19 testov. Zato sem se odločil, da pokličem Kristjana Čujca in ga prosim, da nam pride pomagat. Na tem mestu iskrena hvala Kristjanu, ki je prepoznal, da smo v težavah, zato se je odločil, da pride in pomaga, čeprav je že končal z igranjem v reprezentanci,« je spremembo v reprezentanci pojasnil selektor Horvat.

»Zazdelo se mi je prav, da pridem pomagat reprezentanci, tem fantom, s katerimi smo igrali skupaj praktično celo kariero. Zato sem se odzval temu vabilu selektorja Tomislava Horvata, ki me je poklical. Potem so stekla usklajevanja: naprej sem se usedel z družino, potem pa je svoje dodal še moj delodajalec. Hvala podjetju Polycom in direktorju Iztoku Novaku, ki mi je omogočil, da nemudoma odidem na Nizozemsko,« je dodal Kristjan Čujec, ki je v dresu članske reprezentance Slovenije zbral 126 tekem, dosegel je 75 golov. To bo zanj že šesto evropsko prvenstvo, dosedaj je dosegel pet golov.

Tekst: D.P.
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 20.03.2026 | Futsal AA
    Kvalifikacije želijo končati z odliko
    V soboto bo ženska futsal reprezentanca odigrala zadnjo tekmo prvega dela kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo. Ob 17.45 jo v Podčetrtku čaka obračun s Francijo. Vstop je prost.
  • 19.03.2026 | Futsal AA
    Nova zmaga Slovenk
    Slovenska ženska reprezentanca v futsalu je v Podčetrtku v 2. krogu prvega dela kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Osijeku, dosegla še drugo zmago. Po slavju proti Severni Irski so Slovenke tokrat ugnale Latvijo s 6:1.
  • 18.03.2026 | Futsal AA
    Visoka zmaga Slovenije
    V prvem krogu turnirja prvega dela kvalifikacij je v Podčetrtku premagala Severno Irsko s 7:1 (5:1). V skupini C sta sicer še Latvija in Francija, s katerima se bodo Slovenke merile v četrtek oziroma soboto.
  • 18.03.2026 | Futsal AA
    Slovenija kvalifikacije začenja proti Severni Irski
    Ženska futsal reprezentanca od srede do sobote igra kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Osijeku. Slovenija kvalifikacije gosti v Podčetrtku, kjer se bo za napredovanje merila s Severno Irsko, Latvijo in Francijo.
  • 12.03.2026 | Futsal AA
    Vrača se Klemen Duščak
    Rijeka je s 5:2 ugnala Futsal Istro. Teo Turk je zadel za domačine, gostje iz Pule pod vodstvom Tomislava Horvata pa so zaostanek po dobri akciji Žana Janeža znižali na 3:2, potem pa z igralcem/vratarjem v polju klonili. Rijeka je s to zmago skočila na 2. mesto – zbrala je 30 točk, eno manj kot vodilni Zagrebčani.
  • 04.03.2026 | Futsal AA
    Bukovec in Hozjan strelca, Fideršek v finalu
    V Avstriji se je Matej Fideršek v dresu AFC Graz v dvokoraku uvrstil v finale državnega prvenstva. Finale se začne v nedeljo, 8. marca, za naslov se bosta merila AFC Graz in Futsal klub Klagenfurt.
  • 06.01.2026 | Futsal AA
    Turk in Bukovec znova med strelci
    Ekipe v državnem prvenstvu Hrvaške so minule dni odigrale tekme 10. kola Lige HMNL, najvišjega ranga državnega prvenstva, ki se bo nadaljevalo po evropskem prvenstvu – 11. krog je načrtovan za 14. 2. 2026.
  • 29.12.2025 | Futsal AA
    Jeremy Bukovec pomagal do preobrata, zabil tudi Teo Turk
    Naši reprezentanti nadaljujejo s tekmovanjem v tujih državnih prvenstvih in so pri tem še naprej v osrednjih vlogah.
  • 18.12.2025 | Futsal AA
    Prvi poraz v Poreču
    Futsal reprezentanca je doživela prvi poraz na turnirju v Poreču. Z 0:3 jo je premagala Japonska. Slovenija bo tretjo tekmo na turnirju odigrala v nedeljo, 21. decembra.
  • 12.12.2025 | Futsal AA
    Znane skupine predkvalifikacij za futsal SP 2028
    Prvi dve ekipi iz vsake skupine se bosta uvrstili v glavni krog kvalifikacij, kjer se jim bo pridružilo 24 najvišje rangiranih reprezentanc po koeficientu UEFA - med njimi tudi Slovenija.

DELI NA