Koper do prve zmage, Domžale izgubile

Slovenski prvoligaši so v teh dneh, vsaj kar se tiče pripravljalnih tekem, dejavni predvsem v hrvaški Istri. Na hrvaških tleh sta bili v petkovem popoldnevu odigrani dve tekmi, Domžalčani so izgubili, Koprčani pa so po treh porazih prvič zmagali.

Koper se je v zadnji, tretji tekmi skupinskega dela turnirja v Medulinu pomeril s Cibalio, ki jo vodi Peter Pacult, nekdanji trener Zavrča. Primorci so dobili že prvi polčas, ki ga je z golom z razdalje 25 metrov odločil zimski novinec Darko Lukanović. Vinkovčani so v drugem polčasu za izenačenje potrebovali vsega štiri minute, v polno je meril Šimunac, ki je imel v zaključnih minutah srečanja priložnost, da doseže še drugi zadetek, a je mladi Nick Bičič zaustavil strel z bele točke. Zadnja ekipa hrvaškega prvenstva je bila za zapravljeno hitro kaznovana, v 82. minuti je zmagovalca odločil Luka Vekić, ki se je izkazal s tremi zadetki na zadnjih dveh jesenskih tekmah.

Domžalčani so s četrto pripravljalno preizkušnjo zaključili prvi del priprav v Umagu. Po Wolfsbergerju in Sturmu so se varovanci trenerja Simona Rožmana pomerili še z enim avstrijskim nasprotnikom, drugoligašem Hornom. Dvakratni slovenski prvak je hitro zagospodaril na zelenici in si pripravil zajetno število priložnosti, ki pa so do 19. minute ostale neizkoriščene. V omenjeni minuti je Batrović prestregel podajo na polovici nasprotnika in zaposlil Bratanovića, ki je po slabšem posredovanju zadel za 1:0. Vodstvo Domžal je bilo kratkotrajno, šest minut zatem ga je izničil Orsini, ki je devet minut pred odmorom zadel še drugič in postavil končni izid srečanja. Ta se kljub številnim priložnostim Domžalčanov ni spremenil.

Sobota bo ponudila še nekoliko bolj pestro dogajanje. Celjani bodo v Umagu odigrali kar dve tekmi, najprej bo nasprotnik z Jadran Poreč, popoldne še Horn. Gorica se bo v domačem Športnem parku pomerila z Ankaranom, Maribor se bo pred selitvijo v Turčijo pomeril še s hrvaško Gorico. Rudar bo skupinski del turnirja v Medulinu zaključil proti Slaven Belupu, Mladost Lučani bo nasprotnica Radomelj, Krško in Olimpija pa se bosta pomerila v medsebojni tekmi.

DOMŽALE - HORN 1:2 (1:2)

Strelca: Bratanović (19.); Orsini (25., 36.)
Domžale: Milić, Volarič, Ivkić, Širok, Huč, Dobrovoljc, Balkovec, Majer, Žinko, Bratanović, Batrović. Igrali so še: Mulalić, Brachi, Firer, Matjašič, Cvjetičanin, Blažič, Franjić, Rom, Gnezda Čerin, Husmani, Jarović. Trener: Simon Rožman.