22.10.2009 | U17
Konec tudi za kadete

Tako kot za mladinsko reprezentanco je konec kvalifikacij po prvem krogu in treh porazih tudi za kadetsko reprezentanco Boruta Jarca.

Talin
Estonija - Slovenija   1 - 0
Rättel 58.

Postava Slovenije: Topič, Pavel (49. Pučko), Perger, Blažic, Dobrovoljc, Praprotnik, Kraus (57. Sirk), Barbarič, Palčič, Šuman, Dornik.

Prvi polčas so slovenski igralci pokazali zelo enakovredno igro med obema kazenskima prostoroma, posledica tega je bil samo en strel, v 40. minuti je lepo streljal Dornik.
Tudi v drugem polčasu so po prejetem golu igrali zelo dobro, imeli tudi 5-6 zrelih, izdelanih priložnosti, vendar jim je pri zaključku zmanjkalo sreče in zbranosti. Po dve sta zapravila Šujica in Dornik, eno pa Šuman. V drugem polčasu so naši igrali s tremi napadalci, tudi Sirk je pokazal boljšo igro kot na tekmi proti Ukrajini.

Borut Jarc: "Vsi člani strokovnega vodstva smo žalostni zaradi treh porazov. Smo pa veseli, ker so igralci letnika 1993 prišli do spoznanja, kako daleč od evropskega nogometa so v tem trenutku. Po tekmah je bilo zelo težko, saj so bili igralci zelo razočarani. Zato je nam še toliko težje, ker niso sami krivi, da je tako. Tudi v zadnji tekmi, ko smo se srečali z enakovrednim nasprotnikom in smo bili bližje zmagi, smo doživeli poraz. V prvih dveh tekmah smo se kosali z igralci, ki so bili hitrejši, močnejši, bolje tehnično podkovani, predvsem pa boljši v duelih. Žal mi je fantov, saj se je vsaj pri nekaterih pokazala velika želja da kaj dosežejo."

Aleks Štolfa: "Več kot očitno smo pristali na realna tla še s to generacijo, v Sloveniji mislimo, da je kvaliteta mladinskega nogometa višja kot je dejansko in to se najbolj vidi na turnirjih z mednarodno konkuenco. Seveda je tudi v tej generaciji potencialov kar nekaj, z boljšim ter  individualnim delom lahko napredujejo in uspejo. Mislim, da je ekipa dobro sestavljena skupaj in glede na to, da že dolgo hodim z reprezentancami, sem videl, da so prišli nepripravljeni - v glavah in fizično. Vsekakor pa je škoda zapravljenih priložnosti za zmago vsaj na dveh tekmah."